
Ще в 2011 році мешканці квартири №13 в будинку №2, що по вулиці Мазепи, зіткнулись із відсутністю водопостачання на кухні. Виявилось, що прорвало каналізаційну трубу, через що вода була перекрита.
Жильці звернулися в ЄРЦ, однак вирішення проблеми перетворилося в тривалу бюрократичну тяганину, яка на нинішній день переросла в судовий процес, пише Стик.
Спеціалісти ЄРЦ прийшли до висновку, що відновити мережі водовідведення та водопостачання технічно неможливо.
«Дані мережі перебувають в несправному технічному стані. Користування несправною каналізаційною трубою призводить до затоплення квартир № 8 та №9», - йдеться в акті комісії ЄРЦ від 16.10.2013.
А через два місяці в листі ЄРЦ вказало, що технічної можливості проведення ремонту немає, та запропонувало підключитися до стояка водовідведення, що проходить через ванну кімнату квартири. При цьому експертний висновок про можливість подібних робіт та їх план не були надані мешканцям. Проте запропоноване ЄРЦ вирішення проблеми, на думку експерта Олександри Боднар, неможливе.
«З врахуванням технічного стану дерев’яного міжповерхового перекриття будинку, будь-яке втручання в конструктив перекриття може вплинути на загальний технічний стан будинку та порушити його технічні показники. Технічно здійснити прокладання трубопроводу водовідведення від кухонної мийки та його приєднання до каналізаційного стояка у ванній кімнаті неможливо», - йдеться в експертному висновку від 9 січня 2015.
Роздратована трирічною відсутністю води та водовідведення в кухні господарка помешкання звернулась до суду. Однак як суд першої інстанції, так і апеляційний суд в задоволенні позовної заяви відмовили, аргументуючи це тим, що люди в стані самостійно здійснити підключення водопостачання з кухні до ванної.
Мешканці квартири стверджують, що згідно з запропонованим ЄРЦ варіантом, їм треба прокласти більше шести метрів каналізаційної труби з кухні до ванної кімнати, при цьому труба має пройти через три стіни. Оскільки ЄРЦ всупереч експертному висновку все ж вважає подібні роботи можливими, жильці пропонують їм, як балансоутримувачу, котрому вони сплачують кошти, відновити водопостачання на кухні, а не перекладати свої обов’язки на плечі людей.