
Компанія Pro-Consulting, яка займається дослідженням ринку, навела цікаві дані: на кожному гектарі, засіяному технічними коноплями, український фермер може заробити до $700. А якщо він займеться переробленням, то отримує додаткові $2 000. При оцінюванні рентабельності вирощування культури виявляється, що вона становитиме орієнтовно 50 %. З цього випливає, що підприємцям набагато вигідніше займатися не лише вирощуванням, а й виробництвом товарів на основі конопель. Це дасть змогу підвищити прибутковість.
Асортимент продуктів із конопель
На сьогодні налічується понад 20 000 виробів, основною складовою яких є коноплі. Технічну культуру дозволено вирощувати в Україні, однак вона повинна містити не більш ніж 0,1 % тетрагідроканнабінолу, тому що ця речовина є наркотичною. Усі частини рослини підходять для перероблення, якщо вони відповідають зазначеним вище вимогам.
Фермери збирають насіння для продажу кондитерським компаніям, пекарням, воно чудово доповнює смак солодких продуктів. Також із зерен готують конопляну олію за допомогою холодного віджиму. Такий продукт досить дорогий, якщо порівняти його з соняшниковою олією, але корисніший для здоров’я. Він має попит у людей, які дотримуються правильного харчування.
Після віджимання насіння конопель залишається макуха — натуральне джерело протеїну. Продається вона в аптеках, магазинах зі спортивним харчуванням, використовується в кондитерії. Стебла переробляються на текстиль, матеріали для будівництва. А з коріння конопель на підприємствах готують консерви, які є ефективною приманкою для риби.
Кому вигідно вирощувати коноплі?
Спеціалісти вважають, що розроблення сортів із середньою та високою концентрацією тетрагідроканнабінолу та їх клонування дасть змогу більше дізнатися про властивості конопель. Цілком можливо, що такі різновиди матимуть особливі якості і принесуть користь промисловості. На жаль, поки що цю ідею реалізувати неможливо.
Якби на законодавчому рівні було розроблено план, який би міг регулювати використання вирощених малим бізнесом конопель із високою концентрацією ТГК, то це спровокувало б стрибок у розвитку фармакології. В Україні стало б можливим виготовляти аналоги Сативексу чи Набіксимолсу, зробити ці препарати доступними для людей, які їх потребують. Для цього необхідно, щоби сорти конопель, що вирощувались, містили понад 13 % ТГК. Тільки в цьому випадку виробництво буде рентабельним.
Джерело: https://dubaseed.com/ua/
Партнерський матеріал