Чому паркінг — це дорого: стаття для тих, хто шукає за і проти

Чому паркінг — це дорого: стаття для тих, хто шукає за і проти.

Купуючи нову квартиру, власники авто так чи інакше задаються питанням: гараж, підземний паркінг чи звичайна парковка на вулиці?

І чим більше дізнаються ціни на паркомісця, тим більше дивуються: чому ж цей невеличкий клаптик простору коштує так дорого?

Здавалося б очевидно: невеличка площа розміром з машину, навіть стін немає. У цій статті ми розберемося у причинах такої високої вартості та чи варто купувати разом з квартирою паркомісце.

Вартість будівництва

Вартість підземного паркінгу, у першу чергу, залежить від складності та вартості його будівництва. На відміну від зведення багатоквартирного будинку, будівництво паркінгу, особливо підземного — досить витратна справа, оскільки вимагає додаткових вимірювань, проєктів, погоджень і багатоетапних робіт.

«Собівартість метра квадратного паркінгу значно більша, ніж собівартість житлової площі. Наприклад, стіни з газоблоку або цегли обходяться значно дешевше, ніж бетон, з якого зведені стіни у паркінгу, — пояснює Ігор Максимів, головний інженер БК Вертикаль. — Дороговартісною є, до прикладу, подача води для системи пожежогасіння у підземному паркінгу, а також подальше обслуговування».

Серед робіт з будівництва паркінгу, зокрема: пристрій пальового поля, гідроізоляція, земляні роботи, влаштування фундаменту, оздоблювальні роботи, будівництво естакади, монтаж вентиляції, водопроводу, каналізації, електромонтажні роботи, різні системи безпеки та благоустрій території на поверхні паркінгу.

Питання «паперів»

Кожну дрібницю у документації забудовнику необхідно затверджувати з ДАБІ — Державною архітектурно-будівельною інспекцією. Окреме питання — проєктно-пошукові роботи, які також повинні затвердити відповідні експерти. Будь-які деталі у будівництві повинні пройти ряд комісій і оглядів державними фахівцями: електриками, сантехніками, пожежними службами і т.д.

Для того, щоб у будинку збудували безпечний та надійний паркінг, будівельна компанія має чітко дотримуватися усіх норм та вимог, а також техніки безпеки.

Високий попит

Не варто також забувати і про високий попит на паркомісця. В останні роки спостерігається дефіцит місць для паркування: це стосується і великих, і малих міст.

Наприклад, у багатьох житлових комплексах на одне паркомісце припадає по кілька квартир. Інші варіанти місця  де залишити машину, наприклад, гаражі, гостьові парковки і автостоянки, не завжди знаходяться близько до новобудов. А залишати машину у дворі під вікнами — не найнадійніше місце, та й оскільки такі паркомісця вільні для усіх, то «своє» місце може бути зайняте у будь-який момент.

Таким чином, придбати місце у паркінгу — найбезпечніший для автомобіля варіант. Тим більше, що у сучасному будівництві у підземному паркінгу є безліч вагомих переваг: система пожежогасіння, датчики задимлення, відеоспостереження, цілодобова охорона з пунктом пропуску.

У всіх проєктах БК Вертикаль підземний паркінг сполучений з ліфтом чи сходовою.  Тому мешканці зможуть спуститися до власної автівки навіть не виходячи на вулицю.

Партнерський матеріал


24.02.2021 1886
Коментарі ()

23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

1383 2
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1705 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2495
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2322 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7560
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15280 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

335

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1055

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1121

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1912
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

295
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

672
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

913
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3137
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

940
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1968
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

1019
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35170 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

288
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

498
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

643
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

960