Чому паркінг — це дорого: стаття для тих, хто шукає за і проти

Чому паркінг — це дорого: стаття для тих, хто шукає за і проти.

Купуючи нову квартиру, власники авто так чи інакше задаються питанням: гараж, підземний паркінг чи звичайна парковка на вулиці?

І чим більше дізнаються ціни на паркомісця, тим більше дивуються: чому ж цей невеличкий клаптик простору коштує так дорого?

Здавалося б очевидно: невеличка площа розміром з машину, навіть стін немає. У цій статті ми розберемося у причинах такої високої вартості та чи варто купувати разом з квартирою паркомісце.

Вартість будівництва

Вартість підземного паркінгу, у першу чергу, залежить від складності та вартості його будівництва. На відміну від зведення багатоквартирного будинку, будівництво паркінгу, особливо підземного — досить витратна справа, оскільки вимагає додаткових вимірювань, проєктів, погоджень і багатоетапних робіт.

«Собівартість метра квадратного паркінгу значно більша, ніж собівартість житлової площі. Наприклад, стіни з газоблоку або цегли обходяться значно дешевше, ніж бетон, з якого зведені стіни у паркінгу, — пояснює Ігор Максимів, головний інженер БК Вертикаль. — Дороговартісною є, до прикладу, подача води для системи пожежогасіння у підземному паркінгу, а також подальше обслуговування».

Серед робіт з будівництва паркінгу, зокрема: пристрій пальового поля, гідроізоляція, земляні роботи, влаштування фундаменту, оздоблювальні роботи, будівництво естакади, монтаж вентиляції, водопроводу, каналізації, електромонтажні роботи, різні системи безпеки та благоустрій території на поверхні паркінгу.

Питання «паперів»

Кожну дрібницю у документації забудовнику необхідно затверджувати з ДАБІ — Державною архітектурно-будівельною інспекцією. Окреме питання — проєктно-пошукові роботи, які також повинні затвердити відповідні експерти. Будь-які деталі у будівництві повинні пройти ряд комісій і оглядів державними фахівцями: електриками, сантехніками, пожежними службами і т.д.

Для того, щоб у будинку збудували безпечний та надійний паркінг, будівельна компанія має чітко дотримуватися усіх норм та вимог, а також техніки безпеки.

Високий попит

Не варто також забувати і про високий попит на паркомісця. В останні роки спостерігається дефіцит місць для паркування: це стосується і великих, і малих міст.

Наприклад, у багатьох житлових комплексах на одне паркомісце припадає по кілька квартир. Інші варіанти місця  де залишити машину, наприклад, гаражі, гостьові парковки і автостоянки, не завжди знаходяться близько до новобудов. А залишати машину у дворі під вікнами — не найнадійніше місце, та й оскільки такі паркомісця вільні для усіх, то «своє» місце може бути зайняте у будь-який момент.

Таким чином, придбати місце у паркінгу — найбезпечніший для автомобіля варіант. Тим більше, що у сучасному будівництві у підземному паркінгу є безліч вагомих переваг: система пожежогасіння, датчики задимлення, відеоспостереження, цілодобова охорона з пунктом пропуску.

У всіх проєктах БК Вертикаль підземний паркінг сполучений з ліфтом чи сходовою.  Тому мешканці зможуть спуститися до власної автівки навіть не виходячи на вулицю.

Партнерський матеріал


24.02.2021 1935
Коментарі ()

13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

427
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1393
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1056
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2077
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3563
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1348

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1699

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

505

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1141

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1311
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

427
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24259
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

504
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

452
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

626
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1512
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

680
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

5264
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

605
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1549 3
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

619
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

529