Чергова піраміда у Франківську: мережа ювелірних магазинів B2B Jewelry обіцяє 416% прибутку в рік (ФОТО)

За останні роки в Івано-Франківську прогриміли піраміди Меркурій, МММ-2011 та Helix. Організаторів останньої затримали правоохоронці у жовтні 2017 року.

Суд над ними ще не закінчився, а в середмісті Івано-Франківська відкрилась нова структура, яка обіцяє до 416% у рік. Це – так звана мережа ювелірних магазинів B2B Jewelry.

А поки детальніше розкажемо про цю структуру.

Якщо вірити даним самої B2B Jewelry, то в Україні, Росії та Казахстані працює вже 59 магазинів. У компанії є власний ювелірний завод, вона обіцяє прибутковість на пасивні інвестиції в вироби з дорогоцінних металів 8% на тиждень або близько 400% річних.

Юридичної особи B2B Jewelry не існує, принаймні, в Україні. Це бренд, під яким працює мережа фірмових магазинів ювелірного заводу Шарм, розташованого в містечку Ладижин під Вінницею. Бренд з'явився влітку 2018 року, але вибухове зростання проєкту почалося влітку-восени 2019-го.

Зараз B2B представлена ​​у всіх великих містах України та півтора десятках райцентрів, а також у Росії та Казахстані. В Івано-Франківську таких уже два.

У B2B дуже незвичайні ювелірні салони. У них клієнтам доплачують за покупки: кешбек (повернення коштів) становить більше ціни виробу. Але головний товар у магазинах мережі — не прикраси з дорогоцінних металів, а сертифікати, забезпечені золотом або сріблом.

Нижче три способи "жити в достатку", які пропонує B2B Jewelry:

Золото. У магазинах дійсно продаються ювелірні прикраси: з мережею працює близько 20 постачальників на чолі з заводом Шарм. На цінниках дві суми: одна — фактична вартість товару, друга — сума кешбеку. Зараз кешбек становить 104%, це означає, що купити прикрасу в салонах B2B Jewelry можна фактично безкоштовно (і за це навіть доплатять).

Кешбек розбивають на 52 частини і виплачують на карту будь-якого банку протягом року. Наприклад, ви купуєте за тисячу гривень кільце, а вам протягом року повернуть рівними частинами 1040 гривень. Вигідно навіть з урахуванням інфляції.

Таке пояснення мало б сенс, якби кешбек був менш як 100%, але якщо обіцяють повернути більше "цінника", то яка різниця, що там за цифра.

Папір. Разом з реальними прикрасами, компанія продає сертифікати. У B2B Jewelry запевняють, що вони дають право отримати вироби з золота або срібла на номінал сертифіката, який стартує від 1 000 грн.

Але є дуже великі відмінності, основне — ставка. За сертифікатом обіцяють неймовірні для сьогоднішньої України 8% на тиждень або 416% річних (для порівняння, прибутковість за банківськими депозитами в гривні за рік — близько 12% мінус податок).

Виплати за сертифікатом щотижня. У випадку з сертифікатом на 1000 грн, B2B платить щоп'ятниці 80 грн: тобто "інвестиція" повернеться за чотири місяці, а далі чистий прибуток. Сертифікат завжди можна обміняти на прикраси, але тоді відсотки втрачаються.

8% на тиждень — тимчасовий хід. Далі B2B у два рази знизить відсоток виплат — до 4% (понад 200% річних), що відповідає "рівню реальної рентабельності компанії", уточнила вона.

Мережа: MLM або Мережевий маркетинг. Компанія стимулює залучення нових клієнтів: кожен "інвестор" фінансово мотивований, загітувати на покупку сертифікатів родичів і знайомих. Всі, хто прийде за рекомендацією "інвестора", вважаються учасниками його "мережі" і їх покупки зараховуються в його "оборот".

Чим вище цей показник — тим більше реферальних бонусів він отримує. У цій системі 23 ранги від "новачка" до "Діамант". Оборот від $0 до $100 000 000, бонуси — від 8 до 19% за кожен внесок "своєї" людини.

Людину, яка взяла в "партнери" десятки, а то і сотні тисяч учасників B2B Jewelry звуть Микола Гонта. Він — засновник проєкту і власник ювелірного заводу Шарм з невеликого райцентру Ладижин під Вінницею.

Сам підприємець так описує свій старт в ювелірному бізнесі: "У 1999 році я створив свою майстерню в Вінниці: підібрав команду майбутніх майстрів і оплатив їм навчання. До 2003 року штат працівників фірми Шарм налічував 150 людей з великою мережею магазинів і 2000 клієнтами з оптових продажів".

