
Якщо ви ходите до продуктового магазину кожного дня, подумайте про переваги тижневих закупівель: економію часу та грошей, турботу про власне здоров’я та навколишнє середовище, заздалегідь сплановане меню та більш упорядковане життя. Розглянемо, як це працює.
Економимо кошти
Як правило, купувати продукти у великих упаковках вигідніше, ніж у маленьких. До того ж, користуючись заздалегідь складеним списком, ви не братимете зайвого і зможете чітко дотримуватись виділеного бюджету. Не знаєте, що приготувати і які продукти внести у список закупівель? За посиланням https://www.metro.ua/Blogs/Ratsionalne-menyu/Dvotyzhnevyy-ratsion-six читайте поради, рецепти та меню від бренд-шефа Олексія Міллера в блозі METRO.
Турбуємось про екологію
Якщо ви купуєте лише необхідне, це автоматично скорочує кількість (або й взагалі зводить до нуля) марно витрачених продуктів, які не з’їдаються, псуються та зрештою опиняються на смітнику. Крім того, використовується та викидається менше упаковок, скорочується і кількість поїздок до магазину.
Зберігаємо час
Годинка, витрачена на складання меню та списку продуктів, зберігає багато інших годин, що зазвичай витрачаються на дорогу до магазину, пошуки необхідного у торговому залі та стояння у черзі до каси. У вас залишається більше часу на відпочинок з близькими, хобі, спортивні тренування, тощо.
Дотримуємось здорового харчування
Складаючи меню на тиждень та закупаючи відповідні продукти, ви зможете дотримуватись правильного харчування чи спеціальної дієти без зайвих спокус. Адже значно простіше відмовитись від шкідливих продуктів, коли їх взагалі нема у холодильнику.
Поради щодо складання меню та закупівлі продуктів на тиждень
- Перш за все, варто перевірити всі продукти, які на даний момент зберігаються у шафках, холодильнику та морозильній камері, а потім по-максимуму включити їх у тижневе меню, враховуючи при складанні списку.
- Визначіть бюджет, який ви можете й вважаєте за необхідне витратити на тижневу закупівлю продуктів.
- Складаючи меню, враховуйте, що вам знадобляться продукти не лише для приготування основних страв, але й для перекусів.
- Зважайте на терміни придатності продуктів та дотримуйтесь правил зберігання. Якщо перекладаєте щось із коробки в контейнер, зробіть наліпку з терміном придатності. Їжу, яка швидко псується, намагайтеся використати на початку тижня, а ту, що довше зберігається, залишайте на кінець.
- Подивіться у календар та особистий щотижневик: чи не плануються гості, свята, урочистості, приїзди родичів, пікніки тощо. Події, які позначаються на тижневому меню, варто врахувати заздалегідь — купити потрібну кількість та види продуктів.
Розробляйте тижневе меню усвідомлено, але не ставтеся до нього занадто серйозно. Нічого страшного не трапиться, якщо ви інколи відступатимете від плану чи коригуватимете його під свій стиль життя. Найголовніше — дотримуватись принципу тижневого планування, аби правильно харчуватись, зберігати кошти, здоров’я та вільний час.
Партнерський матеріал