Час, який ламав долі: прикарпатський письменник видав книгу "Пальці поміж піском"

У київському видавництві "Наш формат" вийшла нова книга прикарпатського письменника Степана Процюка "Пальці поміж піском".

Чому автор не приховує нелюбові до радянського часу, однак описи цієї доби є чи не в кожному тексті автора, з’ясовувало Суспільне Карпати, пише Фіртка.

"Цей час поламав долю моєму батькові (політв’язню, - ред.), моїй родині значною мірою. Оскільки я розумію із середини цей час, то хотів би, щоб в романах було відбито його психологію. Щоб молоді люди, які зовсім не пам’ятають чи стають далекі від цього всього, проте читають художню літературу, щось відчули й зрозуміли", - каже Процюк.

У романі є ще одна сюжетна лінія - історія кохання.

"Одна справа, коли кохання на Канарських островах, а інша, коли воно на тлі портретів Сталіна", - жартує автор.

Щоб написати "Пальці поміж піском", Степанові Процюку довелося опрацювати багато історичної, мистецької та психологічної літератури.

"Півтора місяця тягнулася історія із замовленням книги українського історика Сергія Якельчика про радянський Київ 40-50-х років - праця про різні боки сталінізму. Прочитав безліч статей про Сталіна і його оточення. Вивчав історію патріотичних організацій того періоду", - розповідає Степан Процюк.

Також автор звертався до матеріалів з історії музики того періоду, бо один з героїв - композитор.

Не встиг роман "Пальці поміж піском" приїхати до Івано-Франківська, як уже з’явилися перші відгуки від його читачів. Своїми враженнями від тексту поділився один з перших читачів Олександр Кухарук.

"Книга, до якої захочеш повернутися. Книга, яка дає відчути інсайт. У книзі є містичні збіги та психологічна препарація страхів, жадань та комплексів героїв, доля яких не залишить байдужим читача. Бути собою, не відректися під тиском страху та обставин від власного життя, щастя та прагнень на догоду молоху тоталітаризму, що має різні прояви у різні часи. Насправді досить глибока тема".

Сталінський СРСР у романі Степана Процюка - абсолютне зло: воля до смерті, умертвлення.

"Тоталітарна система - до краю патологічна некрофільська система, що є абсолютним злом", - підсумовує автор твору.

Тому тема цього роману виходить за межі книги, і йде вглиб осмислення як тоталітарного минулого, так і перестороги можливого майбутнього.


Читайте також:

Закарпатський письменник у Франківську презентував книгу поезій (ВІДЕО)

Письменницькому YouTube-каналу, який створили у Франківську, виповнюється рік


02.01.2021 4407
Коментарі ()

29.05.2023
Тетяна Дармограй

Як українським енергетикам вдалось оперативно відновити енергетичний баланс та забезпечити постачання електрики споживачам після руйнувань, здійснених Росією та чи можливі відключення світла влітку, як це було взимку — дізнавалась Фіртка. 

822
24.05.2023
Уляна Мокринчук

Як протидіяти домашньому насильству, які є різновиди насильства, куди звертатись жертві, як розпізнати кривдника та як допомогти пережити нелегкий час тому, хто постраждав, журналістка Фіртки дізналась у психологині Валерії Худзіцької.

639
14.05.2023
Тіна Любчик

Василь Стефурак, голова «Асоціації вівчарів» розповів Фіртці, чи легко сьогодні відновлювати промисли, що були популярні в горах ще пів століття тому та як на розвиток сільського господарства повпливала повномасштабна війна на території України. 

9819 7
03.05.2023
Тетяна Дармограй

На початку 2023 року у Міністерстві оборони України зазначали, що у масовій мобілізації немає потреби. Щоправда, із застереженням, що ситуація може змінитися.  

2740 1
19.04.2023
Тіна Любчик

В рамках відзначення Дня першої пластової присяги та програми «Івано-Франківськ — місто Героїв» відкрили та освятили анотаційну дошку Назарію Лугарєву, очільнику пластової станиці міста, який загинув у боях за незалежність України. 

2017
11.04.2023
Уляна Мокринчук

Про пережите внаслідок російського вторгнення та втрату сина на війні, журналістці Фіртки розповіла мешканка Енергодару — Любов Чабанюк. Жінка разом із дітьми евакуювалась на Прикарпаття 11 серпня 2022 року.

2521

Як московити крали історію наших предків.

330

Верхівка УПЦ(МП) послідовно перетворювала своїх вірян  на релігійних фанатиків, які зможуть в будь-який час захистити їхні інтереси.

212

До Путіна явився Голова конституційного суду РФ Валерій Зорькін, який приніс копію «сенсаційної» мапи Європи, на якій нібито нема України. Проаналізуємо, чи це так. 

754

Рання історія Білгороду, як поселення Київської Русі: думки, навіяні останніми подіями у Бєлгородській області РФ. 

781
06.06.2023

Василь Стефурак, голова громадської організації «Асоціація вівчарів», вже 10 років займається вівчарством на Коломийщині. Так, у його господарстві в селі Молодятин не лише вівці та барани. Тут розводять ще й кіз, з молока яких виготовляють крафтові сири.  

191
01.06.2023

В умовах війни та стресу харчові звички зазнають зміни. Нерідко — негативних.  

305
27.05.2023

Багато хто вважає, що перед варінням гречку промивати не треба, тому що ця процедура є "необов'язковою".  

518
06.06.2023

Журналістка Фіртки поговорила з отцем УГКЦ Іваном Жуком, чи є якісь вказівки стосовно одягу вірян та чи може священник зробити зауваження з цього приводу.

200
01.06.2023

Церква бачить шлюб як основу для створення сім'ї та продовження роду. Він передбачає народження та виховання дітей в дусі віри, сприяє їхньому духовному та моральному розвитку.  

453
27.05.2023

Священник – посередник і духовний провідник, що відіграє важливу роль у сповіді. Його присутність і служіння сприяють відкриттю, покаянню та духовному відновленню. Втім, нерідко запитання про збереження таємниці сповіді викликає роздуми.

531
23.05.2023

Серед молодих людей нерідко побутує думка, що можна вірити в Бога, проте не ходити до храму.  

674 1
05.06.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

5783
04.06.2023

Відповідаючи на запитання про перспективи вступу України до НАТО, Воллес зазначив, що існують розбіжності щодо шляху Києва до вступу. Міністр сказав, що НАТО, як і ЄС, не має повторювати помилок минулого, надаючи багато обіцянок таким кандидатам, як Україна.

256
31.05.2023

Законопроєкт про виплати військовим, який парламент ухвалив у першому читанні 30 травня, остаточно можуть ухвалити в середині червня.  

423
26.05.2023

Президент Володимир Зеленський, коментуючи продовження "економічного безвізу" з ЄС, заявив, що у процесі просування України у Євросоюз таку лібералізацію потрібно буде зробити постійною.  

505
23.05.2023

Тема з контрнаступом була настільки обговорювана останніми місяцями на всіх рівнях, що в Україні почали побоюватися того, що його результат не виправдає очікувань.   

513