Чому болить у грудях і як цьому зарадити

Найміцнішою ділянкою людського хребта є грудний відділ. Однак за неправильної «експлуатації» його ресурс із часом вичерпується, і ви починаєте відчувати біль в грудній клітці.

Це явище настільки багатоманітне за своїми проявами, що самостійно визначити причину його появи складно, окрім випадків травмування. Єдине, що можна сказати однозначно, біль — це безсумнівний привід звернутися до лікаря.

Кваліфіковані спеціалісти Інституту вертебрології та реабілітації, відділення якого розташовані у трьох містах України — Львові, Києві та Івано-Франківську, визначають причини болю у грудній клітці і проводять комплексне лікування з їх усунення. Записатися на прийом можна за посиланням https://ivr.ua/ua/boli-v-grudnom-otdele.

Який біль в грудному відділі найнебезпечніший

Без причини навіть незначний дискомфорт не виникне. Тому небезпеку приховують у собі будь-які неприємні відчуття. Жоден лікар не дасть вам поради ігнорувати той чи інший прояв. Ліпше зайвий раз пересвідчитися, що все гаразд, ніж дати розвинутися симптомам до тієї стадії, коли терпіти вже не буде змоги.

Окрім травм, до яких призвів саме вплив зовнішніх факторів, причинами болю в грудях є внутрішні проблеми:

  1. Викривлення хребта. Спостерігається ниючий біль, що ніби викручує хребет, посилюється після довгого перебування у неправильному статичному положенні, перенавантажень.
  2. Грижі і протрузії. Залежно від їх локалізації і характеру порушення пацієнти скаржаться як на сильний гострий, так і на постійний, ниючий біль. Іноді він віддає у кінцівки, спричиняє їх оніміння, відчуття поколювання.
  3. Радикуліт. Проявляється гостро, обмежуючи водночас рухливість, однак він нечасто виникає у грудному відділі хребта.
  4. Захворювання нервової системи. Невралгії відчуваються гостро, під час вдиху грудна клітка стискається і виникає відчуття розриву м’язів.

Якщо біль у грудях виник зненацька, і водночас вам важко дихати, підвищилася температура, з’явився кашель, негайно зверніться до сімейного лікаря чи телефонуйте у швидку. Такі симптоми дуже схожі на запалення легень.

Як вилікувати біль

Перша допомога у разі сильного болю — блокадні ін’єкції. Після цього необхідно працювати над усуненням причини. Лікування хребта, м’язів, суглобів в ІВР — це комплекс ефективних методів, в основі яких лежать фізіотерапевтичні процедури і рух.

Для розслаблення м’язів, зняття спазмів, поліпшення кровообігу, усунення запалення і зменшення набряків застосовують масажі, електротерапію. Далі необхідно відновити функціональність організму, сформувати правильний м’язовий корсет, нові звички рухатися, тримати поставу. У цьому допомагає лікувальна фізкультура і заняття на фінсько-німецьких комп'ютеризованих тренажерах DAVID, які контролюють правильність виконання вправ і силу навантаження.

Довіривши свій біль професіоналам, ви подолаєте не лише дискомфорт, а і його причину, що дасть вам змогу вільно рухатися і позбавить багатьох неполадок в організмі, які, на перший погляд, зовсім не пов’язані з хребтом.

Партнерський матеріал


11.03.2021 1569
Коментарі ()

23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

1019
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1606 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2377
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2239 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7524
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15238 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

293

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1021

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1089

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1873
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

267
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

648
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

888
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3115
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

905
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1939
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

990
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35135 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

248
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

471
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

611
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

936