Чим контактні лінзи кращі за окуляри

Зниження гостроти зору успішно коригується за допомогою лінз або окулярів. Однак під час вибору відповідного способу можуть виникнути сумніви. Ці вироби начебто й створені для однієї мети, але суттєво різняться особливостями використання, забезпечують різний рівень комфорту. Причому оцінка — річ суб'єктивна. Щоб вибрати оптимальне рішення, потрібно дослідити переваги й недоліки кожного способу корекції.

Плюси використання м'яких лінз та окулярів

Надійний і перевірений спосіб поліпшити гостроту зору — купити окуляри, орієнтуючись на призначення офтальмолога. Вони не потребують щоденного догляду, не контактують з оком, тому ризик занести інфекцію мінімальний. Завдяки різним оправам можна змінювати імідж, підлаштовуючись під ситуацію та власний настрій.

Більш сучасне рішення — м'які лінзи. Це мініатюрні вироби з полімерів, що пропускають повітря, які стають дедалі популярнішими. Використовувати акуратні та ефективні лінзи для зору максимально зручно. Вони забезпечують декілька важливих позитивних моментів, які виключені в разі вибору окулярів. Ключовими вважаються:

  • можливість вести активний спосіб життя та займатися спортом;
  • максимальна природність зору завдяки щільному приляганню до рогівки;
  • незмінність зовнішнього вигляду (далеко не всім подобається своє обличчя в окулярах);
  • можливість підібрати вироби навіть за дуже великої різниці в діоптріях.

Існує велика кількість видів лінз. Деякі можна носити тільки вдень, інші, зокрема, вночі. Доступні й такі, які дозволено не знімати до 1 місяця. Широкий асортимент виробів — найкраща можливість покрити потреби кожного пацієнта з урахуванням побажань і зафіксованих проблем.

Недоліки корекції зору за допомогою лінз та окулярів

Вибираючи відповідний спосіб, не варто проявляти безтурботність. Крім плюсів, у кожного виробу є й мінуси, які можуть виявитися суттєвими. Їх потрібно обов'язково враховувати.

Окуляри сильно обмежують бічний зір, у них може спотворюватися відстань до предметів. Під час перепадів температури вони запотівають, а рівень безпеки залишає бажати кращого. Окуляри можна загубити або зламати в найневідповідніший момент, і далеко не всі люди задоволені своїм зовнішнім виглядом, коли вони на носі. Іноді потрібно витратити чимало часу на пошук відповідної оправи.

М'які контактні лінзи позбавлені всіх цих недоліків. Однак вони потребують більших фінансових витрат — на регулярну заміну виробів, купівлю спеціальної рідини, контейнерів. Під час використання лінз потрібно чітко дотримуватися правил гігієни, щоб не занести інфекцію в очі. Прогресивна молодь та активні люди віддають перевагу цьому методу корекції завдяки високому рівню комфорту й ступеню безпеки.

Реклама


20.05.2024 412
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2587
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

20039
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1776
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1265 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2285
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3913

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

383

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2035

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

716

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1329
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

400
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

927
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24425
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

662
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

622
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

767
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1657
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8088
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

547
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

795
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2085 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

757