Чи варто робити лазерну корекцію зору

Лазерна корекція зору – хірургічний метод лікування астигматизму, короткозорості та далекозорості. У ході операції лазер точково впливає на структури ока, при цьому не порушує їхньої цілісності. В результаті промені світла починають правильно фокусуватися на сітківці, а раніше розпливчасті зображення стають чіткими.

Завдяки сучасному обладнанню лазерна корекція зору дозволяє усувати офтальмологічні захворювання швидко, безболісно та з найменшим ризиком для здоров'я пацієнта. Перед тим, як вирішити, чи варто робити операцію, необхідно ознайомитись з її плюсами та мінусами.

Плюси лазерної корекції

До переваг операції належать:

  • Безболісність. Корекція проводиться під місцевою анестезією, що виключає будь-які неприємні відчуття.
  • Одночасне проведення на обидва ока, що дозволяє заощадити час.
  • Індивідуальний підхід. Лазерне обладнання налаштовується з урахуванням параметрів кожного пацієнта. Воно виконує точний розрахунок необхідної інтенсивності та глибини впливу променя. Завдяки такій точності лікар може легко спрогнозувати результат лікування та озвучити його пацієнтові.
  • Стабільний результат, що зберігається протягом усього життя. При цьому немає потреби носити контактні лінзи або окуляри.
  • Мінімальна тривалість реабілітації. Після втручання пацієнт перебуває у клініці не довше 2 годин. Після контрольного огляду лікарем він може вирушати додому.

Крім того, лазерна корекція не потребує серйозної підготовки. Достатньо відмовитися від макіяжу очей за 2-3 дні до операції, не носити контактні лінзи за 3–5 днів, не пити алкоголь і не курити за добу.

Мінуси лазерної корекції

Як і будь-яке хірургічне втручання, лазерна корекція має такі мінуси:

  • Вікові обмеження. Операція протипоказана дітям до 18 років. Це пов'язано з тим, що у дитячому та підлітковому віці відбувається інтенсивне зростання очного яблука. Прогнозувати ефективність лікування та зміни сили заломлення рогівки у дітей дуже важко.
  • Вартість. Ціна лазерної корекції значно вища, ніж на окуляри або контактні лінзи.
  • Наявність протипоказань. Операцію не проводять під час вагітності та в період лактації, при цукровому діабеті, запальних очних захворюваннях, психічних відхиленнях.

Перед тим, як вибрати відповідний метод лікування захворювань очей, необхідно проконсультуватися з лікарем, пройти комплексне обстеження для виявлення потенційних загроз та можливих протипоказань.

За необхідності лікар призначає додаткові процедури для зміцнення тканин сітківки очей або зупинки прогресування короткозорості.

Потреба в окулярах після лазерної корекції може виникнути лише після 45 років, коли почне розвиватися вікова далекозорість. Повторна операція потрібна в окремих випадках, наприклад, при короткозорості високого ступеня.

Партнерський матеріал


29.12.2022 1551 1
Коментарі (1)

09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

7268
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1103
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

614
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5631
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1518
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1382

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

458

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1277

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1101

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1006
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

344
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

397
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1341
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

419
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

689
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5727
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

435
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

301
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

641 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1086
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

942