Чи є залежність між постійним фарбуванням, хімічним випрямленням волосся та раком грудей?

Жінки, які регулярно користуються перманентною фарбою для волосся, можуть підвищити ризик раку молочної залози до 60 відсотків, повідомляють вчені в Міжнародному журналі раку.

Дослідження, засноване на медичних записах понад 45 000 жінок, виявило позитивну кореляцію між перманентною фарбою для волосся та раком молочної залози, особливо це стосується чорношкірих жінок.

Стаття базується на закономірностях та тенденціях і не підтверджує пряму залежність, проте припускають, що у звичайних косметичних засобах можуть ховатися канцерогени.

"Результати мене не дивують", - сказала в Newsweek Otis W. Brawley, лікар-онколог та епідеміолог Центру раку Хопкінса-Кіммеля. - "Багато хто з нас побоюються, що хімічні речовини, особливо в перманентних фарбах для волосся та випрямлячах волосся, можуть викликати рак".

Жінки, які регулярно фарбували волосся, збільшували ризик розвитку раку молочної залози на 9%. Однак для чорношкірих жінок ризик розвитку раку молочної залози був значно вищим – 45%.

Показник збільшується до 60% серед чорношкірих жінок, які постійно використовували фарбу для волосся, що визначається в цьому випадку як один раз (або більше) кожні п’ять-вісім тижнів.

Асоційований ризик для білих жінок, навпаки, становив 7% при регулярному вживанні та 8% при інтенсивному використанні.

Також виявились відмінності залежно від типу фарби для волосся, що використовується. Темна фарба для волосся була пов'язана зі збільшенням ризику для чорношкірих на 51% та для білих жінок на 8%. Що стосується легкої фарби для волосся, виявляється, що на 46% збільшується ризик для чорношкірих жінок і на 12% збільшується ризик для білих жінок.

Чому існують расові відмінності, незрозуміло, але дослідники припускають, що це може бути пов’язано з відмінностями у використанні або різницею у способі виготовлення товарів, що продаються для різних споживачів.

Автори дослідження посилаються на попередні дослідження, які дозволяють припустити, що ті, які були зроблені для чорношкірих жінок, можуть мати вищий рівень хімікатів, що порушують ендокринну систему.

"Чорношкірі жінки вже мають підвищений ризик раку молочної залози, і скласти чітку лінію щодо продуктів для волосся важко", - сказала Стефані Берник, доктор медицини, начальник хірургії молочної залози на горі Синай-Вест у Нью-Йорку.

"Сказавши це, я вважаю, що дослідження дає нам достатньо доказів для того, щоб закликати до перспективного випробування, розробленого спеціально для розгляду цього одного фактора, щоб побачити, чи існує підвищений ризик раку. Тим часом, я попередила би пацієнтів про наявність зв’язку між фарбами для волосся та раком, хоча потрібні додаткові дослідження."

Вони також виявили значну кореляцію між ризиком раку молочної залози та хімічним випрямленням волосся, при цьому наголошували дослідники, що це потрібно підкріпити іншими дослідженнями. (Інші дослідження підтвердили відсутність ризику раку молочної залози, пов'язаного з релаксаторами волосся).
Однак у цьому випадку ризик був послідовним, збільшуючись у всіх расах на 30% для жінок, які використовують хімічні випрямлячі для волосся кожні п’ять-вісім тижнів і більше. Хоча, як зазначають автори дослідження, це, швидше за все, вплине на чорношкірих жінок, оскільки хімічні випрямлячі вони використовують частіше, ніж білі жінки.

Що стосується їх порад для жінок, які фарбують або хімічно випрямляють волосся, то Дейл Сендлер, доктор філософії, керівник відділу епідеміології NIEHS, який брав участь у дослідженні, вказує на численні інші канцерогенні хімічні речовини, під дію яких люди регулярно потрапляють.

Броулі радить жінкам дуже обережно використовувати фарбу для волосся та хімічні випрямлячі для волосся, але каже, що є й інші речі, які матимуть більший вплив на те, чи у когось буде розвиватися рак чи ні.

"Я також зазначив, що поєднання ожиріння, споживання занадто багато калорій та недостатньої фізичної активності має значно більший відносний ризик розвитку раку молочної залози як у чорно-білих жінок", - сказав Броулі, колишній головний медичний та науковий директор Американське товариство з раком.

Майкл Джонс, старший науковий співробітник з епідеміології в Інституті досліджень раку, сказав: "Занадто рано робити тверду рекомендацію на основі одного дослідження. Потрібні подальші дослідження. Вся література повинна бути оцінена експертними групами, збираючи докази, щоб зробити рекомендації ", - сказав він у" Newsweek ". Він додає, що в дослідженні є обмеження.

"Дослідження є хорошим перспективним дослідженням, але у жінок, яких було залучено до дослідження, була сестра з раком молочної залози, тому висновки не обов'язково мали би бути справедливими для жінок у широкій популяції, отже, є необхідність подальшого підтвердження. "

Дослідження ґрунтувалося на медичній документації понад 46 000 жінок у віці від 35 до 74 років із «сестерного» дослідження, тобто усі жінки, мали близького родича, який помер від раку молочної залози. Результати включають інформацію з періоду спостереження приблизно 8 років, коли виявили 2 794 випадків раку молочної залози. 

за матеріалами Newsweek


05.12.2019 5629
Коментарі ()

21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

839
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2015
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

3279 4
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

4040
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

3506
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2417

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

303

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

873

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

715

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1841
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

511
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

714
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

1047
26.12.2024

Привітання із Різдвом від СВЯТОСЛАВА,Отця і Голови Української Греко-Католицької Церкви.

115
22.12.2024

В Івано-Франківську протягом 24 та 25 грудня, на Святвечір та Різдво, у храмах відбудуться святкові богослужіння.  

1087 1
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

5279
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

577
23.12.2024

В Івано-Франківську у період з 26 по 29 грудня у храмі Царя Христа оо. Василіян по вул. Незалежності, 181, триватиме щорічний XVI Міжнародний фестиваль «Коляда на Майзлях».  

618
24.12.2024

18 грудня настав граничний термін, коли Уряд мав представити законопроєкт щодо демобілізації.   

282
20.12.2024

У Львові відбувся Конгрес місцевих та регіональних влад при Президентові України.  

502
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

503 1
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

588