Черговий крок до перемоги

Підвищення зарплати працівникам силових  структур і державним службовцям необхідність, що має здійснюватись у межах здорового глузду і у комплексі забезпечення відповідних соціальних стандартів для інших категорій населення, а не створення штучно, разючої прірви у суспільстві   та середовища для ненависті. 

 

Такими цинічними методами не діє жодна цивілізована держава  для збереження влади в умовах війни і зубожіння основної маси суспільства.

 

З іншого боку для прикриття і пропаганди захисту населення - жебрацькі субсидії для половини українських сімей (близько 8,5 млн.),  не враховуючи тих хто мав би їх одержувати, однак із-за формальних причин їх не дістає. Практично субсидії покриваються не за рахунок держави, а коштів інших громадян, через  необгрунтоване підвищення цін і тарифів (у повітрі висить рішення про чергове їх підвищення), що , крім того,  дає можливість на рівному місці, без розвитку економіки збагачуватись олігархам, які тримають у руках мотузки влади. Риторичне запитання. Чому відсутня у демократичній "прозорій" державі  інформація про сплату ними податків.

       

Одним із перших кроків до теперішньої,  свідомо спланованої  неконтрольованої  з  боку суспільства ситуації було усунення з посад професійних кадрів різних державних структур, особливо силових,  як по вертикалі,  так і на місцях. Руйнація системи почалась у часи "любого друзя"  і продовжується під видом люстрації до тепер. Їх замінили свої, слухняні  із високою зарплатою.

       

Потім розпочалась , так звана децентралізація, а простіше сказати централізація  (у багатьох випадках  "добровільна")  через  об"єднані  територіальні громади сільських і селищних Рад  та  заміни кадрів, знову ж таки "на своїх" і збільшення  кількості  посад у порівнянні  із штатною  чисельністю до того у названих Радах. Реальну оцінку їх фінансової бази, збільшення доходів, наявність їх джерел, покриття видатків, можна дати тільки у перспективі.  Поки  що  час  на боці  пропаганди.

       

Повернемось до теми. Зараз проходить черговий етап підвищення зарплати державним службовцям. Місячна заробітна плата у залежності від категорій посад складе від  6 000,0 грн. у рядового спеціаліста, що не викликає запитань  до 40 000,0 грн., а це вже інформація для роздумів. Абстрагуючись від навколишнього середовища дуже добре, нехай наші люди живуть все краще і краще.

       

Тепер розкладемо ситуацію у іншій площині і глибше. З якою метою влада так переживає за людей?   У першу чергу це підвищення зарплати і у перспективі пенсій для неї. З іншого боку, враховуючи оточення державних службовців,  сім"ї, родини,  позитивне вирішення  питань підприємницької діяльності для тих чи інших осіб тощо,  це ресурс для влади на майбутніх парламентських та президентських виборах.

       

Інший надзвичайно серйозний ресурс у шахматно  прорахованої  дійсності із двох подібних складових, коли при безвізовому режимі (гарне радянське слово "режим")  у період виборів певна кількість українців буде тимчасово відсутня, як і можливо, їх протилежна  позиція щодо претендентів від влади.

       

Крім того, наявність за межами України нелегальних заробітчан, мільйонів  непростих, з точки зору відомої думки про владу українців, які не приймають участь у виборах та є у списках, за декого з них і тих хто вище, можна кинути  бюлетні, не кажучи про фальсифікацію результатів,  до чого ми привикли і за що ніхто не несе відповідальності, зважаючи на названі дві складові, позитивний результат для себе забезпечений.  Дуже вигідна для політиків законодавча норма для перемоги незалежно від кількості громадян, які приймають участь у виборах, навіть менше 50-и відсотків.

       

У порядку примітки. Кошти заробітчан (це в основному Галичани), також  як позитив для влади, тримають на плаву державу. Це інвестиції  понад  10 млрд. доларів на рік, більше жебрацьких траншів із-за кордону, що невідомо куди діваються. Названі кошти, на жаль  дають владі створити  ситуацію для підвищення  через підприємців  цін і тарифів та податків,  як  доходів бюджету і хвальби для себе про ріст ВВП.  

 

Ще  один аспект.  Чому політики так носяться із необхідністю перерахунків пенсій  колишнім працівникам силових структур (їх скромно називають військовослужбовцями), оскільки теперішнім також встановлено високий рівень зарплати. Страх і переживання влади наяву. Це відносно молоді, організовані люди для протидії владі і знову ж при позитивному результаті для них - ресурс перемоги на виборах.

       

Враховуючи споконвічну хуторянську позицію українців - моя хота з краю, можна плюнути , без страху, у душу незахищеним (поки що неорганізованим) державним службовцям - пенсіонерам, як  і іншим пенсіонерам, щодо яких влада гордиться забезпеченістю мінімального рівня життя,  чи трохи вище, що не вкладається ні в які критерії на фоні  теперішньої заробітної плати аналогічних державних службовців.

