З 8 січня до 24 січня включно в Україні введені жорсткі карантинні обмеження, щоб сповільнити темпи поширення COVID-19.
У Міністерстві охорони здоров'я пояснили, чим можуть продовжувати торгівлю магазини та кіоски під час локдауну, пише Фіртка з посиланням на Суспільне.
За постановою Кабміну забороняється діяльність побутових магазинів. Водночас інші магазини можуть торгувати:
- продуктами;
- лікарськими засобами та виробами медичного призначення;
- засобами гігієни;
- засобами зв’язку;
- ветеринарними препаратами та кормами;
- насінням, засобами захисту рослин;
- побутовою хімією;
- друкованою пресою;
- пальним.
Продаж інших груп товарів дозволяється лише зі здійсненням адресної доставки замовлень.
Як повідомив головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко, головною метою жорсткіших карантинних обмежень є зменшення мобільності людей та, як наслідок, запобігання інфікуванню коронавірусною хворобою. Однак, за його словами, під час будь-яких карантинних обмежень існує низка життєво важливих товарів, які не можуть бути закуплені наперед, а отже не можуть бути обмеженими.
"До попередніх карантинних обмежень, які застосовував уряд, у представників бізнесу виникали запитання. Наприклад, чому ті ж іграшки дозволялись до продажу в супермаркетах, які торгують в основному харчовими продуктами, а в спеціалізованих іграшкових магазинах не дозволялись. Такі ж питання були й до одягу, взуття, посуду тощо", — зазначив Віктор Ляшко.
За його словами, все це не є предметами першої необхідності, але їх наявність у супермаркетах призводила до того, що люди їхали до цього маркету виключно за іграшкою, одягом, взуттям, посудом тощо, а не за продуктами. Через, що, на його думку, порушувався принцип карантинних обмежень та конкурентних умов між різними формами торгівлі.
Як зазначили у МОЗі, чинні карантинні заходи обмежують приймання відвідувачів на торговельних площах, однак у кіосках приймання відвідувачів не передбачається. Тому у кіосках дозволено торгувати й кавою, і цигарками, і батарейками тощо.
У МОЗ пояснили, що таке рішення ухвалювалося, оскільки ризики інфікуватись на відкритому повітрі значно менші, ніж у приміщенні. А відсутність супутніх товарів у продуктових магазинах, на його думку, значно зменшить кількість відвідувачів, які приїжджають за побутовими товарами, а не за продуктами.
Не підпадає під заборону і продаж тютюнових виробів, оскільки серед кодів КВЕД, які затверджені додатком до постанови №1236 і визначають перелік заборонених видів економічної діяльності під час локдауну, торгівля тютюновими виробами відсутня.
Нагадаємо, в Україні почався жорсткий карантин: які обмеження він передбачає.
Читайте також:
Посилений карантин: що працюватиме в Івано-Франківську
Січневий локдаун скасовувати не планують: у МОЗ пояснили причину
На COVID-19 тестуватимуть усіх, хто має ознаки респіраторного захворювання
Україна чекає першу партію вакцини від COVID-19 вже у січні
У Франківську в листопаді зареєстрували рекордну кількість смертей від COVID-19