Чому дієти не працюють і що вибрати замість них: розповідає івано-франківська дієтологиня

Багато хто, бажаючи схуднути чи поліпшити здоров'я, звертається до модних дієт. Але правда в тому, що більшість дієт не дають тривалого результату і навіть можуть нашкодити організму.

Чому так відбувається, Фіртці розповідає лікарка-дієтологиня Христина Недоступ, власниця клініки «Інститут здоровʼя Баланс».

  • дієти обмежують, але не змінюють звичок — тимчасові обмеження в харчуванні не допомагають сформувати здорові звички. Після завершення дієти більшість людей повертаються до старого раціону, через що втрачені кілограми швидко повертаються;

  • стрес для організму — різке зменшення калорій або виключення цілих груп продуктів – це шок для вашого тіла. Організм відповідає уповільненням базального метаболізму (адаптивний термогенез), щоб вижити, а потім усе, що ви їсте після дієти, відкладається в жирові запаси;

  • недостача потрібних речовин — монотонність дієт позбавляє ваш організм життєво важливих елементів – вітамінів, мінералів, корисних жирів. У результаті: втома, зниження імунітету, і ніякої енергії для того, щоб насолоджуватися життям;

  • емоційна напруга  — адже людина, коли зривається з дієти, відчуває провину, розчарування, інколи навіть злість на себе. А емоційний стрес – прямий шлях до переїдання.

Що вибрати замість дієт — Христина Недоступ пояснює:

  • збалансоване харчування: ваше тіло – це складна система, якій потрібні всі групи продуктів. Білки, жири, вуглеводи, клітковина – кожен компонент відіграє свою роль. Не обмежуйте себе, створюйте баланс;

  • помірність і розмаїття: немає поганих продуктів, є надмірність. Їжте шоколад? Чудово. Але нехай це буде кілька шматочків, а не ціла плитка. Любите піцу? Готуйте вдома, додаючи більше овочів і цільнозернову основу;

  • регулярність — основа стабільності: три основні прийоми їжі й один-два перекуси — це ідеальний ритм для вашого організму. Головне — уникати сильного голоду, який провокує переїдання;

  • прислухайтеся до свого тіла: їсти треба не тоді, коли "треба", а коли ви дійсно голодні. І зупинятися — коли наситилися, а не тоді, коли "шкода залишати";

  • рухайтеся: збалансоване харчування працює краще в парі з рухом. Оберіть той вид активності, який вам до душі – це можуть бути танці, йога чи навіть прогулянки. Просто не сидіть на дивані.

"Дієти — це тимчасово, а здорові звички — назавжди. Оберіть шлях турботи про себе, слухайте своє тіло і дозволяйте собі насолоджуватися їжею.

Пам’ятайте, що ваш організм заслуговує на повагу і підтримку щодня, а не тільки тоді коли ви почули про нову модну дієту", — зауважує дієтологиня.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

“Антиядерна” дієта: що варто знати, щоб максимально захистити свій організм від радіації

Як нагріти чи приготувати їжу без електрики: поради, що стануть в пригоді

Екологічно чистий: прикарпатський фермер розповів, як з козячого молока зварити пармезан (ФОТО)


28.11.2024 Діана Струк 286
Коментарі ()

29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

525
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1111
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2358
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1287
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1869 9
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2878

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

619

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

693

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1616

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1598
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

413
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18321
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

1286
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3619
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

999
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10743
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6544
23.11.2024

Під час зустрічі письменник порушив важливі питання, зокрема, чи на часі мова та культура, як зберегти пам'ять про загиблих військовослужбовців і цивільних, а також, що відбувається з культурою в Харкові та містах, де тривають активні бойові дії. 

1154
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

415
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

648
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

3268
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

967