Чи ми робимо висновки після біди?

Після жахливої катастрофи в Дрогобичі із людськими жертвами і втратою майна, де впав під"їзд житлового будинку і невідомо, що буде із цілим 4-х поверховим будинком виникає багато питань до збереження людських життів та надійності функціонування житлових фондів.

Крім того, у ЗМІ прозвучала інформація, що до трагедії люди звертались про фінансову допомогу для реконструкції, ремонту аварійного будинку і дістали відповідь - житло приватизоване, роботи мають проводитись за їх рахунок, а коштів для цього немає. Невідомо, як буде зараз?

От Вам і ОСББ, на які за рахунок людей держава, під видом реформ, кинула основну частину витрат житлово-комунального господарства. Подібне може статись і з бюджетами об"єднаних територіальних громад, куди також передано певні доходи і одночасно видатки на утримання установ, що фінансувались зверху.

У разі невиконання місцевих бюджетів з об'єктивних причин, відновиться шлях наверх із просьбами допомоги і виділення коштів для покриття джерел фінансування. А ми говоримо про боротьбу із корупцією!?

Президент України пообіцяв, що буде проведено аудит житлово-комунального господарства, треба розуміти для вияснення фактичної ситуації у цій галузі, прийняття рішення для уникнення подібних небезпек.

Один з негативних прикладів. У місті Івано-Франківську зараз "висить" питання із будівництвом, згідно рішень обласної і міської влади за рахунок бюджету, потужного каналізаційного колектора під вікнами будинку №28 по вулиці М.Витвицького, не №28-а (мабуть через сусідній сквер), як передбачено проектом, на більшій відстані від житла,  де немає загрози.

На кілька звернень до міського голови роботи, розпочаті 3-4 червня 2019 року, зупинені, однак поставлений, практично під балконом перший бетонний колодязь глибиною 3 метри і діаметром  120-130 см ніхто не забирає і не відновлюється благоустрій з небезпекою травм, особливо дітей. Невідомо, як буде далі.

Черговий раз, звертаючись до міської влади, задаєш питання: ми хочемо, не дай Бог, чергового Дрогобича?  Будинок розміщений на блоках у пісковому гравії, колишньому березі річки Бистриці-Солотвинської, що при повені заливається навколо і може зміститись під власною  вагою,  впливом річкових і ґрунтових вод та близькістю запланованого приватними структурами і владою, що здійснюють будівництво, нового колектора 3-х метрової глибини у ненадійному  місці, з порушенням структури  ґрунту,  незважаючи на перспективу техногенних ситуацій,  дискомфорт жителів.

Із жильцями, які платять за прибудинкові території, це питання ніхто не погоджував. Міський голова обіцяв прислати комісію, яка не появляється. На один із трьох листів-звернень надіслана відповідь-маразм: "Під вікнами будинку відсутні тепломережі"..., що не мають відношення до каналізації  і є свідченням формалізму і зневаги  до розгляду заяв громадян.

І ще одне питання.  Як погодили небезпечний проект усі державні структури відповідно до повноважень і компетенції.  Ми що, повторюсь, не дай Бог, чекаємо мати подібні Дрогобичі?

І епілог. Пора у критичній ситуації теперішній владі знизити акцент політики для себе і нарешті зайнятись проблемами людей у державі, що тріснула по швах.


01.09.2019 Костишин Антон 27257 1
Коментарі (1)

Василь 2019.09.07, 10:13

актуально, цікаво

29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

882
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

1914 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

871
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

2810
08.03.2025
Тетяна Ткаченко

Про найчастіші запити від батьків та дітей, складні емоції підлітків, доцільність покарання та потребу любові, журналістка Фіртки поспілкувалась із івано-франківською психологинею Іриною Волощук.  

1921
07.03.2025
Олег Головенський

Грем Пероллз (Graham Perolls) — Офіцер Найвидатнішого Ордену Британської Імперії (Officer of the Most Excellent Order of the British Empire) та Кавалер Найвищого Ордена Святого Михайла та Святого Георгія (Companion of the Most Distinguished Order of St. Michael and St. George).  

3151

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

693

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

873

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1290

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

1886
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

590
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

791
17.03.2025

Інфляція на споживчому ринку Івано-Франківщини в лютому 2025 року порівняно із січнем як в області, так і в Україні складала 0,8%, з початку року — 2,0% відповідно.  

1260
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1031
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

774
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1030
15.03.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

7665
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

992
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

3766
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

882
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1465
20.03.2025

Під час опитування респондентам зачитали перелік з 12 емоцій, з яких просили респондентів обрати до трьох відповідей (або ж респондент міг назвати свій варіант).  

1229 1