Чи допоможе УЗД народити здорового малюка?

 

Чи варто робити УЗД? Чи не пошкодить ультразвукова діагностика моїй дитині? Ці питання ставить перед собою кожна жінка, яка готується опанувати найчудовішу професію –  стати мамою.

 

Проте  лікарів хвилює інше: чимало  майбутніх матусь можуть використовувати можливості диво-апарата зі  своєю, майже розважальною метою: для фото та відеофільму про внутрішньоутробне життя малюка.
Грамотний лікар навряд чи дозволить майбутній мамі робити УЗД щомісяця. А така спокуса, на жаль, з’являється. Згідно зі статистикою, більшість матерів роблять ультразвукове обстеження не 2-3 рази за всю вагітність, а значно частіше.

 

Щодня  я оглядаю близько 20 майбутніх мам. Є такі жінки, які ходять  на УЗД майже кожен тиждень, щоб подивитися, як там дитинка, – розповідає лікар-перинатолог Христина Хомич. –  Ми їм пояснюємо, що в цьому немає потреби. Якщо майбутня мама дуже переживає за те, як проходить вагітність, то цілком можна обмежитися оглядом лікаря.  Наприклад, серцебиття плоду зовсім не конче прослуховувати за допомогою УЗД, для цього є фетоскоп, нешкідливий для майбутньої дитини. Щоб визначити передлежання та положення плоду в матці, також не потрібно УЗД, лише руки грамотного акушера. Звичайно, є виняткові випадки, коли УЗД справді необхідне: схильність до спадкових захворювань, народження в родині дітей з аномаліями розвитку, вплив на жінку радіаційного випромінювання або хімічних агентів, перенесення важких захворювань і вірусних інфекцій, хронічні захворювання матері, такі як цукровий діабет, фенілкетонурія тощо.

 

Рекомендований час  тривалості огляду дитинки – півгодини. Проте самі лікарі розуміють, що часто в цьому немає потреби, тому обмежують тривалість до 10-15 хв. На першому УЗД , яке, як правило, проводять після 12 тижня, лікар перевіряє , чи немає важких патологій плоду, а також оцінює роботу серця і системи кровообігу, дивиться, чи видно носову кістку, звертає увагу на обрис голови, тулуба, кінцівок дитини. Найважливішим є друге УЗД, яке рекомендоване після 20 тижня. Лікар оцінює об’єм навколоплідних вод, величину плоду. Стать дитини на цьому терміні вагітності вдається визначити в 70-80% випадків.

 

Хороший лікар, звичайно, не завжди говорить всю інформацію, яку побачить на екрані апарату, – переконана Христина Хомич.  – Наприклад, транзиторні стани дитини. Важко пояснити мамі, що це взагалі таке, тому стараємося не навантажувати матусь інформацією, яка призведе до хвилювань. Коли бачимо, що вагітність завмерла чи дитинка нежива, то ніколи не направляємо жінку на переривання вагітності, а рекомендуємо звернутися ще до іншого лікаря для підтвердження.  Відповідальність за такий діагноз візьме не кожен фахівець.
За словами Христини Хомич,  тішить, що тепер  70 % жінок приходять  на обстеження з  чоловіками.  Радіють за малюків навіть бурхливіше, ніж мама, особливо коли побачать, як рухаються ніжки, ручки. Щоправда, лікар може заборонити бути присутнім чоловікові при огляді – у кожного фахівця свої погляди. Інколи і жінки почуваються незручно, тому  просять почекати їх у коридорі. 

 

Проте пані Христина переконана  -  спільне УЗД зближує. І є стимулюючим кроком до партнерських родів, які набувають більшої популярності. Пані Хомич сама виховує двох діточок, останнього малюка народжувала разом з чоловіком.  Партнерські роди тільки зблизили подружжя, однак не можна стверджувати, що такий варіант підходить усім.  До такої події потрібно готуватися разом, відвідувати спеціальні курси, які діють при жіночій консультації.

 

Тему досліджувала Оксана Романенчук


Коментарі (0)

11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

486
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

1076
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

5612 7
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

1909
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

1864
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

3017

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

546

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

1746

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

2484

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

3217
07.10.2024

Макаронні вироби бувають різних форм та розмірів, і кожен з них ідеально підходить для конкретних типів страв.  

335
01.10.2024

Ягідництво на Прикарпатті, завдяки сприятливим особливостям регіону, набирає дуже серйозних обертів.  

884
28.09.2024

Чи дозволені банани після видалення жовчного міхура? Дієтологи дають поради про особливості харчування після операції.

1094
10.10.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

33686
04.10.2024

Від початку повномасштабного вторгнення Росії 1 123 релігійні громади перейшли з Української православної церкви московського патріархату до Православної церкви України.  

647
30.09.2024

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Теклі Юзефів.  

798
25.09.2024

Гошівський монастир — греко-католицький монастир Чину святого Василія Великого у селі Гошеві, що на Івано-Франківщині.  

16284
08.10.2024

У програмі концерту — добре знайомі та незабутні пісні Володимира Івасюка, Мирослава Скорика, Богдана Весоловського, Кузьми Скрябіна, Ігоря Білозіра, Володимира Якимця, Ярослава Нудика, повідомили організатори.   

476
11.10.2024

Верховна Рада 10 жовтня ухвалила у другому читанні законопроєкт про збільшення податків.  

371
09.10.2024

Верховна Рада 9 жовтня ухвалила у другому читанні законопроєкт про заборону мобілізації обмежено придатних віком до 25 років.  

231
30.09.2024

Оксана Савчук заявила, що йдеться про постанову Центральної виборчої комісії України від 20 вересня щодо впорядкування та зміни виборчих дільниць.  

1267