Зараз на Шармі працює близько 50 співробітників. Що відбувалося за 17 років у проміжку між цими датами? Часткову відповідь можна знайти в реєстрі судових рішень, де детально описується кримінальна справа, в якій Гонту і його партнерів підозрювали в причетності до контрабандної схеми.

У серпні 2018 завод Шарм пережив революційну трансформацію. Його власники придумали незвичайний для цього ринку формат дистрибуції: в Ладижині з'явився перший магазин B2B Jewelry, який став продавати ювелірні вироби з кешбеком у 130%, а також золоті та срібні сертифікати під 200-300% річних. Другий салон відкрили у Вінниці, де пізніше облаштувався великий адміністративний центр управління мережею B2B.

Новий бізнес сім'ї ювелірів (B2B Jewelry) також встиг зацікавити правоохоронні органи. Ця історія поки також не отримала серйозного продовження: напередодні суд зняв арешт із рахунків благодійного фонду.

Здоровий глузд говорить, що структура з більш ніж 400 000 учасників, яка залучає гроші населення під високі відсотки в десятках магазинів, і вже нібито встигла зібрати $250 млн, не може не потрапляти в поле зору фінансових регуляторів.

Може.

B2B Jewelry офіційно не надає фінансових послуг, компанії немає в реєстрі фінустанов. Це означає, що вона не підпадає під нагляд жодного з трьох фінансових регуляторів (Нацкомфінпослуг, Нацкомісія з цінних паперів та Національний банк). Хоча продає сертифікати, що можна вважати цінними паперами і, по суті, залучає гроші населення, хоча після скандальної справи банку Михайлівський, закон забороняє це всім юрособам, крім банків та кредитних спілок.

Член Нацкомфінпослуг Олександр Залєтов нарікає, що в українському законодавстві відсутнє поняття фінансової піраміди. У 2013 році закон про піраміди навіть пройшов перше читання, але відтоді документ залишився без руху, говорить він у коментарі.

"Залишається чекати, що на компанію почнуть скаржитися, — говорить Залєтов. - Але навіть тоді цим повинні будуть займатися правоохоронні органи, а не регулятори".

Чи можна прямо називати B2B Jewelry пірамідою? Виконавчий директор Незалежної асоціації банків України Олена Коробкова вважає, що так.

За словами Оносовського з юрфірми Де-юре, модель B2B нагадує відому "схему Понці", при якій фінансова піраміда прикривалася інвестиціями в нібито реальний бізнес.

Ознаки дійсно є: нереально високі відсотки, постійний розрахунок на нових учасників, відсутність економічного базису в бізнес-моделі, перераховує виконавчий директор Центру економічної стратегії Гліб Вишлінський.

"Ювелірний бізнес існує вже тисячі років, тут майже неможливо придумати модель, яка забезпечила би рентабельність у 400% річних", - відзначає він.

"Будь-які фінансові послуги, тобто визначені законом операції з чужими грошима, можуть надаватися тільки на підставі ліцензії, в іншому випадку це пряме порушення законодавства", - йдеться в коментарі НБУ.

Що буде, якщо B2B Jewelry дійсно виявиться пірамідою, а сотні тисяч її клієнтів втратять свої гроші?

"На підставі одних лише сертифікатів практично неможливо притягнути організаторів до відповідальності, — кажуть юристи. - Перш за все, тому що самі вкладники погоджуються на їх умови, не маючи юридичної оцінки своїх дій".

Ростислав Ковтун, за матеріалами LIGA.net


29.02.2020 Ростислав Ковтун 27133 6
Коментарі (6)

Олександр 2020.03.02, 21:50

Я далекий від пірамід, але вам підкажу ????????????)))

 

Ілля 2020.03.17, 19:30

Чому такі структури ,що не мають ліцензії на вид діяльності  регіструються відповідними державними службами регіону?
 Багато з залучених розраховують,що   при банкрутстві  даної структури  знедоленим  та обманутим пенсіонерам збитки відшкодує держава Україна в  тому числі і громадянам інших держав.
 Це ще один приклад бездіяльності,чи не компетентних дій чиновників  структур.що відповідають за створення таких структур. 

25.05.2025
Олег Головенський

Фіртка підготувала «змішаний» рейтинг задекларованих зарплат місцевих посадовців, в який входять керівники рад та державних (військових) адміністрацій Івано-Франківщини та районів області.  

203
23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

1533 2
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1802 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2622
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2365 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7601

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

372

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1083

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1156

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1942
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

324
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

704
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

942
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3150
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

971
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1996
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

1048
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35193 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

323
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

531
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

671
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

998