Чому набрякають ноги влітку та що з цим робити?

Ноги гудуть, збільшуються в обсязі, болять — з такою ситуацією частіше стикаються влітку.

Особливо від цієї проблеми потерпають жінки: зранку взуття облягає ногу нормально, а потім починається набряк, і до кінця дня ходити просто неможливо. Набряки влітку дошкуляють особливо відчутно, інформує Фіртка з посиланням на umoloda.

З’являється втома і відчуття важкості в ногах. Ця неприємність пов’язана з тим, що за спекотної погоди пити хочеться більше і рідина може затримуватися в організмі.

Особливо, якщо в людини є проблема з нирками, серцево-судинною системою. Так, у спекотні дні обсяг споживання води істотно зростає — іноді навіть удвічі. А її надлишок відкладається у м’яких тканинах. Ситуацію ускладнюють газована вода, холодна кава, концентровані соки, квас, охолоджене пиво. Солодкі напої через високий вміст цукру затримують рідину в організмі й при цьому зовсім не вгамовують спрагу — пити хочеться знову і знову, виникає замкнуте коло.

Додатковий мінус — надлишок вуглеводів швидко відкладається у вигляді підшкірного жиру, навантаження на організм збільшується ще більше, і це стає додатковим чинником, що впливає на розвиток набряків. Ноги набрякають і через підвищені фізичні навантаження на спеці. Навіть простий похід у магазин, звідки повертаємося з важкими сумками, робить ноги «припухлими». Це відбувається тому, що підняття важких предметів викликає порушення кровотоку.

Відтак кров згущується. Навантаження на ноги також не кращим чином позначається на стані нижніх кінцівок. Прополювання грядок в одній і тій же позі протягом декількох годин, стояча робота в спеку — все це стає причиною набряків у ногах. Адже тривале статичне положення — неабияке випробування для вен, а судини в спеку ще більше розширюються, тож навантаження на них зростає.Негативно позначається на здоров’ї ніг і неправильно підібране взуття.

Якщо воно тісне, з великою кількістю ремінців, на високих підборах і на танкетці — тисне на розширене венозне русло, що призводить до збоїв кровообігу на рівні капілярів.

Набряки можуть бути як на одній нозі, так і одночасно на двох. Найчастіше вони з’являються у жінок після 30 років і нерідко пов’язані з гормональним дисбалансом, який починається від спеки. Так проявляє себе ослаблений тонус судин не тільки в кінцівках, а й в цілому в організмі. 

Проблема також може бути пов’язана з малорухливим способом життя. Тому посильні фізичні вправи — один із варіантів як зарадити ситуації. Більше рухайтеся — гуляйте на свіжому повітрі (але в спекотну погоду краще влаштовувати моціон зранку або ввечері, коли спека спаде). Корисно також плавати, робити зарядку. Головне — аби був рух. 

Можна використовувати натуральні сечогінні засоби. Вивести зайву рідину допоможе настій шипшини: його необхідно пити курсом, по два тижні. Хороший ефект справляє курага і напої з неї, а також чай із брусниці. Спеціальні «ниркові чаї» та інші препарати можна вживати лише за рекомендацією лікаря. Помічними також є ванночки для ніг.

Оскільки найбільше схильні до набряків стопи ніг, занурюйте їх увечері у прохолодну ванночку із додаванням трав (ромашки, календули) або морської солі.Після процедури важливо полежати, піднявши ноги вище голови. Чудовий ефект справляє контрастний душ для ніг. А ще — масаж і розтирання перед сном.

Розтирання у місцях набряків добре робити натуральною мочалкою. Це сприяє притоку крові, допомагає вивести надлишок рідини. І спробуйте спати, підклавши під ноги подушечку або валик. Таке положення сприяє кращій циркуляції крові в нижніх кінцівках.


15.08.2020 6758
Коментарі ()

29.05.2023
Тетяна Дармограй

Як українським енергетикам вдалось оперативно відновити енергетичний баланс та забезпечити постачання електрики споживачам після руйнувань, здійснених Росією та чи можливі відключення світла влітку, як це було взимку — дізнавалась Фіртка. 

