Чому злитися корисно?

Злість - емоція, яка завжди буде супроводжувати людину, правда, відчувати злість і випускати почуття гніву назовні - це зовсім різні поняття, які потрібно розрізняти.

Причини, з яких стає зрозуміло, чому іноді дійсно корисно злитися, інформує Фіртка з посиланням на Ukr.Media.

Стримувати злість небезпечно для здоров'я

Будь-який лікар скаже, що не можна придушувати або стримувати емоції. Особливо це стосується негативу, від якого обов'язково потрібно позбавлятися. Стреси, депресія, нервові зриви - найчастіше вони походять від невиплеснутих негативних емоцій. Як від них позбутися?

Звичайно, можна відповісти кривдникові так грубо, щоб він більше ніколи не підійде до вас. Але краще проявляти злість по-іншому. Сварки явно не поліпшать настрій. Набагато ефективніше вдарити кулаком по столу або кинути чашку в стіну (головне, щоб від цього постраждав лише посуд). Можна піти в спортивний зал і зігнати злість на боксерську грушу, представляючи замість неї образ свого ворога. Тоді і негативні емоції в тілі не затримаються, і опонент вашої агресії буде живий і здоровий.

Але ось стримувати емоції після неприємної розмови або ситуації, на думку фахівця, точно не варто.

У злості є величезна кількість напруги, стримуючи яку ми змушуємо організм працювати на знос. Коли людина роздратована, то і її працездатність різко знижується. Зрозуміло, що злості уникнути неможливо. Залишається одне - якнайшвидше виплеснути всі агресивні емоції назовні. Після цього вам стане легше, ви зможете продовжити нормальний діалог з оточуючими.

Злість допомагає досягати цілей

Уявіть, що у вас щось не виходить у справах. Тут, розсердившись, ви себе накручуєте і фактично з агресією кричите, що ви впораєтеся! У вас все вийде! Припиніть соромитися та приховувати свої невдачі і пов'язану з цим агресію. Гнів дає сили, щоб досягти кращого результату.

Без злості немає відчуття реальності

Багато лікарів впевнені, що будь-які емоції, які може відчути людина, важливі і потрібні. Якщо ви не будете відчувати почуття злості, то ви перестанете розуміти, що зараз відбувається насправді. Уявіть, ви перестали відчувати біль. Порізали собі палець ножем і так цього і не помітили. Корисно не відчувати біль? Дуже навіть шкідливо. Зі злістю відбувається те ж саме. Притуплене або повністю відсутнє почуття злості приведе людину до її беззахисності в стресовій ситуації.

Злість формує характер

Байдужість набагато страшніша навіть найбільш лютої злості. Якщо гарненько не розсердитися, дивлячись на те, як ви живете, то нічого не зміниш. «Буває й гірше» - з такої фрази навряд чи досягнеш успіху. Саме спалах злості на навколишню дійсність - якийсь поштовх до того, щоб знайти вихід зі сформованих обставин.

Недарма багато підприємців радять мало не зненавидіти свою реальність до нудоти і називають цей момент ударом об дно. І після цього удару відбувається розворот. А секрет тут простий: відповідна реакція головного мозку на злість - це пошук рішення.

Злість застерігає від помилок

Можна ставитися до життя з повним смиренням, можна чекати біля моря погоди і терпіти. Але от чи будете ви при цьому дійсно щасливі? Швидше за все, ні. Більше того, є ймовірність, що в один момент ви зрозумієте, що зробили помилку, коли відмовилися злитися і щось змінювати.

Нерідко за злістю йде роздратування, яке якраз і вберігає від непотрібних помилок. Ця емоція змушує говорити: „Ні". Ви відмовляєтеся виконувати нудну роботу, даєте від воріт поворот нелюбу чоловікові, переїжджаєте від батьків в знімну квартиру і т. д.

Злість як захисний механізм

Тут без коментарів. Жодна людина не має права вас ображати.

Уявіть критичну ситуацію: до вас негативно ставляться, вас усіляко провокують, принижують. Як тут працює злість? Щонайменше, відчуваючи це почуття, ви розвертаєтеся і йдете від кривдника.


01.09.2020 7430
Коментарі ()

29.05.2023
Тетяна Дармограй

Як українським енергетикам вдалось оперативно відновити енергетичний баланс та забезпечити постачання електрики споживачам після руйнувань, здійснених Росією та чи можливі відключення світла влітку, як це було взимку — дізнавалась Фіртка. 

