Чи варто завчасно прикрашати новорічну ялинку та домівку? Пояснюють психологи

Необов’язково чекати останніх днів грудня, щоб поставити ялинку і почепити на неї новорічні гірлянди.

Якщо вам вже кортить облаштувати у домівці різдвяну атмосферу і ви шукаєте привід, щоб якомога швидше витягнути гірлянди, тоді наука – ваш друг, пише УП.Життя з посиланням на The Mirror.

Психологи кажуть, що новорічний антураж може зробити вас щасливішими. 

"У світі, де повно стресу і занепокоєння, люди люблять асоціації з речима, які роблять їх щасливими.

А різдвяні прикраси часто нагадують дитинство", – каже психоаналітик Стів МакКаун.

За його словами, прикраси – це якір або шлях до старих позитивних емоцій. 

Тому завчасне прикрашання домівки новорічними атрибутами підсилює це приємне хвилювання.

Якщо різдвяні вогники роблять вас щасливими, то не варто чекати грудня.

У 2020 році чимало людей вирішили прикрасити домівки задовго до початку зимових свят

"Цьогоріч було багато горя і втрат: втрата свободи, втрата часу з сім'єю, втрата доходу і роботи, втрата близьких…

Таким чином, люди шукають розради і навіть зцілення", – пояснює психолог Меліса Робінсон-Браун в коментарі Huffpost.

А декорування домівки – це один із способів безпечно і здорово підняти собі настрій.

Психологи називають 4 переваги святкового декорування для емоційного здоров'я, якщо прикрашати домівку до свят заздалегіть.

Святкові гірлянди та прикрашання ялинки можуть викликати ностальгію, нагадуючи теплі спогадах з дитинства. 

Для людей, які фізично не можуть у святкові дні бути зі своїми близькими, роздуми про минуле можуть принести розраду. 

Крім того, якщо ви пошвидше почнете прикрашати оселю, зможете підтримувати хорошу атмосферу протягом декількох додаткових тижнів.

"Як психолог я часто говорю про зв'язок між нашими думками, емоціями і поведінкою", – розповідає психолог Ерлангер Тернер. "В умовах стресу, викликаного пандемією, роздуми про позитивні образи – це один із способів запобігти занепокоєнню." 

Декорування будинку може викликати позитивні спогади і емоцій, які дійсно можуть бути корисними для запобігання смутку.

Запах також сильно пов'язаний з пам'яттю, тому можна запалити ароматичну свічку, або наповнити дім сосновим ароматом.

Хоча важливо дозволити собі відчувати різні почуття (зокрема, неприємні), це не означає, що ви повинні бути поглинені страхом і тривогою 24/7.

Пошук здорових способів відволіктися від усього, що відбувається в світі, може принести полегшення і допомогти з цим впоратися.

"Людям легко захопитися і навіть зациклитися на тому, про що пишуть ЗМІ, що може посилити почуття тривоги і депресії. 

А завчасне декорування дому відволікає та приносить задоволення", – розповідає психологиня Робінсон-Браун.

Дуже багато з того, що сталося в цьому році, виявилося поза нашим контролем. 

Ми не можемо в індивідуальному порядку покласти край пандемії, зупинити насильство або змінити політичну нестабільність. Це іноді може змусити почувати себе безсилими.

Експерти з психічного здоров'я рекомендують зосередитися на тому, що ви можете контролювати, щоб зменшити занепокоєння.

Сюди можна віднести і декорування домівки. Коли є можливість перетворити своє помешкання у затишний куточок, незважаючи на зовнішні проблеми.

У рік, наповнений страхом, створення позитивних очікувань було складним завданням. 

Але коли ви дивитеся на свої прикраси, то починаєте мріяти про ті хороші моменти, які незабаром на вас очікують: як будете дивитися святкові фільми, слухати святкову музику, пекти печиво, відпочити від роботи або відкривати подарунки.


14.12.2020 11756
Коментарі ()

13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

18013
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1592
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1134
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2176
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3726
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1421

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1841

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

604

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1225

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1381
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

744
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24325
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

582
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

545
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

687
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1583
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

745
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7821
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

711
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1867 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

681
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

585