Чергова піраміда у Франківську: мережа ювелірних магазинів B2B Jewelry обіцяє 416% прибутку в рік (ФОТО)

За останні роки в Івано-Франківську прогриміли піраміди Меркурій, МММ-2011 та Helix. Організаторів останньої затримали правоохоронці у жовтні 2017 року.

Суд над ними ще не закінчився, а в середмісті Івано-Франківська відкрилась нова структура, яка обіцяє до 416% у рік. Це – так звана мережа ювелірних магазинів B2B Jewelry.

А поки детальніше розкажемо про цю структуру.

Якщо вірити даним самої B2B Jewelry, то в Україні, Росії та Казахстані працює вже 59 магазинів. У компанії є власний ювелірний завод, вона обіцяє прибутковість на пасивні інвестиції в вироби з дорогоцінних металів 8% на тиждень або близько 400% річних.

Юридичної особи B2B Jewelry не існує, принаймні, в Україні. Це бренд, під яким працює мережа фірмових магазинів ювелірного заводу Шарм, розташованого в містечку Ладижин під Вінницею. Бренд з'явився влітку 2018 року, але вибухове зростання проєкту почалося влітку-восени 2019-го.

Зараз B2B представлена ​​у всіх великих містах України та півтора десятках райцентрів, а також у Росії та Казахстані. В Івано-Франківську таких уже два.

У B2B дуже незвичайні ювелірні салони. У них клієнтам доплачують за покупки: кешбек (повернення коштів) становить більше ціни виробу. Але головний товар у магазинах мережі — не прикраси з дорогоцінних металів, а сертифікати, забезпечені золотом або сріблом.

Нижче три способи "жити в достатку", які пропонує B2B Jewelry:

Золото. У магазинах дійсно продаються ювелірні прикраси: з мережею працює близько 20 постачальників на чолі з заводом Шарм. На цінниках дві суми: одна — фактична вартість товару, друга — сума кешбеку. Зараз кешбек становить 104%, це означає, що купити прикрасу в салонах B2B Jewelry можна фактично безкоштовно (і за це навіть доплатять).

Кешбек розбивають на 52 частини і виплачують на карту будь-якого банку протягом року. Наприклад, ви купуєте за тисячу гривень кільце, а вам протягом року повернуть рівними частинами 1040 гривень. Вигідно навіть з урахуванням інфляції.

Таке пояснення мало б сенс, якби кешбек був менш як 100%, але якщо обіцяють повернути більше "цінника", то яка різниця, що там за цифра.

Папір. Разом з реальними прикрасами, компанія продає сертифікати. У B2B Jewelry запевняють, що вони дають право отримати вироби з золота або срібла на номінал сертифіката, який стартує від 1 000 грн.

Але є дуже великі відмінності, основне — ставка. За сертифікатом обіцяють неймовірні для сьогоднішньої України 8% на тиждень або 416% річних (для порівняння, прибутковість за банківськими депозитами в гривні за рік — близько 12% мінус податок).

Виплати за сертифікатом щотижня. У випадку з сертифікатом на 1000 грн, B2B платить щоп'ятниці 80 грн: тобто "інвестиція" повернеться за чотири місяці, а далі чистий прибуток. Сертифікат завжди можна обміняти на прикраси, але тоді відсотки втрачаються.

8% на тиждень — тимчасовий хід. Далі B2B у два рази знизить відсоток виплат — до 4% (понад 200% річних), що відповідає "рівню реальної рентабельності компанії", уточнила вона.

Мережа: MLM або Мережевий маркетинг. Компанія стимулює залучення нових клієнтів: кожен "інвестор" фінансово мотивований, загітувати на покупку сертифікатів родичів і знайомих. Всі, хто прийде за рекомендацією "інвестора", вважаються учасниками його "мережі" і їх покупки зараховуються в його "оборот".

Чим вище цей показник — тим більше реферальних бонусів він отримує. У цій системі 23 ранги від "новачка" до "Діамант". Оборот від $0 до $100 000 000, бонуси — від 8 до 19% за кожен внесок "своєї" людини.

Людину, яка взяла в "партнери" десятки, а то і сотні тисяч учасників B2B Jewelry звуть Микола Гонта. Він — засновник проєкту і власник ювелірного заводу Шарм з невеликого райцентру Ладижин під Вінницею.