784
24.05.2023
Уляна Мокринчук

Як протидіяти домашньому насильству, які є різновиди насильства, куди звертатись жертві, як розпізнати кривдника та як допомогти пережити нелегкий час тому, хто постраждав, журналістка Фіртки дізналась у психологині Валерії Худзіцької.

603
14.05.2023
Тіна Любчик

Василь Стефурак, голова «Асоціації вівчарів» розповів Фіртці, чи легко сьогодні відновлювати промисли, що були популярні в горах ще пів століття тому та як на розвиток сільського господарства повпливала повномасштабна війна на території України. 

9360 7
03.05.2023
Тетяна Дармограй

На початку 2023 року у Міністерстві оборони України зазначали, що у масовій мобілізації немає потреби. Щоправда, із застереженням, що ситуація може змінитися.  

2695 1
19.04.2023
Тіна Любчик

В рамках відзначення Дня першої пластової присяги та програми «Івано-Франківськ — місто Героїв» відкрили та освятили анотаційну дошку Назарію Лугарєву, очільнику пластової станиці міста, який загинув у боях за незалежність України. 

1995
11.04.2023
Уляна Мокринчук

Про пережите внаслідок російського вторгнення та втрату сина на війні, журналістці Фіртки розповіла мешканка Енергодару — Любов Чабанюк. Жінка разом із дітьми евакуювалась на Прикарпаття 11 серпня 2022 року.

2497

Як московити крали історію наших предків.

188

Верхівка УПЦ(МП) послідовно перетворювала своїх вірян  на релігійних фанатиків, які зможуть в будь-який час захистити їхні інтереси.

183

До Путіна явився Голова конституційного суду РФ Валерій Зорькін, який приніс копію «сенсаційної» мапи Європи, на якій нібито нема України. Проаналізуємо, чи це так. 

717

Рання історія Білгороду, як поселення Київської Русі: думки, навіяні останніми подіями у Бєлгородській області РФ. 

756
06.06.2023

Василь Стефурак, голова громадської організації «Асоціація вівчарів», вже 10 років займається вівчарством на Коломийщині. Так, у його господарстві в селі Молодятин не лише вівці та барани. Тут розводять ще й кіз, з молока яких виготовляють крафтові сири.  

165
01.06.2023

В умовах війни та стресу харчові звички зазнають зміни. Нерідко — негативних.  

277
27.05.2023

Багато хто вважає, що перед варінням гречку промивати не треба, тому що ця процедура є "необов'язковою".  

490
06.06.2023

Журналістка Фіртки поговорила з отцем УГКЦ Іваном Жуком, чи є якісь вказівки стосовно одягу вірян та чи може священник зробити зауваження з цього приводу.

168
01.06.2023

Церква бачить шлюб як основу для створення сім'ї та продовження роду. Він передбачає народження та виховання дітей в дусі віри, сприяє їхньому духовному та моральному розвитку.  

425
27.05.2023

Священник – посередник і духовний провідник, що відіграє важливу роль у сповіді. Його присутність і служіння сприяють відкриттю, покаянню та духовному відновленню. Втім, нерідко запитання про збереження таємниці сповіді викликає роздуми.

509
23.05.2023

Серед молодих людей нерідко побутує думка, що можна вірити в Бога, проте не ходити до храму.  

649 1
05.06.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

5760
04.06.2023

Відповідаючи на запитання про перспективи вступу України до НАТО, Воллес зазначив, що існують розбіжності щодо шляху Києва до вступу. Міністр сказав, що НАТО, як і ЄС, не має повторювати помилок минулого, надаючи багато обіцянок таким кандидатам, як Україна.

229
31.05.2023

Законопроєкт про виплати військовим, який парламент ухвалив у першому читанні 30 травня, остаточно можуть ухвалити в середині червня.  

396
26.05.2023

Президент Володимир Зеленський, коментуючи продовження "економічного безвізу" з ЄС, заявив, що у процесі просування України у Євросоюз таку лібералізацію потрібно буде зробити постійною.  

482
23.05.2023

Тема з контрнаступом була настільки обговорювана останніми місяцями на всіх рівнях, що в Україні почали побоюватися того, що його результат не виправдає очікувань.   

488