
Якщо хочете пити справжній чай, то це має бути лише чай чорний крупнолистовий. Найсмачніший, найкорисніший, найприємніший. Саме до нього так звикли українці, саме без нього не минає жодний наш день.
Правда, варто обирати улюблений чай і за якістю. Здається, її можна оцінити за смаком, продегустувавши не один десяток чайних брендів. Іноді здається, що можна купити чорний чай у гранулах чи пакетиках і він не втратить своїх властивостей та смаку: аромат і насичений колір будуть такими ж, як при покупці розсипного чайного листя. І все ж чай чорний купити – це не завжди легка справа, якщо хочеться якості.
Чорний чай: давня історія приязні
Чай вживали ще за часів стародавніх китайських династій, тисячі років тому. Спочатку це були висушені та перемелені зелені чайні листочки, а потім – настої, у яких дійсно зберігалися смак і користь зілля. З часом з’явився і чорний, а за китайською традицією – червоний, чай. Його отримують із листя, що пройшло ферментацію і набуло ще більшої користі й насиченості смаку. Саме цей напій ми так цінуємо нині. Питання лише в тому, наскільки він справжній.
Чорний чай: чи можлива підробка?
Звичайно, підробляти чай сьогодні, коли кожен розбирається в його смаку, досить важко. Проте, користуючись більш простими в заварюванні гранульованими чи пакетованими версіями, можна недоотримати чайної користі:
- до чаю можуть додаватися штучні барвники та ароматизатори;
- він може мати слабкий аромат і ненасичений смак;
- корисних речовин у чаї, що піддавався кільком етапам термічної та технологічної обробки, точно менше, ніж могло б бути.
До того ж, виробник навряд чи захоче розсипати естетичний крупнолистовий чорний чай по пакетиках: надто привабливо він виглядає «без одягу». А більш клопіткий процес заварювання розсипного чайного листя легко компенсується сучасними одноразовими фільтрами-мішечками, стильними ситечками та симпатичними прозорими чайниками-заварниками, у яких так приємно спостерігати за процесом заварювання.
За крупнолистовим чорним – до спеціалізованого магазину
Навіть якщо ви вже обираєте смачний і насичений розсипний чорний чай і завжди бачите його в найближчому супермаркеті, спробуйте завітати до спеціалізованого магазину чаю. Навіщо?
Ваш розсипний чорний чай звичного бюджетного бренду може виглядати чудово, давати пристойний настій та обволікати всю кімнату чайним ароматом, але вам мало відомо про процеси його вирощування і збирання. Машинний збір уже став звичним для багатьох виробників чаю, але чайне листя не має нічим оброблятись, окрім води. Пестициди і добрива, що використовуються для виготовлення такого чайного листя, можуть викликати довгострокові наслідки.
Ось чому так важливо обирати чай, історія якого відома: від місцезнаходження куща і часу збирання аж до упаковування в захищеному середовищі. Саме такі чаї можна відшукати у спеціалізованих магазинах. Окрім елітних сортів, ви з легкістю знайдете доступних, безпечних і смачних представників, які подарують вам радість, здоров’я та впевненість у кожному ковтку.
Партнерський матеріал