Сам підприємець так описує свій старт в ювелірному бізнесі: "У 1999 році я створив свою майстерню в Вінниці: підібрав команду майбутніх майстрів і оплатив їм навчання. До 2003 року штат працівників фірми Шарм налічував 150 людей з великою мережею магазинів і 2000 клієнтами з оптових продажів".

Зараз на Шармі працює близько 50 співробітників. Що відбувалося за 17 років у проміжку між цими датами? Часткову відповідь можна знайти в реєстрі судових рішень, де детально описується кримінальна справа, в якій Гонту і його партнерів підозрювали в причетності до контрабандної схеми.

У серпні 2018 завод Шарм пережив революційну трансформацію. Його власники придумали незвичайний для цього ринку формат дистрибуції: в Ладижині з'явився перший магазин B2B Jewelry, який став продавати ювелірні вироби з кешбеком у 130%, а також золоті та срібні сертифікати під 200-300% річних. Другий салон відкрили у Вінниці, де пізніше облаштувався великий адміністративний центр управління мережею B2B.

Новий бізнес сім'ї ювелірів (B2B Jewelry) також встиг зацікавити правоохоронні органи. Ця історія поки також не отримала серйозного продовження: напередодні суд зняв арешт із рахунків благодійного фонду.

Здоровий глузд говорить, що структура з більш ніж 400 000 учасників, яка залучає гроші населення під високі відсотки в десятках магазинів, і вже нібито встигла зібрати $250 млн, не може не потрапляти в поле зору фінансових регуляторів.

Може.

B2B Jewelry офіційно не надає фінансових послуг, компанії немає в реєстрі фінустанов. Це означає, що вона не підпадає під нагляд жодного з трьох фінансових регуляторів (Нацкомфінпослуг, Нацкомісія з цінних паперів та Національний банк). Хоча продає сертифікати, що можна вважати цінними паперами і, по суті, залучає гроші населення, хоча після скандальної справи банку Михайлівський, закон забороняє це всім юрособам, крім банків та кредитних спілок.

Член Нацкомфінпослуг Олександр Залєтов нарікає, що в українському законодавстві відсутнє поняття фінансової піраміди. У 2013 році закон про піраміди навіть пройшов перше читання, але відтоді документ залишився без руху, говорить він у коментарі.

"Залишається чекати, що на компанію почнуть скаржитися, — говорить Залєтов. - Але навіть тоді цим повинні будуть займатися правоохоронні органи, а не регулятори".

Чи можна прямо називати B2B Jewelry пірамідою? Виконавчий директор Незалежної асоціації банків України Олена Коробкова вважає, що так.

За словами Оносовського з юрфірми Де-юре, модель B2B нагадує відому "схему Понці", при якій фінансова піраміда прикривалася інвестиціями в нібито реальний бізнес.

Ознаки дійсно є: нереально високі відсотки, постійний розрахунок на нових учасників, відсутність економічного базису в бізнес-моделі, перераховує виконавчий директор Центру економічної стратегії Гліб Вишлінський.

"Ювелірний бізнес існує вже тисячі років, тут майже неможливо придумати модель, яка забезпечила би рентабельність у 400% річних", - відзначає він.

"Будь-які фінансові послуги, тобто визначені законом операції з чужими грошима, можуть надаватися тільки на підставі ліцензії, в іншому випадку це пряме порушення законодавства", - йдеться в коментарі НБУ.

Що буде, якщо B2B Jewelry дійсно виявиться пірамідою, а сотні тисяч її клієнтів втратять свої гроші?

"На підставі одних лише сертифікатів практично неможливо притягнути організаторів до відповідальності, — кажуть юристи. - Перш за все, тому що самі вкладники погоджуються на їх умови, не маючи юридичної оцінки своїх дій".

Ростислав Ковтун, за матеріалами LIGA.net


29.02.2020 Ростислав Ковтун 25953 6
Коментарі (6)

Олександр 2020.03.02, 21:50

Я далекий від пірамід, але вам підкажу ????????????)))

 

Ілля 2020.03.17, 19:30

Чому такі структури ,що не мають ліцензії на вид діяльності  регіструються відповідними державними службами регіону?
 Багато з залучених розраховують,що   при банкрутстві  даної структури  знедоленим  та обманутим пенсіонерам збитки відшкодує держава Україна в  тому числі і громадянам інших держав.
 Це ще один приклад бездіяльності,чи не компетентних дій чиновників  структур.що відповідають за створення таких структур. 

