Чому віряни УПЦ(МП) вперто вірні москві?

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.

Чому віряни УПЦ(МП) залишаються вірними церкві, яка вже всіма можливими способами себе дискредитувала, і у війні росії проти України обравши сторону агресора?

Вперто не хочуть об’єднуватись із єдиною канонічною православною церквою України. УПЦ(МП) з цією позицією поступово  перетворюється на маргінальну структуру, аніж на православну церкву  і самоізолювалися.

Можливо ми не знайдемо відповіді на це запитання, але постараємось зрозуміти певні фактори, які утримують їх в духовній залежності від москви.

Вірність своїй церкві - це основа у будь-якій релігії, і фактично зміна релігійної приналежності в багатьох релігіях розцінюється як зрада Богу.

Саме ця ідея часто лягає в основу релігійного фанатизму. Вірян російської Православної церкви в Україні роками священники переконували у власній вибраності, особливості, святості.

Вони відчували підтримку держави. Відчуття винятковості ґрунтується на  богословській концепції Катехону (утримуючий) коли історичний суб’єкт, як правило держава протистоїть або перешкоджає   утвердженню зла та приходу Антихриста у світі.

Звідси й маємо «святая русь» «гнілой запад» «ані умрут, а ми пападьом в рай» та інші ідеологеми, які роками вливали  у вуха вірян  з амвонів церков, книжок та медіаресурсів.

Крім цього була постійна підтримка держави, що постійно оглядалася на росію. До справді українських православних церков УАПЦ УПЦКП ставились з презирством та зневагою називаючи розкольниками.

Коли українські православні церкви (УАПЦ, УПЦКП)  об’єдналися та отримали томос про автокефалію утворивши єдину канонічну Православну Церкву України.

А ті священники та віряни, які відмовились від об’єднання  задали собі питання - а хто тоді вони?

Вселенський патріарх Варфоломій вважає, що на території України  існує одна канонічна православна церква – ПЦУ, будь-яка інша православна церква на території України  вважається канонічною аномалією.

Адже антиукраїнська і антихристиянська  політика патріарха РПЦ Кирила просто підставила  своїх вірян на території України, зробивши їх маргінальною структурою.

Сотні років праці в інтересах влади дали свої результати.

В один момент люди, які вірили у свою винятковість та богообраність вмить зрозуміли, що вони за бортом корабля який зветься «українське православ'я».

Навіть попри намагання ПЦУ прийняти архиєреїв священство та вірян.

Останні виявляють  супротив, адже роки пропаганди про богообраність зробили своє.

Звісно частина людей зробила свій вибір залишившись у світовому православ’ї через ПЦУ, але, на жаль, маємо  значну частину вірних ідеям московського православ’я попри війну, і ті страждання і біди, які принесла росія українському народу.

Зрештою  перехід в ПЦУ  це не є зміною віри, це перехід до здорового українського православ’я.  

Складається враження, що у людей відсутнє не тільки критичне мислення далі сліпо вірячи верхівці УПЦ(МП), але які не шукають можливості примирення з ПЦУ залишаючись вірними патріарху Кирилу.

Верхівка УПЦ(МП) прикривається якимись умовними канонами аби виправдати свою вірність москві, хоча  строга вірність канонам не завжди є виправданою і часто канони суперечать самі собі.

Митрополит Онуфрій зі своїми єпископами намагається видати УПЦ(МП)  з вірянами  в якості «жертви», адже головний наратив його проповідей «нас ображають»,  а питання «за що?» не ставиться.

Ієрархія УПЦ(МП)  вирішила далі вірою і правдою служити РПЦ, і далі попри війну говорити про свою винятковість говорячи, що вони форпост перед заходом  у збереженні чистоти православної віри та християнства в цілому.

Мабуть, недаремно для того, щоб вберегти людей від впливу ворожої пропаганди зменшують або взагалі відключають трансляцію ворожого радіо та телебачення, щоб людей врятувати від потоку пропаганди,  яка безперервно ллється їм у вуха промиваючи мізки. 

А  тут російська пропаганда руського міра зі всіма їхніми «матронами», старцями, «святою руссю», «гріховним заходом» не припиняється взагалі.

Тому  сліпа віра прихильників моспатріархату в Україні попри усі явні антихристиянські та антиукраїнські дії УПЦ(МП) як складової рпц. 

Але фактично РПЦ  своїми антиукраїнськими діями, підтримуючи політику путіна покинула своїх вірян в Україні напризволяще, використовуючи їх для дестабілізації України.

Сьогодні ситуація з вірянами УПЦ(МП) нагадує історію про потопельника чий корабель пішов на дно, а він вперто відмовляється хапатись за рятувальне коло іншого корабля вважаючи їх ворогами.

І насправді ця ситуація нагадує позицію «ждунів», яким потрібно просто почекати прихід «батюшки царя»,  який наведе порядок.  

В умовах, коли кожен притомний українець відмовляється від усього російського залишатись вірним УПЦ(МП), м'яко кажучи, дивно.

І вірністю православ'ю це важко назвати, адже в православного в РПЦ та УПЦ(МП)  вкрай мало, залишилась хіба що зовнішня оболонка.

Тому вірність УПЦ(МП) - це не вірність православній вірі, а вірність поплічнику путіна – патріарху кірілу та усій їхній гебістсько-церковно-політичній системі.

Можливо цей стан ще будуть досліджувати психіатри та психологи, і вони згодом пояснять його феномен.


21.11.2024 Роман Тадра 2412
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2427
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19540
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1748
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1221 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2269
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3875

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

140

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2011

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

698

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1312
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

381
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

908
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24404
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

639
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

612
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

749
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1643
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8053
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

492
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

782
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2057 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

739