Чи ми робимо висновки після біди?

Після жахливої катастрофи в Дрогобичі із людськими жертвами і втратою майна, де впав під"їзд житлового будинку і невідомо, що буде із цілим 4-х поверховим будинком виникає багато питань до збереження людських життів та надійності функціонування житлових фондів.

Крім того, у ЗМІ прозвучала інформація, що до трагедії люди звертались про фінансову допомогу для реконструкції, ремонту аварійного будинку і дістали відповідь - житло приватизоване, роботи мають проводитись за їх рахунок, а коштів для цього немає. Невідомо, як буде зараз?

От Вам і ОСББ, на які за рахунок людей держава, під видом реформ, кинула основну частину витрат житлово-комунального господарства. Подібне може статись і з бюджетами об"єднаних територіальних громад, куди також передано певні доходи і одночасно видатки на утримання установ, що фінансувались зверху.

У разі невиконання місцевих бюджетів з об'єктивних причин, відновиться шлях наверх із просьбами допомоги і виділення коштів для покриття джерел фінансування. А ми говоримо про боротьбу із корупцією!?

Президент України пообіцяв, що буде проведено аудит житлово-комунального господарства, треба розуміти для вияснення фактичної ситуації у цій галузі, прийняття рішення для уникнення подібних небезпек.

Один з негативних прикладів. У місті Івано-Франківську зараз "висить" питання із будівництвом, згідно рішень обласної і міської влади за рахунок бюджету, потужного каналізаційного колектора під вікнами будинку №28 по вулиці М.Витвицького, не №28-а (мабуть через сусідній сквер), як передбачено проектом, на більшій відстані від житла,  де немає загрози.

На кілька звернень до міського голови роботи, розпочаті 3-4 червня 2019 року, зупинені, однак поставлений, практично під балконом перший бетонний колодязь глибиною 3 метри і діаметром  120-130 см ніхто не забирає і не відновлюється благоустрій з небезпекою травм, особливо дітей. Невідомо, як буде далі.

Черговий раз, звертаючись до міської влади, задаєш питання: ми хочемо, не дай Бог, чергового Дрогобича?  Будинок розміщений на блоках у пісковому гравії, колишньому березі річки Бистриці-Солотвинської, що при повені заливається навколо і може зміститись під власною  вагою,  впливом річкових і ґрунтових вод та близькістю запланованого приватними структурами і владою, що здійснюють будівництво, нового колектора 3-х метрової глибини у ненадійному  місці, з порушенням структури  ґрунту,  незважаючи на перспективу техногенних ситуацій,  дискомфорт жителів.

Із жильцями, які платять за прибудинкові території, це питання ніхто не погоджував. Міський голова обіцяв прислати комісію, яка не появляється. На один із трьох листів-звернень надіслана відповідь-маразм: "Під вікнами будинку відсутні тепломережі"..., що не мають відношення до каналізації  і є свідченням формалізму і зневаги  до розгляду заяв громадян.

І ще одне питання.  Як погодили небезпечний проект усі державні структури відповідно до повноважень і компетенції.  Ми що, повторюсь, не дай Бог, чекаємо мати подібні Дрогобичі?

І епілог. Пора у критичній ситуації теперішній владі знизити акцент політики для себе і нарешті зайнятись проблемами людей у державі, що тріснула по швах.


01.09.2019 Костишин Антон 26980 1
Коментарі (1)

Василь 2019.09.07, 10:13

актуально, цікаво

26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

624
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1809 6
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1109 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

533
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6883 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11354 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

313

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1049

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1095

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1090
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

258
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1063
12.03.2024

Популярний дієтолог Майкл Мослі назвав п'ять груп продуктів, які варто включити до свого раціону для схуднення.

828
26.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

720
25.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

649
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2923
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4419
25.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18420
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

291
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

336
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

645
12.03.2024

Президент Володимир Зеленський 7 березня погодив кандидатуру ексголовнокомандувача Збройних Сил Валерія Залужного на посаду посла України у Великій Британії.   

748