Чому злитися корисно?

Злість - емоція, яка завжди буде супроводжувати людину, правда, відчувати злість і випускати почуття гніву назовні - це зовсім різні поняття, які потрібно розрізняти.

Причини, з яких стає зрозуміло, чому іноді дійсно корисно злитися, інформує Фіртка з посиланням на Ukr.Media.

Стримувати злість небезпечно для здоров'я

Будь-який лікар скаже, що не можна придушувати або стримувати емоції. Особливо це стосується негативу, від якого обов'язково потрібно позбавлятися. Стреси, депресія, нервові зриви - найчастіше вони походять від невиплеснутих негативних емоцій. Як від них позбутися?

Звичайно, можна відповісти кривдникові так грубо, щоб він більше ніколи не підійде до вас. Але краще проявляти злість по-іншому. Сварки явно не поліпшать настрій. Набагато ефективніше вдарити кулаком по столу або кинути чашку в стіну (головне, щоб від цього постраждав лише посуд). Можна піти в спортивний зал і зігнати злість на боксерську грушу, представляючи замість неї образ свого ворога. Тоді і негативні емоції в тілі не затримаються, і опонент вашої агресії буде живий і здоровий.

Але ось стримувати емоції після неприємної розмови або ситуації, на думку фахівця, точно не варто.

У злості є величезна кількість напруги, стримуючи яку ми змушуємо організм працювати на знос. Коли людина роздратована, то і її працездатність різко знижується. Зрозуміло, що злості уникнути неможливо. Залишається одне - якнайшвидше виплеснути всі агресивні емоції назовні. Після цього вам стане легше, ви зможете продовжити нормальний діалог з оточуючими.

Злість допомагає досягати цілей

Уявіть, що у вас щось не виходить у справах. Тут, розсердившись, ви себе накручуєте і фактично з агресією кричите, що ви впораєтеся! У вас все вийде! Припиніть соромитися та приховувати свої невдачі і пов'язану з цим агресію. Гнів дає сили, щоб досягти кращого результату.

Без злості немає відчуття реальності

Багато лікарів впевнені, що будь-які емоції, які може відчути людина, важливі і потрібні. Якщо ви не будете відчувати почуття злості, то ви перестанете розуміти, що зараз відбувається насправді. Уявіть, ви перестали відчувати біль. Порізали собі палець ножем і так цього і не помітили. Корисно не відчувати біль? Дуже навіть шкідливо. Зі злістю відбувається те ж саме. Притуплене або повністю відсутнє почуття злості приведе людину до її беззахисності в стресовій ситуації.

Злість формує характер

Байдужість набагато страшніша навіть найбільш лютої злості. Якщо гарненько не розсердитися, дивлячись на те, як ви живете, то нічого не зміниш. «Буває й гірше» - з такої фрази навряд чи досягнеш успіху. Саме спалах злості на навколишню дійсність - якийсь поштовх до того, щоб знайти вихід зі сформованих обставин.

Недарма багато підприємців радять мало не зненавидіти свою реальність до нудоти і називають цей момент ударом об дно. І після цього удару відбувається розворот. А секрет тут простий: відповідна реакція головного мозку на злість - це пошук рішення.

Злість застерігає від помилок

Можна ставитися до життя з повним смиренням, можна чекати біля моря погоди і терпіти. Але от чи будете ви при цьому дійсно щасливі? Швидше за все, ні. Більше того, є ймовірність, що в один момент ви зрозумієте, що зробили помилку, коли відмовилися злитися і щось змінювати.

Нерідко за злістю йде роздратування, яке якраз і вберігає від непотрібних помилок. Ця емоція змушує говорити: „Ні". Ви відмовляєтеся виконувати нудну роботу, даєте від воріт поворот нелюбу чоловікові, переїжджаєте від батьків в знімну квартиру і т. д.

Злість як захисний механізм

Тут без коментарів. Жодна людина не має права вас ображати.

Уявіть критичну ситуацію: до вас негативно ставляться, вас усіляко провокують, принижують. Як тут працює злість? Щонайменше, відчуваючи це почуття, ви розвертаєтеся і йдете від кривдника.


01.09.2020 8659
Коментарі ()

01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

460
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1255
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2184 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1056
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

2979
08.03.2025
Тетяна Ткаченко

Про найчастіші запити від батьків та дітей, складні емоції підлітків, доцільність покарання та потребу любові, журналістка Фіртки поспілкувалась із івано-франківською психологинею Іриною Волощук.  

2053

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

822

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

982

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1413

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

2013
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26294 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

702
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

902
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

2930
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1180
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

888
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1150
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

1147
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

345
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4153
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

1015
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1580