Чоловіка, який побив військовослужбовця ТЦК на блокпосту у Ворохті, оштрафували

На Івано-Франківщині оштрафували чоловіка, який у липні 2024 року на блокпосту у Ворохті побив військовослужбовця територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

Про це йдеться в ухвалі Яремчанського міського суду від 12 лютого 2025 року, пише Фіртка.

"Функціонування блокпоста викликало незадоволення з боку жителів селища Ворохти, які вважали, що це перешкоджає туризму.

Через це місцеві жителі за участі голови Ворохтянської селищної ради провели зібрання поблизу приміщення Ворохтянської селищної ради, на яке для роз'яснень підстав та процедури функціонування вищевказаного блокпоста запросили представника прикордонного загону.

У зібранні брали участь місцеві жителі, які вислухавши роз'яснення, самовільно на власних автомобілях попрямували до розвернутого блокпоста.

На місці розташування блокпоста між місцевими жителями та представниками ТЦК та СП зчинився конфлікт.

Місцеві оточили військовослужбовців, відбирали особисті речі, заблокували службовий автотранспорт, демонтували встановлений контрольний пункт пропуску, після чого функціонування його було неможливим.

Після цього обвинувачений та невстановлені особи розпочали бити військовослужбовця", — йдеться у вироку суду.

Відтак жителя Ворохти визнали винуватим у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених частиною 1 статті 114-1 [Перешкоджання законній діяльності Збройних сил України та інших військових формувань в особливий період] та частиною 2 статті 296 [Хуліганство, що супроводжується особливою зухвалістю чи винятковим цинізмом, вчинене групою осіб].

Чоловікові призначили штраф — 180 тисяч 200 гривень.

Потерпілий військовослужбовець та його адвокат на судове засідання не прийшли. Вони подали через канцелярію суду клопотання, у якому вказали, що потерпілий погоджується на укладення угоди про визнання винуватості між прокурором та обвинуваченим.


Нагадаємо, 4 липня 2024 року у курортному селищі Ворохта місцеві жителі перекривали дорогу, чим заблокували роботу працівників ТЦК та СП.

Під час сварки напали на військовослужбовця Верховинського районного ТЦК та СП. Його госпіталізували у лікарню, де діагностували у нього хімічний опік та забої обличчя.

За цим фактом поліцейські відкрили два провадження за частиною 1 статті 114-1 та частиною 2 статті 296 Кримінального кодексу України, за якими дії учасників сутички кваліфікували як перешкоджання діяльності Збройних сил України та хуліганство.

Чотирьом жителям Ворохти 1984, 1987, 1995 та 2004 років народження, причетним до побиття військовослужбовця, оголосили підозри за частиною 2 статті 296 Кримінального кодексу України. Напередодні співробітники СБУ, КОРДу та поліціянти провели кілька десятків обшуків у підозрюваних, вилучили мобільні телефони та інші докази.

Після сутички у ТЦК повідомили, що блокпост прибрали, але документи й надалі перевірятимуть.

"Місцеві жителі заявляють, що через блокпост на курорт не їдуть особи, які уникають свого конституційного обов’язку служби в армії.

Жителі Ворохти розпочали конфлікт. Напали на військовослужбовця ТЦК та побили його машину. Цей військовослужбовець був поранений та воював за «подібних осіб». Така подяка.

Нам не зрозуміло, проти чого протестують місцеві жителі? Проти своїх же односельчан, які воюють зараз та захищають нашу країну? Проти сотень тисяч чоловіків, які ризикують життям і воюють за нашу державу? Можливо, місцеві протестують взагалі проти України? Ці питання риторичні.

Не риторичною є одна теза: військовослужбовці й надалі перевірятимуть документи. Крапка. У нас триває війна. І всі чоловіки на фронті, або у відпустці з фронту. Ось ті, що у відпустці, можуть спокійно приїхати та відпочити. Ніхто їх не чіпає.

Колись у Ворохті місцеві жителі йшли в підпілля, щоб воювати з совєтами. Зараз місцеві жителі виступають проти своєї держави і захищають ухилянтів", — наголошували в ТЦК.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну


Коментарі ()

21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1218
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

1918
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2049 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7428
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15167 31
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

2011

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

206

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

958

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1027

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1816
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

213
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

595
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

829
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3072
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

836
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1895
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

927
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35078 1
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

421
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

562
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

890
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

794