Чи ми робимо висновки після біди?

Після жахливої катастрофи в Дрогобичі із людськими жертвами і втратою майна, де впав під"їзд житлового будинку і невідомо, що буде із цілим 4-х поверховим будинком виникає багато питань до збереження людських життів та надійності функціонування житлових фондів.

Крім того, у ЗМІ прозвучала інформація, що до трагедії люди звертались про фінансову допомогу для реконструкції, ремонту аварійного будинку і дістали відповідь - житло приватизоване, роботи мають проводитись за їх рахунок, а коштів для цього немає. Невідомо, як буде зараз?

От Вам і ОСББ, на які за рахунок людей держава, під видом реформ, кинула основну частину витрат житлово-комунального господарства. Подібне може статись і з бюджетами об"єднаних територіальних громад, куди також передано певні доходи і одночасно видатки на утримання установ, що фінансувались зверху.

У разі невиконання місцевих бюджетів з об'єктивних причин, відновиться шлях наверх із просьбами допомоги і виділення коштів для покриття джерел фінансування. А ми говоримо про боротьбу із корупцією!?

Президент України пообіцяв, що буде проведено аудит житлово-комунального господарства, треба розуміти для вияснення фактичної ситуації у цій галузі, прийняття рішення для уникнення подібних небезпек.

Один з негативних прикладів. У місті Івано-Франківську зараз "висить" питання із будівництвом, згідно рішень обласної і міської влади за рахунок бюджету, потужного каналізаційного колектора під вікнами будинку №28 по вулиці М.Витвицького, не №28-а (мабуть через сусідній сквер), як передбачено проектом, на більшій відстані від житла,  де немає загрози.

На кілька звернень до міського голови роботи, розпочаті 3-4 червня 2019 року, зупинені, однак поставлений, практично під балконом перший бетонний колодязь глибиною 3 метри і діаметром  120-130 см ніхто не забирає і не відновлюється благоустрій з небезпекою травм, особливо дітей. Невідомо, як буде далі.

Черговий раз, звертаючись до міської влади, задаєш питання: ми хочемо, не дай Бог, чергового Дрогобича?  Будинок розміщений на блоках у пісковому гравії, колишньому березі річки Бистриці-Солотвинської, що при повені заливається навколо і може зміститись під власною  вагою,  впливом річкових і ґрунтових вод та близькістю запланованого приватними структурами і владою, що здійснюють будівництво, нового колектора 3-х метрової глибини у ненадійному  місці, з порушенням структури  ґрунту,  незважаючи на перспективу техногенних ситуацій,  дискомфорт жителів.

Із жильцями, які платять за прибудинкові території, це питання ніхто не погоджував. Міський голова обіцяв прислати комісію, яка не появляється. На один із трьох листів-звернень надіслана відповідь-маразм: "Під вікнами будинку відсутні тепломережі"..., що не мають відношення до каналізації  і є свідченням формалізму і зневаги  до розгляду заяв громадян.

І ще одне питання.  Як погодили небезпечний проект усі державні структури відповідно до повноважень і компетенції.  Ми що, повторюсь, не дай Бог, чекаємо мати подібні Дрогобичі?

І епілог. Пора у критичній ситуації теперішній владі знизити акцент політики для себе і нарешті зайнятись проблемами людей у державі, що тріснула по швах.


01.09.2019 Костишин Антон 27402 1
Коментарі (1)

Василь 2019.09.07, 10:13

актуально, цікаво

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2426
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19538
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1748
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1221 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2269
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3875

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

140

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2011

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

698

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1312
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

381
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

908
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24403
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

639
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

612
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

748
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1643
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8053
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

492
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

782
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2057 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

739