731
24.05.2023
Уляна Мокринчук

Як протидіяти домашньому насильству, які є різновиди насильства, куди звертатись жертві, як розпізнати кривдника та як допомогти пережити нелегкий час тому, хто постраждав, журналістка Фіртки дізналась у психологині Валерії Худзіцької.

564
14.05.2023
Тіна Любчик

Василь Стефурак, голова «Асоціації вівчарів» розповів Фіртці, чи легко сьогодні відновлювати промисли, що були популярні в горах ще пів століття тому та як на розвиток сільського господарства повпливала повномасштабна війна на території України. 

8981 5
03.05.2023
Тетяна Дармограй

На початку 2023 року у Міністерстві оборони України зазначали, що у масовій мобілізації немає потреби. Щоправда, із застереженням, що ситуація може змінитися.  

2656 1
19.04.2023
Тіна Любчик

В рамках відзначення Дня першої пластової присяги та програми «Івано-Франківськ — місто Героїв» відкрили та освятили анотаційну дошку Назарію Лугарєву, очільнику пластової станиці міста, який загинув у боях за незалежність України. 

1971
11.04.2023
Уляна Мокринчук

Про пережите внаслідок російського вторгнення та втрату сина на війні, журналістці Фіртки розповіла мешканка Енергодару — Любов Чабанюк. Жінка разом із дітьми евакуювалась на Прикарпаття 11 серпня 2022 року.

2462

Верхівка УПЦ(МП) послідовно перетворювала своїх вірян  на релігійних фанатиків, які зможуть в будь-який час захистити їхні інтереси.

129

До Путіна явився Голова конституційного суду РФ Валерій Зорькін, який приніс копію «сенсаційної» мапи Європи, на якій нібито нема України. Проаналізуємо, чи це так. 

660

Рання історія Білгороду, як поселення Київської Русі: думки, навіяні останніми подіями у Бєлгородській області РФ. 

663

Гастрономічне різноманіття м’ясних страв  українців надзвичайно велике. Серед усіх цих страв є одна особлива – ставлення до якої завжди неоднозначне з різноманітних причин.

714
06.06.2023

Василь Стефурак, голова громадської організації «Асоціація вівчарів», вже 10 років займається вівчарством на Коломийщині. Так, у його господарстві в селі Молодятин не лише вівці та барани. Тут розводять ще й кіз, з молока яких виготовляють крафтові сири.  

119
01.06.2023

В умовах війни та стресу харчові звички зазнають зміни. Нерідко — негативних.  

252
27.05.2023

Багато хто вважає, що перед варінням гречку промивати не треба, тому що ця процедура є "необов'язковою".  

462
06.06.2023

Журналістка Фіртки поговорила з отцем УГКЦ Іваном Жуком, чи є якісь вказівки стосовно одягу вірян та чи може священник зробити зауваження з цього приводу.

124
01.06.2023

Церква бачить шлюб як основу для створення сім'ї та продовження роду. Він передбачає народження та виховання дітей в дусі віри, сприяє їхньому духовному та моральному розвитку.  

396
27.05.2023

Священник – посередник і духовний провідник, що відіграє важливу роль у сповіді. Його присутність і служіння сприяють відкриттю, покаянню та духовному відновленню. Втім, нерідко запитання про збереження таємниці сповіді викликає роздуми.

477
23.05.2023

Серед молодих людей нерідко побутує думка, що можна вірити в Бога, проте не ходити до храму.  

620 1
05.06.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

5733
04.06.2023

Відповідаючи на запитання про перспективи вступу України до НАТО, Воллес зазначив, що існують розбіжності щодо шляху Києва до вступу. Міністр сказав, що НАТО, як і ЄС, не має повторювати помилок минулого, надаючи багато обіцянок таким кандидатам, як Україна.

201
31.05.2023

Законопроєкт про виплати військовим, який парламент ухвалив у першому читанні 30 травня, остаточно можуть ухвалити в середині червня.  

370
26.05.2023

Президент Володимир Зеленський, коментуючи продовження "економічного безвізу" з ЄС, заявив, що у процесі просування України у Євросоюз таку лібералізацію потрібно буде зробити постійною.  

458
23.05.2023

Тема з контрнаступом була настільки обговорювана останніми місяцями на всіх рівнях, що в Україні почали побоюватися того, що його результат не виправдає очікувань.   

462