
ТК «Буковель» скликає гостей на IV етнофестиваль «До Василя на Василя».
Вже вчетверте в Українських Карпатах на теренах гірськолижного курорту «Буковель» відбудеться фестиваль «До Василя на Василя», передає Фіртка з посиланням на прес-службу туркомплексу.
Це прадавнє новорічне дійство дає можливість весело та неповторно відзначити цикл українських зимових свят (Василя, Старого Нового року та Маланки).
Отож організатори свята обіцяють цікаву програму. Крім традиційних коляд та щедрівок, «Маланки» - театралізованого народного дійства, де персонажами є Коза – символ старого року, Дід, Баба, Жид, Жидівка, Циган, Циганка, Шандар, Лікар, Козак, Журавель, 150 маленьких посівальників засіватимуть туристів житом-пшеницею та віншуватимуть на щастя, на здоров’я, на сповнення мрій.
Вітаючи господарів та гостей курорту зі святами, учасники обрядового дійства розіграють традиційні гумористичні сценки: «сварки діда і баби», «доїння кози», «продаж кози на ярмарку», «її вбивство та лікування». Веселі діалоги народної вистави доповняться пантомімою і танцями.
На гостей та учасників фестивалю чекають безліч ігор, конкурсів та забав. Іменинник та організатор етнофестивалю – арт-директорр ТК «Буковель» Василь Волочій - обіцяє влаштувати веселу гуцульську забаву з народними гуляннями, залицяннями, ворожіннями, заклинаннями, частуваннями, піснями та танцями під чарівні звуки скрипки та цимбал.
А ще пан Василь проведе майстер-клас із приготування українських суші за власними рецептами. Основу таких суші складатимуть не норі (морські водорості) і не китайський рис (бо то не наше), а домашні ру’мяні млинці та смачне картопляне пюре на молоці та маслі. А начинку запропонує таку, що й пальчики оближеш: сало та мариновані огірочки з часничком та кропом; оселедчик із цибулькою; гуцульські ковбаски та бекон, а замість японського васабі - український хрін.
І не страшний вам буде холод, бо зігріє гуцульська хріновуха.
А ще на всіх гостей фестивалю чекає запальна українська диско-гопанка. У ТК «Буковель» - і своє Party, і приємні несподіванки під час українського неповторного привітання іменинників – Василів.