Чим небезпечний сезон холоду для нашої шкіри? Консультує дерматокосметолог

Прокопій Галина Ігорівна – лікар дерматокосметолог медичного центру «Оксфорд Медікал»


Різке настання зими та холоду наносить різкий негативний вплив на нашу шкіру. Хтось любить зиму завдяки мандаринкам, солодощам та святковому настрою, а хтось з розпачем зустрічає цю пору.

Для більшості людей зима, холод та мороз асоціюються із печінням шкіри, лусочками, тріщинами та холодовими опіками. Тому ми разом спробуємо вияснити, чому шкіра настільки негативно реагує на холод і як ми можемо їй допомогти.

ЯК ХОЛОД ДІЄ НА ШКІРУ?

Місцева дія холоду та морозу полягає у різкому звуженні судин шкіри. Наскільки ми знаємо, судинна сітка, поверхнева і глибока, – це головне джерело живлення для шкіри. Коли судина звужується, відповідно в рази звужується їх площа, прямо пропорційно проникність кисню та поживних речовин. 

Коли шкіра не отримує достатньо живлення, вона не може адекватно протистояти поверхневій вражаючій дії холоду, стає чутливішою та хворобливішою.

Виникають такі неприємні симптоми, як:

  • сухість;
  • почервоніння носа, щік;
  • лущення відкритих ділянок;
  • поява пекучих тріщин і на руках, і на губах, і на обличчі загалом;
  • приєднання небажаних інфекцій шкіри;
  • висипання на шкірі по типу акне;
  • набряк уражених ділянок та ін.

ЯК ЗАРАДИТИ НЕГАТИВНІЙ ДІЇ ХОЛОДУ? ПРАВИЛА ДОГЛЯДУ ЗА ШКІРОЮ

Якщо у вас виникає постійна проблема чутливості шкіри від холоду, то хтось скаже, що рішення одне – не виходити на вулицю. Частково доля правди у цьому є, адже нема холоду – нема проблеми. Проте, кожен хоче жити активно і не сидіти у чотирьох стінах, та й неможливо відвідувати місце роботи, не залишаючи дім ☺

Тому, спробуйте дещо змінити свій щоденний догляд, це значно допоможе у догляді під час сезону холоду:

  • не забувайте про денне та нічне зволоження – зволожуючий крем по типу шкіри;
  • викиньте з косметички всі засоби, що містять спирти – вони тільки погіршують проблему сухості;
  • вмивайтеся не гарячою,а злегка теплою водою, щоб не було надмірного контрасту температури;
  • витирайте обличчя тільки легкими промокаючи ми рухами;
  • перед виходом на вулицю, за 30 хвилин щоразу наносіть жирний крем для обличчя;
  • не забувайте про SPF-захист, адже можливо дія ультрафіолету не настільки інтенсивна, проте навіть взимку наносить уражаючу дію;
  • не нехтуйте живильними масками  для обличчя;
  • щомісячно відвідуйте свого косметолога для огляду стану шкіри і отримання професійних рекомендацій щодо догляду.

ЯК НАШ РАЦІОН МОЖЕ ДОПОМОГТИ У ЗАХИСТІ ШКІРИ?

На жаль, не кожен може похизуватися дотриманням правил здорового харчування. А дарма, адже правильне формування власного раціону допомагає зберегти здоров’я серця,  шлунково-кишкового тракту, тримати тіло в тонусі, підтримувати гормональний баланс, захистити від багатьох інфекцій, зберегти красу та молодість шкіри.

У період холоду дерматологи та дієтологи рекомендують збагатити свій раціон поліненасиченими жирними кислотами (омега 3 та омега 6), які, згідно досліджень, приносять значний позитивний ефект для шкіри. Багато цих кислот міститься у жирній рибі та морепродуктах, горіхах, гарбузовому насінні, насінні чіа. Враховуючи їх калорійність, застерігаємо вживати ці продукти у помірних дозах, щоб не отримати ефекту зайвої ваги. Також Рекомендовано збільшити вживання вітамінів А, Е, групи В.

Якщо ви хочете отримати більше інформації для індивідуального догляду за шкірою, запрошую на безкоштовну консультацію.

Для запису на консультацію телефонуйте за номерами +380673777299, або +380503777299

 Партнерський матеріал


14.12.2020 12249
Коментарі ()

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

464
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3008
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21151
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2017
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1531 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2403

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

94

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

770

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2188

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

861
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

195
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

492
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1032
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

192
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

809
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

780
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

712
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8257
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

940 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

908
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2211 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

856