Чому акумулятор ноутбука гірше тримає заряд і як знайти йому заміну?

Всі власники ноутбуків з часом стикаються з тим, що при постійному навантаженні батарея пристрою заряджається все частіше. Навіть власники ноутбуків ASUS, відомих високою якістю своїх компонентів. Зазвичай це відбувається, якщо ноутбук активно використовується від акумулятора, а проблема проявляється через рік-два. І в таких випадках доводиться міняти акумулятор, так як ноутбук зі старим акумулятором просто не зможе працювати з таким рівнем автономності, як раніше.

Чому акумулятор ноутбука з часом втрачає заряд?

Сучасні портативні гаджети здебільшого використовують однотипні акумулятори, які часто лише незначно відрізняються хімічним складом електроліту та електродів. І у всіх в цьому плані одна проблема - обмежена планка енергетичної потужності, яка поступово зменшується з тривалістю загального часу роботи.

Це актуально для абсолютно всіх пристроїв - від акумуляторів в смартфонах або бездротових навушниках до акумуляторів в ноутбуках. І подібний ефект деградації акумуляторів називається втратою енергоємності. Через цей ефект зменшення ємності акумулятор на ноутбуці, як і на будь-якому мобільному пристрої, з часом починає втрачати час автономної роботи.

Наприклад, якщо на момент покупки ноутбук міг працювати без підключення до мережі до 10 годин, то після 1,5-2 років експлуатації він зможе обходитися без підзарядки лише 7-8 годин. Особливо, якщо гаджет часто використовується автономно і підзаряджається в міру необхідності, без дотримання циклу заряд-розряд.

Як і де купити батарею для ноутбука на заміну?

Сьогодні більшість ноутбуків середнього і бюджетного класу оснащені високопродуктивними літій-іонними (Li-ion) акумуляторами з сучасними контролерами. Тільки в передових ноутбуках останнім часом стали встановлювати літій-полімерні (Li-pol) батареї.

Знайти і купити акумулятор для ноутбука можна в будь-якому інтернет-магазині, наприклад, у великому інтернет-магазині, де вони представлені в широкому асортименті і за доступною ціною. Зайшовши на цей сайт, ви легко знайдете будь-який акумулятор, а також безліч запчастин для будь-якої моделі ноутбука.

При цьому в каталозі можна знайти як оригінальний акумулятор, так і його аналог від перевіреного стороннього виробника, ціна на який буде нижчою. Також з сайту ви можете замовити доставку по Києву або по всій Україні.

А якщо вам потрібно купити заміну акумулятора для ноутбука, ви можете підібрати аналог будь-якого типу, якщо він є у продажу. І якщо для старих моделей ноутбуків вони можуть бути недоступні через сумісність, то сам виробник, не кажучи вже про сторонніх компаніяї, також випускає альтернативні варіанти акумуляторів для топових ноутбуків.

Які труднощі виникають при заміні акумулятора в ноутбуці?

Перше, що потрібно пам’ятати, замінюючи батарею самостійно, це те, що якщо заводська гарантія на ноутбук ще дійсна, то це автоматично припиняє дію гарантії. Тому у випадках, коли у вашому пристрої вийшла з ладу батарея, але гаджет ще на гарантії, обов'язково звертайтеся в сервіс і нічого не робіть самостійно.

Якщо гарантія вже закінчилася, то ви можете зробити все самостійно. А при заміні незнімного акумулятора основна складність полягає в тому, що спочатку потрібно від'єднати старий акумулятор. Це буде відносно легко, якщо акумулятор просто прикручений до корпусу, як і все інше. Але він цілком може виявитися сегментованим і приклеєним до корпусу ноутбука силіконовим клеєм.

У таких випадках з інтегрованими батареями слід поводитися дуже обережно. Інакше можна пошкодити начинку ноутбука. Крім того, при установці нової батареї її потрібно буде не тільки закріпити, але і приклеїти назад. Інакше батарея буде вільно висіти всередині корпусу і може серйозно пошкодити внутрішню частину ноутбука.

Партнерський матеріал


20.11.2022 827
Коментарі ()

21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

588
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2706
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1690 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3781
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5573
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1771

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

283

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

278

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

446

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

970
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

552
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

569
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

850
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2070
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

612
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

945
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

5008
17.04.2025

Автором видання став історик, краєзнавець, начальник відділу звернень громадян, діловодного забезпечення та контролю ДАІФО Андрій Сміжак.   

1096
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

462 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

683
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

469
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

793