Чому віряни УПЦ(МП) вперто вірні москві?

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.

Чому віряни УПЦ(МП) залишаються вірними церкві, яка вже всіма можливими способами себе дискредитувала, і у війні росії проти України обравши сторону агресора?

Вперто не хочуть об’єднуватись із єдиною канонічною православною церквою України. УПЦ(МП) з цією позицією поступово  перетворюється на маргінальну структуру, аніж на православну церкву  і самоізолювалися.

Можливо ми не знайдемо відповіді на це запитання, але постараємось зрозуміти певні фактори, які утримують їх в духовній залежності від москви.

Вірність своїй церкві - це основа у будь-якій релігії, і фактично зміна релігійної приналежності в багатьох релігіях розцінюється як зрада Богу.

Саме ця ідея часто лягає в основу релігійного фанатизму. Вірян російської Православної церкви в Україні роками священники переконували у власній вибраності, особливості, святості.

Вони відчували підтримку держави. Відчуття винятковості ґрунтується на  богословській концепції Катехону (утримуючий) коли історичний суб’єкт, як правило держава протистоїть або перешкоджає   утвердженню зла та приходу Антихриста у світі.

Звідси й маємо «святая русь» «гнілой запад» «ані умрут, а ми пападьом в рай» та інші ідеологеми, які роками вливали  у вуха вірян  з амвонів церков, книжок та медіаресурсів.

Крім цього була постійна підтримка держави, що постійно оглядалася на росію. До справді українських православних церков УАПЦ УПЦКП ставились з презирством та зневагою називаючи розкольниками.

Коли українські православні церкви (УАПЦ, УПЦКП)  об’єдналися та отримали томос про автокефалію утворивши єдину канонічну Православну Церкву України.

А ті священники та віряни, які відмовились від об’єднання  задали собі питання - а хто тоді вони?

Вселенський патріарх Варфоломій вважає, що на території України  існує одна канонічна православна церква – ПЦУ, будь-яка інша православна церква на території України  вважається канонічною аномалією.

Адже антиукраїнська і антихристиянська  політика патріарха РПЦ Кирила просто підставила  своїх вірян на території України, зробивши їх маргінальною структурою.

Сотні років праці в інтересах влади дали свої результати.

В один момент люди, які вірили у свою винятковість та богообраність вмить зрозуміли, що вони за бортом корабля який зветься «українське православ'я».

Навіть попри намагання ПЦУ прийняти архиєреїв священство та вірян.

Останні виявляють  супротив, адже роки пропаганди про богообраність зробили своє.

Звісно частина людей зробила свій вибір залишившись у світовому православ’ї через ПЦУ, але, на жаль, маємо  значну частину вірних ідеям московського православ’я попри війну, і ті страждання і біди, які принесла росія українському народу.

Зрештою  перехід в ПЦУ  це не є зміною віри, це перехід до здорового українського православ’я.  

Складається враження, що у людей відсутнє не тільки критичне мислення далі сліпо вірячи верхівці УПЦ(МП), але які не шукають можливості примирення з ПЦУ залишаючись вірними патріарху Кирилу.

Верхівка УПЦ(МП) прикривається якимись умовними канонами аби виправдати свою вірність москві, хоча  строга вірність канонам не завжди є виправданою і часто канони суперечать самі собі.

Митрополит Онуфрій зі своїми єпископами намагається видати УПЦ(МП)  з вірянами  в якості «жертви», адже головний наратив його проповідей «нас ображають»,  а питання «за що?» не ставиться.

Ієрархія УПЦ(МП)  вирішила далі вірою і правдою служити РПЦ, і далі попри війну говорити про свою винятковість говорячи, що вони форпост перед заходом  у збереженні чистоти православної віри та християнства в цілому.

Мабуть, недаремно для того, щоб вберегти людей від впливу ворожої пропаганди зменшують або взагалі відключають трансляцію ворожого радіо та телебачення, щоб людей врятувати від потоку пропаганди,  яка безперервно ллється їм у вуха промиваючи мізки. 

А  тут російська пропаганда руського міра зі всіма їхніми «матронами», старцями, «святою руссю», «гріховним заходом» не припиняється взагалі.

Тому  сліпа віра прихильників моспатріархату в Україні попри усі явні антихристиянські та антиукраїнські дії УПЦ(МП) як складової рпц. 

Але фактично РПЦ  своїми антиукраїнськими діями, підтримуючи політику путіна покинула своїх вірян в Україні напризволяще, використовуючи їх для дестабілізації України.

Сьогодні ситуація з вірянами УПЦ(МП) нагадує історію про потопельника чий корабель пішов на дно, а він вперто відмовляється хапатись за рятувальне коло іншого корабля вважаючи їх ворогами.

І насправді ця ситуація нагадує позицію «ждунів», яким потрібно просто почекати прихід «батюшки царя»,  який наведе порядок.  

В умовах, коли кожен притомний українець відмовляється від усього російського залишатись вірним УПЦ(МП), м'яко кажучи, дивно.

І вірністю православ'ю це важко назвати, адже в православного в РПЦ та УПЦ(МП)  вкрай мало, залишилась хіба що зовнішня оболонка.

Тому вірність УПЦ(МП) - це не вірність православній вірі, а вірність поплічнику путіна – патріарху кірілу та усій їхній гебістсько-церковно-політичній системі.

Можливо цей стан ще будуть досліджувати психіатри та психологи, і вони згодом пояснять його феномен.


21.11.2024 Роман Тадра 2042
19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

667
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

737
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1553
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2176
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4158 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3161

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

163

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

390

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

333

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

806
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

575
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

622
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

904
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1004
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

627
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6207
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1695
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31711 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1467
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

710 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

665