Чоловіка, який побив військовослужбовця ТЦК на блокпосту у Ворохті, оштрафували

На Івано-Франківщині оштрафували чоловіка, який у липні 2024 року на блокпосту у Ворохті побив військовослужбовця територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

Про це йдеться в ухвалі Яремчанського міського суду від 12 лютого 2025 року, пише Фіртка.

"Функціонування блокпоста викликало незадоволення з боку жителів селища Ворохти, які вважали, що це перешкоджає туризму.

Через це місцеві жителі за участі голови Ворохтянської селищної ради провели зібрання поблизу приміщення Ворохтянської селищної ради, на яке для роз'яснень підстав та процедури функціонування вищевказаного блокпоста запросили представника прикордонного загону.

У зібранні брали участь місцеві жителі, які вислухавши роз'яснення, самовільно на власних автомобілях попрямували до розвернутого блокпоста.

На місці розташування блокпоста між місцевими жителями та представниками ТЦК та СП зчинився конфлікт.

Місцеві оточили військовослужбовців, відбирали особисті речі, заблокували службовий автотранспорт, демонтували встановлений контрольний пункт пропуску, після чого функціонування його було неможливим.

Після цього обвинувачений та невстановлені особи розпочали бити військовослужбовця", — йдеться у вироку суду.

Відтак жителя Ворохти визнали винуватим у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених частиною 1 статті 114-1 [Перешкоджання законній діяльності Збройних сил України та інших військових формувань в особливий період] та частиною 2 статті 296 [Хуліганство, що супроводжується особливою зухвалістю чи винятковим цинізмом, вчинене групою осіб].

Чоловікові призначили штраф — 180 тисяч 200 гривень.

Потерпілий військовослужбовець та його адвокат на судове засідання не прийшли. Вони подали через канцелярію суду клопотання, у якому вказали, що потерпілий погоджується на укладення угоди про визнання винуватості між прокурором та обвинуваченим.


Нагадаємо, 4 липня 2024 року у курортному селищі Ворохта місцеві жителі перекривали дорогу, чим заблокували роботу працівників ТЦК та СП.

Під час сварки напали на військовослужбовця Верховинського районного ТЦК та СП. Його госпіталізували у лікарню, де діагностували у нього хімічний опік та забої обличчя.

За цим фактом поліцейські відкрили два провадження за частиною 1 статті 114-1 та частиною 2 статті 296 Кримінального кодексу України, за якими дії учасників сутички кваліфікували як перешкоджання діяльності Збройних сил України та хуліганство.

Чотирьом жителям Ворохти 1984, 1987, 1995 та 2004 років народження, причетним до побиття військовослужбовця, оголосили підозри за частиною 2 статті 296 Кримінального кодексу України. Напередодні співробітники СБУ, КОРДу та поліціянти провели кілька десятків обшуків у підозрюваних, вилучили мобільні телефони та інші докази.

Після сутички у ТЦК повідомили, що блокпост прибрали, але документи й надалі перевірятимуть.

"Місцеві жителі заявляють, що через блокпост на курорт не їдуть особи, які уникають свого конституційного обов’язку служби в армії.

Жителі Ворохти розпочали конфлікт. Напали на військовослужбовця ТЦК та побили його машину. Цей військовослужбовець був поранений та воював за «подібних осіб». Така подяка.

Нам не зрозуміло, проти чого протестують місцеві жителі? Проти своїх же односельчан, які воюють зараз та захищають нашу країну? Проти сотень тисяч чоловіків, які ризикують життям і воюють за нашу державу? Можливо, місцеві протестують взагалі проти України? Ці питання риторичні.

Не риторичною є одна теза: військовослужбовці й надалі перевірятимуть документи. Крапка. У нас триває війна. І всі чоловіки на фронті, або у відпустці з фронту. Ось ті, що у відпустці, можуть спокійно приїхати та відпочити. Ніхто їх не чіпає.

Колись у Ворохті місцеві жителі йшли в підпілля, щоб воювати з совєтами. Зараз місцеві жителі виступають проти своєї держави і захищають ухилянтів", — наголошували в ТЦК.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну


Коментарі ()

16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2479
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1575 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3654
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5426
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1676
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

2072

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

163

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

189

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

399

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

881
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

474
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

769
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2467 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

497
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

868
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4917
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

735
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

653
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

583
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

400
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

726
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

883 2