26.05.2023
Уляна Мокринчук

Як протидіяти домашньому насильству, які є різновиди насильства, куди звертатись жертві, як розпізнати кривдника та як допомогти пережити нелегкий час тому, хто постраждав, журналістка Фіртки дізналась у психологині Валерії Худзіцької.

187
16.05.2023
Тіна Любчик

Василь Стефурак, голова «Асоціації вівчарів» розповів Фіртці, чи легко сьогодні відновлювати промисли, що були популярні в горах ще пів століття тому та як на розвиток сільського господарства повпливала повномасштабна війна на території України. 

5445 5
03.05.2023
Тетяна Дармограй

На початку 2023 року у Міністерстві оборони України зазначали, що у масовій мобілізації немає потреби. Щоправда, із застереженням, що ситуація може змінитися.  

2307 1
19.04.2023
Тіна Любчик

В рамках відзначення Дня першої пластової присяги та програми «Івано-Франківськ — місто Героїв» відкрили та освятили анотаційну дошку Назарію Лугарєву, очільнику пластової станиці міста, який загинув у боях за незалежність України. 

1732
11.04.2023
Тетяна Дармограй

Про пережите внаслідок російського вторгнення та втрату сина на війні, журналістці Фіртки розповіла мешканка Енергодару — Любов Чабанюк. Жінка разом із дітьми евакуювалась на Прикарпаття 11 серпня 2022 року.

2223
05.04.2023
Тетяна Дармограй

Востаннє воєнний стан та мобілізацію продовжили щонайменше до 20 травня 2023 року. Внаслідок цього військовозобов'язаним чоловікам заборонено виїжджати за кордон, та є винятки.

4137

До Путіна явився Голова конституційного суду РФ Валерій Зорькін, який приніс копію «сенсаційної» мапи Європи, на якій нібито нема України. Проаналізуємо, чи це так. 

294

Рання історія Білгороду, як поселення Київської Русі: думки, навіяні останніми подіями у Бєлгородській області РФ. 

350

Гастрономічне різноманіття м’ясних страв  українців надзвичайно велике. Серед усіх цих страв є одна особлива – ставлення до якої завжди неоднозначне з різноманітних причин.

429

Коротка історія російської державності та походження росіян на основі фактів і досліджень російських істориків. 

813
27.05.2023

Багато хто вважає, що перед варінням гречку промивати не треба, тому що ця процедура є "необов'язковою".  

168
23.05.2023

Здоровий кишківник запорука не лише хорошого самопочуття, але й зовнішнього вигляду. Існують продукти, які допомагають очистити кишківник і схуднути.  

299
17.05.2023

Коза все одно недооцінена тварина в Україні, хоча її ефективність вища в два з половиною рази, ніж у корови. Основа – молоко. Бо м’ясних кіз на цілу Україну, мабуть, є два-три господарства, ділиться прикарпатський фермер.  

467
27.05.2023

Священник – посередник і духовний провідник, що відіграє важливу роль у сповіді. Його присутність і служіння сприяють відкриттю, покаянню та духовному відновленню. Втім, нерідко запитання про збереження таємниці сповіді викликає роздуми.

210
23.05.2023

Серед молодих людей нерідко побутує думка, що можна вірити в Бога, проте не ходити до храму.  

325 1
17.05.2023

Досить часто люди соромляться ставити відверті питання священнику.  

640
12.05.2023

Віра, молитва, Слово Боже, одновірці та добрі приятелі – ті ліки, які дійсно допомагають.

932
27.05.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

5483
26.05.2023

Президент Володимир Зеленський, коментуючи продовження "економічного безвізу" з ЄС, заявив, що у процесі просування України у Євросоюз таку лібералізацію потрібно буде зробити постійною.  

217
23.05.2023

Тема з контрнаступом була настільки обговорювана останніми місяцями на всіх рівнях, що в Україні почали побоюватися того, що його результат не виправдає очікувань.   

240
19.05.2023

Президент назвав пріоритети України на найближчий час.    

354
16.05.2023

Повідомлено про підозру голові Верховного Суду Всеволоду Князєву та його спільникові – адвокату у справі щодо отримання хабаря.  

531