       

Посилання міністра соціального захисту (радить українцям менше їсти,  хоч дивлячись на окремих ідеологів реформ, про них цього не скажеш) на те, що державним службовцям пенсія буде підвищуватись на загальних підставах, суперечить Закону,  коли їх приймали на роботу із забороною права займатись підприємницькою діяльністю та у перспективі перерахунків пенсій при підвищення зарплати державним службовцям. 

 

Державних службовців - пенсіонерів  є до кого прирівнювати, вони за системою оплати праці (у принципі) нічим не відрізняються від військовослужбовців, яких так боїться влада. Крім того, теперішні державні службовці при призначенні пенсії, зважаючи на рівень зарплати, навіть від загальної  норми (60 відсотків, а не  -  90) будуть мати у кілька разів більший розмір пенсійного забезпечення.

 

Щодо інших категорій громадян - пенсіонерів, які не одержували заробітну плату із бюджету і її розмір не прирівнюється, оскільки нереально , неможливо прирівняти  різну оплату праці працівників однакової професії на різних підприємствах, у різних галузях економіки. Для таких категорій держава повинна підвищувати пенсії  у певних відсотках але не нижче,  хоч би середньої по країні, щоб забезпечити соціальний захист.

 

Шкода, що люстровані  суди, незважаючи на ідеологію пенсійного законодавства щодо військових та державних службовців, виходячи із теперішніх норм, що відповідно до Конституції  не мають зворотної  сили,  порушують права і свободи громадян.  Таке враження, що вони стають органами виконавчої влади, а якщо мова йде про соціальний захист громадян, нібито підпорядковані Міністерству соцзахисту. Може пора віце-прем"єра і міністра соцзахисту перевести у Верховний суд. Не дивлячись на старання служити інтересам банкрутуючої   влади, суди першої інстанції  вже ідуть у небуття.  Така доля чекає і інші структури, що не розуміють свого тимчасового тримання до певної межі, коли вони потрібні будуть для досягнення  мети сучасних фарисейських політиків, які зараз носяться із проблемами  створення власних антикорупційних судів.

 

Яскравий приклад.  Сьогодні поступове,  свідоме нівелювання, ще не повне знищення Державної контрольно-ревізійної служби або просто КРУ.  Спочатку його перетворили у фінансову інспекцію,  а тепер у аудиторську службу, що не відповідає за повноваженнями і функціями, як орган контролю у розкраденій державі. Для чого проводити ревізії і перевірки дотримання законодавства у витрачанні коштів та збереження державного майна. Реформатори вважають недоцільно (може у нас уже не крадуть), правильніше сказати - невигідно. Зважаючи на фінансові скандали, що вибухають без перевірок все стає ясно - мета досягнута.  На це вказує навіть скандал із праведним, відповідно до показаних статків у декларації  і поза нею керівника  цієї служби, який мав би бути святим. Справа не у притягненні до відповідальності подібних керівників і політиків, а  у  символах,  їх дотриманні  і  віри людей.

 

У моїй практиці був неординарний випадок.  Після прибуття на ревізію доповіли, як переляканого комірника запитав молодий головний інженер: Що з тобою?  Той відповів, Ти що не знаєш, у нас ревізія  КРУ.  А що це таке?  Оговтавшись комірник відповів: "Єто висший орган государственной власти".  Без  коментарів.  Слід сказати, що Українське  КРУ не подобалось і міжнародним фінансовим організаціям, що називали його ЦРУ в Україні.  Тепер порозумілись і хочуть створення у нас антикорупційних органів, переконавшись у своїх помилках щодо ідеології  і діяльності  структури.

 

Де тепер цей орган вищої державної влади. Ми мали НАБУ в особі КРУ, боялись його і знищили замість того, щоб дати йому додаткові функції і не створювати нові органи із багатомільйонними затратами на їх утримання із бюджету. Складається враження, що краще вести довготривалі дискусії про створення антикорупційних органів і далі зловживати державними ресурсами (не кажу красти) без  відповідальності. "Брехнею поле перейдеш але назад не вернешся".

 

Хочеш бути проповідником, будь святим.  У нинішніх умовах неможливо бути святим,  однак певних стандартів, працюючи у подібних державних структурах, треба дотримуватись.

 

Зважаючи на сумну дату, оптимістичний епілог про славних хлопців віднесених до символічної історичної цифри: 300 спартанців, 300 козаків під Берестечком, 300 українських вояків під  Крутами.  Вони прийдуть. Честь їм і Слава!


31.01.2018 Костишин Антон 3870 0
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2425
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19534
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1747
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1220 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2268
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3874

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

139

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2010

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

697

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1310
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

380
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

907
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24402
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

638
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

611
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

747
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1641
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8052
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

490
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

781
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2056 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

738