Бюджетні кошти Бурштина стануть відкритими

 

/data/blog/88760/cc2f17b34ef810296df68c4ac05d7028.jpg

 

У Бурштині відбувся Круглий стіл на тему «Механізми впливу громади на формування місцевої бюджетної політики», організований Громадською організацією Центр права та протидії корупції» в рамках проекту «Відкриті гроші».

 

Зважаючи на актуальність та важливість теми – учасників прийшло чимало. За одним столом зібралось більше 30-ти осіб серед яких: міський голова Петро Курляк, представники міської ради та діючого депутатського корпусу, представники громадських організацій, кандидати в депутати міської ради та на посаду міського голови, політичні діячі, підприємці та громадські активісти міста.

 

Розпочався захід презентацією проекту «Відкриті гроші» під час якої Ірина Максимова (керівник проекту) озвучила ключові завдання проекту та коло проблем, які планує вирішити спільно з громадськістю. А це і недостатня прозорість процесу формування міського бюджету, брак інформації про закупівлі, відсутність громадського контролю за використанням коштів платників податків.

 

Координатор регіонального компоненту проекту «Створення та впровадження системи моніторингу використання публічних коштів «Громадський бюджет»»-Тетяна Яцків представила на розгляд учасників Круглого столу результати дослідження «Практики (моделі) громадської участі у бюджетному процесі». п. Тетяна розповіла присутнім про існуючі органи громадського впливу, які на сьогодні діють в Україні та навела кілька реальних прикладів їх роботи.

 

До прикладу: Асоціація економічного розвитку Коломийщини ініціювала створення Молодіжного центру. Для його забезпечення вперше створено консультативно-дорадчий орган – дорадчий комітет, до якого ввійшли представники бізнесу, громадських організацій, культурні діячі.

У місті Рубіжне створена громадська рада при міському голові. З ініціативою виступила сама влада. До складу ради увійшли лідери громадських організацій та почесні мешканці міста. Завданнями ради було визначено забезпечення більшої відкритості в діяльності виконавчої влади, врахування громадської думки при прийнятті важливих стратегічних рішень та програм, сприяння системному, конструктивному діалогу органів виконавчої влади та громадськості міста. Запроваджена була максимальна публічність діяльності ради, мешканці могли надати інформацію щодо виконання того чи іншого пункту рішення виконавчими органами ради.

В місті Івано-Франківськ «перевагу» в симпатіях мешканців отримали будинкові комітети, оскільки у місті є багатоквартирні будинки, які не готові створювали власні ОСББ, проте існує бажання здійснювати громадських контроль та долучатись до вирішення питань благоустрою будинку чи вулиці.

 

Жваву дискусію серед присутніх викликали результати соціального опитування на предмет прозорості роботи міської влади в питаннях формування та використання бюджетних коштів, представлене Іванною Фединчук – медіа-координатором регіонального компоненту проекту “Створення та впровадження системи моніторингу використання публічних коштів "Громадський бюджет".

 

Участь в опитуванні взяли 100 мешканців м. Бурштина, 50 чоловіків і 50 жінок віком від 18 до 70 років. Як з’ясувалось, тільки 13% респондентів знають яким є фонд бюджету міста. І тільки 8% - знають які міські програми прийняті та фінансуються із бюджету міста. Проте, варто відмітити, що мешканці Бурштина, які взяли участь в опитуванні заявили про своє бажання залучатись до вирішення проблем міста в різний спосіб. Зокрема, 77% - готові долучитись до обговорень заради покращення ситуації в місті з тих чи інших проблем, 54% - ініціювати питання, які є для них важливими, 49% - брати участь у діяльності уже створених громадських організацій та інших громадських ініціатив, 25% - ініціювати започаткування нової ГО чи ініціативи, 26% - участь в діяльності громадської ради чи іншого консультативного органу. Майже половина опитуваних прагне контролювати державні кошти: 47% опитуваних готові брати участь в контролі за витрачанням бюджетних коштів. Більше половини респондентів заявляють про готовність залучатись до громадських ініціатив, а саме 60% відмітили про готовність брати участь у волонтерських ініціативах, спрямованих на вирішення проблем міста. Зазначимо, що жінки проявляють більше прагнення ставати активнішими і залучатись до проектів заради кращого розвитку міста.

 

З результатів опитування стає очевидним – громаді міста необхідно брати участь в бюджетоутворюючих процесах, здійснювати контроль за його виконанням. Цю думку підтримали і учасники круглого столу.

 

Щоб не бути голослівними і продовжити розпочату справу, учасники заходу підписали Меморандум про співпрацю «За відкритість бюджетних коштів Бурштина» та прийняли спільне рішення про створення Громадської Ради при Бурштинській міській раді. Наступний важливий крок – винесення питання про створення Громадської Ради на громадське слухання.

 

Проект «Відкриті гроші» реалізується в рамках Програми «Ціна держави», що виконується Фондом «Східна Європа» в партнерстві з CASE - Україна за фінансової підтримки Європейської Комісії.

 

Олександра Шаган, для Фіртки


09.10.2015 411 0
Коментарі (0)

23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

1252
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1653 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2427
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2277 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7544
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15257 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

317

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1040

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1105

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1889
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

285
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

660
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

901
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3126
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

920
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1953
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

1007
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35158 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

267
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

484
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

625
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

949