Чому віряни УПЦ(МП) вперто вірні москві?

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство. Чому віряни УПЦ(МП)   залишаються вірними церкві, яка вже всіма можливими способами себе дискредитувала, і у війні росії проти України обравши сторону агресора? Вперто не хочуть об’єднуватись із єдиною канонічною православною церквою України. УПЦМП з цією позицією поступово  перетворюється на маргінальну структуру, аніж на православну церкву  і самоізолювалися. Можливо ми не знайдемо відповіді на це запитання, але постараємось зрозуміти певні фактори, які утримують їх в  духовній залежності від москви.

Вірність своїй церкві - це основа у будь якій релігії, і фактично зміна релігійної приналежності в багатьох релігіях розцінюється як зрада Богу. Саме ця ідея часто  лягає в основу релігійного фанатизму. Вірян російської Православної церкви в Україні роками священики переконували у власній вибраності, особливості, святості. Вони відчували підтримку держави. Відчуття винятковості  грунтується на  богословській концепції Катехону (утримуючий) коли історичний суб’єкт , як правило держава протистоїть або перешкоджає   утвердженню зла та приходу Антихриста у світі. Звідси і маємо «святая русь» «гнілой запад» «ані умрут, а ми пападьом в рай» та інші ідеологеми, які роками вливали  у вуха вірян  з амвонів церков, книжок та медіаресурсів. Крім цього була постійна підтримка держави, що постійно оглядалася на росію. До справді українських православних церков УАПЦ УПЦКП ставились з презирством та зневагою називаючи розкольниками. Коли   українські православні церкви (УАПЦ, УПЦКП)  об’єдналися і отримали томос про автокефалію утворивши єдину канонічну Православну Церкву України. А ті священики і віряни, які відмовились від об’єднання  задали собі питання - а хто тоді вони? Вселенський патріарх Варфоломій вважає, що на території України  існує одна канонічна православна церква – ПЦУ, будь-яка інша православна церква на території України  вважається канонічною аномалією. Адже антиукраїнська і антихристиянська  політика патріарха РПЦ Кирила просто підставила  своїх вірян на території України зробивши їх маргінальною структурою. Сотні років праці в інтересах влади дали свої результати. В один момент люди, які вірили у свою винятковість та богообраність вмить зрозуміли, що вони за бортом корабля який зветься «українське православя». Навіть попри намагання ПЦУ прийняти архиєреїв священство та вірян. Останні виявляють  супротив, адже роки пропаганди про богообраність зробили своє. Звісно частина людей зробила свій вибір залишившись в світовому православ’ї через ПЦУ, але нажаль маємо  значну частину вірних ідеям московського православ’я незважаючи на війну, і ті страждання і біди, які принесла росія українському народу. Зрештою  перехід в ПЦУ  це не є зміною віри, це перехід до здорового українського православ’я.  Складається враження, що у людей відсутнє не тільки критичне мислення далі сліпо вірячи верхівці УПЦ(МП) , але які не шукають можливості примирення з ПЦУ залишаючись вірними патріарху Кирилу. Верхівка УПЦ(МП) прикривається якимись умовними канонами аби виправдати свою вірність москві, хоча  строга вірність канонам не завжди є виправданою і часто канони суперечать самі собі. Митрополит Онуфрій з своїми єпископами  намагається видати УПЦМП  з вірянами  в якості «жертви» адже головний наратив його проповідей « нас ображають»,  а питання «за що? » не ставиться.

Ієрархія УПЦМП  вирішила далі вірою і правдою служити РПЦ,   і далі попри війну говорити про свою винятковість говорячи, що вони форпост перед заходом  у збереженні чистоти православної віри і християнства в цілому. Мабуть недаремно для того щоб вберегти людей від впливу ворожої пропаганди зменшують або взагалі відключають трансляцію ворожого радіо та телебачення, щоб людей врятувати від потоку пропаганди,  яка безперервно ллється їм у вуха промиваючи мізки.  А  тут російська пропаганда руського міра зі всіма їхніми «матронами», старцями, «святою руссю», «гріховним заходом» не припиняється взагалі. Тому  сліпа віра прихильників моспатріархату в Україні попри усі явні антихристиянські та антиукраїнські дії УПЦМП як складової рпц.  Але фактично РПЦ  своїми антиукраїнськими діями підтримуючи політику путіна покинула своїх вірян в Україні на призволяще використовуючи їх для дестабілізації України. Сьогодні ситуація з вірянами УПЦМП нагадує історію про потопельника чий корабель пішов на дно, а він вперто відмовляється хапатись за рятувальне коло іншого корабля вважаючи їх ворогами. І насправді ця ситуація нагадує позицію «ждунів», яким потрібно просто почекати прихід «батюшки царя»,  який наведе порядок.   В умовах коли кожен притомний українець відмовляється від усього російського залишатись вірним УПЦМП м'яко кажучи дивно. І вірністю православ'ю це важко назвати, адже в православного в РПЦ та УПЦМП  вкрай мало , залишилась хіба що зовнішня оболонка. Тому вірність УПЦМП - це не вірність православній вірі, а вірність поплічнику путіна – патріарху кірілу та усій їхній гебістсько-церковно- політичній системі. Можливо цей стан ще будуть досліджувати психіатри і психологи, і вони згодом пояснять його феномен.


22.11.2024 Роман Тадра 4
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

327
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

450
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2305
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1701
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

1995
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5603 16

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1105

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1119

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

1634

Дискурс Гіпермодерну спирається на уподобання та смаки багатомільйонних «мережевих» мас, а не на естетичні ігри еліт, як дідусь-Постмодерн. Відповідно, культурні, мистецькі, політичні, тусовкові та комунікаційні практики Гіпермодерну більш «плебейські» та більш розраховані на швидку емоційну реакцію.

1107
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

862
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

718
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14538
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

518
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10382
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6055
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

605
20.11.2024

Президент України надав звання "Народного артиста України" акторові театру і кіно Олексію Гнатковському.  

7489
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

2725
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

505
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

604
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

441