Чоловіка, який побив військовослужбовця ТЦК на блокпосту у Ворохті, оштрафували

На Івано-Франківщині оштрафували чоловіка, який у липні 2024 року на блокпосту у Ворохті побив військовослужбовця територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

Про це йдеться в ухвалі Яремчанського міського суду від 12 лютого 2025 року, пише Фіртка.

"Функціонування блокпоста викликало незадоволення з боку жителів селища Ворохти, які вважали, що це перешкоджає туризму.

Через це місцеві жителі за участі голови Ворохтянської селищної ради провели зібрання поблизу приміщення Ворохтянської селищної ради, на яке для роз'яснень підстав та процедури функціонування вищевказаного блокпоста запросили представника прикордонного загону.

У зібранні брали участь місцеві жителі, які вислухавши роз'яснення, самовільно на власних автомобілях попрямували до розвернутого блокпоста.

На місці розташування блокпоста між місцевими жителями та представниками ТЦК та СП зчинився конфлікт.

Місцеві оточили військовослужбовців, відбирали особисті речі, заблокували службовий автотранспорт, демонтували встановлений контрольний пункт пропуску, після чого функціонування його було неможливим.

Після цього обвинувачений та невстановлені особи розпочали бити військовослужбовця", — йдеться у вироку суду.

Відтак жителя Ворохти визнали винуватим у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених частиною 1 статті 114-1 [Перешкоджання законній діяльності Збройних сил України та інших військових формувань в особливий період] та частиною 2 статті 296 [Хуліганство, що супроводжується особливою зухвалістю чи винятковим цинізмом, вчинене групою осіб].

Чоловікові призначили штраф — 180 тисяч 200 гривень.

Потерпілий військовослужбовець та його адвокат на судове засідання не прийшли. Вони подали через канцелярію суду клопотання, у якому вказали, що потерпілий погоджується на укладення угоди про визнання винуватості між прокурором та обвинуваченим.


Нагадаємо, 4 липня 2024 року у курортному селищі Ворохта місцеві жителі перекривали дорогу, чим заблокували роботу працівників ТЦК та СП.

Під час сварки напали на військовослужбовця Верховинського районного ТЦК та СП. Його госпіталізували у лікарню, де діагностували у нього хімічний опік та забої обличчя.

За цим фактом поліцейські відкрили два провадження за частиною 1 статті 114-1 та частиною 2 статті 296 Кримінального кодексу України, за якими дії учасників сутички кваліфікували як перешкоджання діяльності Збройних сил України та хуліганство.

Чотирьом жителям Ворохти 1984, 1987, 1995 та 2004 років народження, причетним до побиття військовослужбовця, оголосили підозри за частиною 2 статті 296 Кримінального кодексу України. Напередодні співробітники СБУ, КОРДу та поліціянти провели кілька десятків обшуків у підозрюваних, вилучили мобільні телефони та інші докази.

Після сутички у ТЦК повідомили, що блокпост прибрали, але документи й надалі перевірятимуть.

"Місцеві жителі заявляють, що через блокпост на курорт не їдуть особи, які уникають свого конституційного обов’язку служби в армії.

Жителі Ворохти розпочали конфлікт. Напали на військовослужбовця ТЦК та побили його машину. Цей військовослужбовець був поранений та воював за «подібних осіб». Така подяка.

Нам не зрозуміло, проти чого протестують місцеві жителі? Проти своїх же односельчан, які воюють зараз та захищають нашу країну? Проти сотень тисяч чоловіків, які ризикують життям і воюють за нашу державу? Можливо, місцеві протестують взагалі проти України? Ці питання риторичні.

Не риторичною є одна теза: військовослужбовці й надалі перевірятимуть документи. Крапка. У нас триває війна. І всі чоловіки на фронті, або у відпустці з фронту. Ось ті, що у відпустці, можуть спокійно приїхати та відпочити. Ніхто їх не чіпає.

Колись у Ворохті місцеві жителі йшли в підпілля, щоб воювати з совєтами. Зараз місцеві жителі виступають проти своєї держави і захищають ухилянтів", — наголошували в ТЦК.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну


Коментарі ()

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

774
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

773
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1589
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2214
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4193 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3194

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

194

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

424

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

366

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

836
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

605
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

649
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

934
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1045
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

652
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6236
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1729
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31742 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1510
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

739 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

699