Був сьогодні в Філармонії (Івано-Франківській обласній)… Вівальді, Бах, віртуозні модерні джазові композиції...
...Місто відрізняється від «просто населеного пунку» рядом ознак, «опор». Групи цих опор - трикутник: Сила, Мудрість і Краса (Гармонійність). Де Сила – широко влада, «муніципалітет», Мудрість – як освітньо-університетське, так і «блаженно-містичне» середовище, а Краса – це класична музика, Божественні пропорції архітектури, Храми, письменство, художники, пам’ятники, театр…
Описати звучання класичної музики (живої, не «пластмасово»-попсової) – слів замало. Як неможливо описати містично-фізіологічний стан Просвітлення, який дехто по-профанськи примітивно намагається визначити за зовнішніми ознаками…
Колись мій товариш – академік, філософ і метафізик, Художник Володимир Чернявський розповів мені чому він носить капелюха. Цьому навчив його один з викладачів Петербурзької академії мистецтв, де він вчився. Той викладач стверджував, що капелюх носиться зовсім не для «обігріву» голови, а ЛИШЕ для того, щоби при зустрічі з людьми, яких ти поважаєш, підняттям капелюха над головою ти міг засвідчити їм свою повагу…
Я не ношу наразі капелюха, але перед колективом, виконавцями та керівництвом нашої Філармонії (символічно) знімаю капелюха…
Івано-Франківська обласна філармонія стала за короткий час ще однією (з небагатьох, що залишилися, чи то відновилися) тих опор Івано-Франківської «місткості» (від слова місто), навколо якої починає творитися спільнота, «середовище», які власне і роблять місто містом…
Фото: http://filar.com.ua/