
Лазерна корекція зору – хірургічний метод лікування астигматизму, короткозорості та далекозорості. У ході операції лазер точково впливає на структури ока, при цьому не порушує їхньої цілісності. В результаті промені світла починають правильно фокусуватися на сітківці, а раніше розпливчасті зображення стають чіткими.
Завдяки сучасному обладнанню лазерна корекція зору дозволяє усувати офтальмологічні захворювання швидко, безболісно та з найменшим ризиком для здоров'я пацієнта. Перед тим, як вирішити, чи варто робити операцію, необхідно ознайомитись з її плюсами та мінусами.
Плюси лазерної корекції
До переваг операції належать:
- Безболісність. Корекція проводиться під місцевою анестезією, що виключає будь-які неприємні відчуття.
- Одночасне проведення на обидва ока, що дозволяє заощадити час.
- Індивідуальний підхід. Лазерне обладнання налаштовується з урахуванням параметрів кожного пацієнта. Воно виконує точний розрахунок необхідної інтенсивності та глибини впливу променя. Завдяки такій точності лікар може легко спрогнозувати результат лікування та озвучити його пацієнтові.
- Стабільний результат, що зберігається протягом усього життя. При цьому немає потреби носити контактні лінзи або окуляри.
- Мінімальна тривалість реабілітації. Після втручання пацієнт перебуває у клініці не довше 2 годин. Після контрольного огляду лікарем він може вирушати додому.
Крім того, лазерна корекція не потребує серйозної підготовки. Достатньо відмовитися від макіяжу очей за 2-3 дні до операції, не носити контактні лінзи за 3–5 днів, не пити алкоголь і не курити за добу.
Мінуси лазерної корекції
Як і будь-яке хірургічне втручання, лазерна корекція має такі мінуси:
- Вікові обмеження. Операція протипоказана дітям до 18 років. Це пов'язано з тим, що у дитячому та підлітковому віці відбувається інтенсивне зростання очного яблука. Прогнозувати ефективність лікування та зміни сили заломлення рогівки у дітей дуже важко.
- Вартість. Ціна лазерної корекції значно вища, ніж на окуляри або контактні лінзи.
- Наявність протипоказань. Операцію не проводять під час вагітності та в період лактації, при цукровому діабеті, запальних очних захворюваннях, психічних відхиленнях.
Перед тим, як вибрати відповідний метод лікування захворювань очей, необхідно проконсультуватися з лікарем, пройти комплексне обстеження для виявлення потенційних загроз та можливих протипоказань.
За необхідності лікар призначає додаткові процедури для зміцнення тканин сітківки очей або зупинки прогресування короткозорості.
Потреба в окулярах після лазерної корекції може виникнути лише після 45 років, коли почне розвиватися вікова далекозорість. Повторна операція потрібна в окремих випадках, наприклад, при короткозорості високого ступеня.
Партнерський матеріал