Чим контактні лінзи кращі за окуляри

Зниження гостроти зору успішно коригується за допомогою лінз або окулярів. Однак під час вибору відповідного способу можуть виникнути сумніви. Ці вироби начебто й створені для однієї мети, але суттєво різняться особливостями використання, забезпечують різний рівень комфорту. Причому оцінка — річ суб'єктивна. Щоб вибрати оптимальне рішення, потрібно дослідити переваги й недоліки кожного способу корекції.

Плюси використання м'яких лінз та окулярів

Надійний і перевірений спосіб поліпшити гостроту зору — купити окуляри, орієнтуючись на призначення офтальмолога. Вони не потребують щоденного догляду, не контактують з оком, тому ризик занести інфекцію мінімальний. Завдяки різним оправам можна змінювати імідж, підлаштовуючись під ситуацію та власний настрій.

Більш сучасне рішення — м'які лінзи. Це мініатюрні вироби з полімерів, що пропускають повітря, які стають дедалі популярнішими. Використовувати акуратні та ефективні лінзи для зору максимально зручно. Вони забезпечують декілька важливих позитивних моментів, які виключені в разі вибору окулярів. Ключовими вважаються:

  • можливість вести активний спосіб життя та займатися спортом;
  • максимальна природність зору завдяки щільному приляганню до рогівки;
  • незмінність зовнішнього вигляду (далеко не всім подобається своє обличчя в окулярах);
  • можливість підібрати вироби навіть за дуже великої різниці в діоптріях.

Існує велика кількість видів лінз. Деякі можна носити тільки вдень, інші, зокрема, вночі. Доступні й такі, які дозволено не знімати до 1 місяця. Широкий асортимент виробів — найкраща можливість покрити потреби кожного пацієнта з урахуванням побажань і зафіксованих проблем.

Недоліки корекції зору за допомогою лінз та окулярів

Вибираючи відповідний спосіб, не варто проявляти безтурботність. Крім плюсів, у кожного виробу є й мінуси, які можуть виявитися суттєвими. Їх потрібно обов'язково враховувати.

Окуляри сильно обмежують бічний зір, у них може спотворюватися відстань до предметів. Під час перепадів температури вони запотівають, а рівень безпеки залишає бажати кращого. Окуляри можна загубити або зламати в найневідповідніший момент, і далеко не всі люди задоволені своїм зовнішнім виглядом, коли вони на носі. Іноді потрібно витратити чимало часу на пошук відповідної оправи.

М'які контактні лінзи позбавлені всіх цих недоліків. Однак вони потребують більших фінансових витрат — на регулярну заміну виробів, купівлю спеціальної рідини, контейнерів. Під час використання лінз потрібно чітко дотримуватися правил гігієни, щоб не занести інфекцію в очі. Прогресивна молодь та активні люди віддають перевагу цьому методу корекції завдяки високому рівню комфорту й ступеню безпеки.

Реклама


20.05.2024 374
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

1221
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

414
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14305 20
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1653
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

934
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6288

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

697

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1523

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1327

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1209
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

570
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

715
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1630
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

648
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

939
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5983
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13937
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

317
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

611
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

540
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

855 2