Чому набрякають ноги влітку та що з цим робити?

Ноги гудуть, збільшуються в обсязі, болять — з такою ситуацією частіше стикаються влітку.

Особливо від цієї проблеми потерпають жінки: зранку взуття облягає ногу нормально, а потім починається набряк, і до кінця дня ходити просто неможливо. Набряки влітку дошкуляють особливо відчутно, інформує Фіртка з посиланням на umoloda.

З’являється втома і відчуття важкості в ногах. Ця неприємність пов’язана з тим, що за спекотної погоди пити хочеться більше і рідина може затримуватися в організмі.

Особливо, якщо в людини є проблема з нирками, серцево-судинною системою. Так, у спекотні дні обсяг споживання води істотно зростає — іноді навіть удвічі. А її надлишок відкладається у м’яких тканинах. Ситуацію ускладнюють газована вода, холодна кава, концентровані соки, квас, охолоджене пиво. Солодкі напої через високий вміст цукру затримують рідину в організмі й при цьому зовсім не вгамовують спрагу — пити хочеться знову і знову, виникає замкнуте коло.

Додатковий мінус — надлишок вуглеводів швидко відкладається у вигляді підшкірного жиру, навантаження на організм збільшується ще більше, і це стає додатковим чинником, що впливає на розвиток набряків. Ноги набрякають і через підвищені фізичні навантаження на спеці. Навіть простий похід у магазин, звідки повертаємося з важкими сумками, робить ноги «припухлими». Це відбувається тому, що підняття важких предметів викликає порушення кровотоку.

Відтак кров згущується. Навантаження на ноги також не кращим чином позначається на стані нижніх кінцівок. Прополювання грядок в одній і тій же позі протягом декількох годин, стояча робота в спеку — все це стає причиною набряків у ногах. Адже тривале статичне положення — неабияке випробування для вен, а судини в спеку ще більше розширюються, тож навантаження на них зростає.Негативно позначається на здоров’ї ніг і неправильно підібране взуття.

Якщо воно тісне, з великою кількістю ремінців, на високих підборах і на танкетці — тисне на розширене венозне русло, що призводить до збоїв кровообігу на рівні капілярів.

Набряки можуть бути як на одній нозі, так і одночасно на двох. Найчастіше вони з’являються у жінок після 30 років і нерідко пов’язані з гормональним дисбалансом, який починається від спеки. Так проявляє себе ослаблений тонус судин не тільки в кінцівках, а й в цілому в організмі. 

Проблема також може бути пов’язана з малорухливим способом життя. Тому посильні фізичні вправи — один із варіантів як зарадити ситуації. Більше рухайтеся — гуляйте на свіжому повітрі (але в спекотну погоду краще влаштовувати моціон зранку або ввечері, коли спека спаде). Корисно також плавати, робити зарядку. Головне — аби був рух. 

Можна використовувати натуральні сечогінні засоби. Вивести зайву рідину допоможе настій шипшини: його необхідно пити курсом, по два тижні. Хороший ефект справляє курага і напої з неї, а також чай із брусниці. Спеціальні «ниркові чаї» та інші препарати можна вживати лише за рекомендацією лікаря. Помічними також є ванночки для ніг.

Оскільки найбільше схильні до набряків стопи ніг, занурюйте їх увечері у прохолодну ванночку із додаванням трав (ромашки, календули) або морської солі.Після процедури важливо полежати, піднявши ноги вище голови. Чудовий ефект справляє контрастний душ для ніг. А ще — масаж і розтирання перед сном.

Розтирання у місцях набряків добре робити натуральною мочалкою. Це сприяє притоку крові, допомагає вивести надлишок рідини. І спробуйте спати, підклавши під ноги подушечку або валик. Таке положення сприяє кращій циркуляції крові в нижніх кінцівках.


15.08.2020 7201
Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

879
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2365
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2043
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2066
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6278 55
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2360 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

228

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1051

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1030

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1300
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

152
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

514
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1978
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26409
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

465
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10383 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7921
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

468
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

321
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

472
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

545
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1491