Бюджетні кошти Бурштина стануть відкритими

 

/data/blog/88760/cc2f17b34ef810296df68c4ac05d7028.jpg

 

У Бурштині відбувся Круглий стіл на тему «Механізми впливу громади на формування місцевої бюджетної політики», організований Громадською організацією Центр права та протидії корупції» в рамках проекту «Відкриті гроші».

 

Зважаючи на актуальність та важливість теми – учасників прийшло чимало. За одним столом зібралось більше 30-ти осіб серед яких: міський голова Петро Курляк, представники міської ради та діючого депутатського корпусу, представники громадських організацій, кандидати в депутати міської ради та на посаду міського голови, політичні діячі, підприємці та громадські активісти міста.

 

Розпочався захід презентацією проекту «Відкриті гроші» під час якої Ірина Максимова (керівник проекту) озвучила ключові завдання проекту та коло проблем, які планує вирішити спільно з громадськістю. А це і недостатня прозорість процесу формування міського бюджету, брак інформації про закупівлі, відсутність громадського контролю за використанням коштів платників податків.

 

Координатор регіонального компоненту проекту «Створення та впровадження системи моніторингу використання публічних коштів «Громадський бюджет»»-Тетяна Яцків представила на розгляд учасників Круглого столу результати дослідження «Практики (моделі) громадської участі у бюджетному процесі». п. Тетяна розповіла присутнім про існуючі органи громадського впливу, які на сьогодні діють в Україні та навела кілька реальних прикладів їх роботи.

 

До прикладу: Асоціація економічного розвитку Коломийщини ініціювала створення Молодіжного центру. Для його забезпечення вперше створено консультативно-дорадчий орган – дорадчий комітет, до якого ввійшли представники бізнесу, громадських організацій, культурні діячі.

У місті Рубіжне створена громадська рада при міському голові. З ініціативою виступила сама влада. До складу ради увійшли лідери громадських організацій та почесні мешканці міста. Завданнями ради було визначено забезпечення більшої відкритості в діяльності виконавчої влади, врахування громадської думки при прийнятті важливих стратегічних рішень та програм, сприяння системному, конструктивному діалогу органів виконавчої влади та громадськості міста. Запроваджена була максимальна публічність діяльності ради, мешканці могли надати інформацію щодо виконання того чи іншого пункту рішення виконавчими органами ради.

В місті Івано-Франківськ «перевагу» в симпатіях мешканців отримали будинкові комітети, оскільки у місті є багатоквартирні будинки, які не готові створювали власні ОСББ, проте існує бажання здійснювати громадських контроль та долучатись до вирішення питань благоустрою будинку чи вулиці.

 

Жваву дискусію серед присутніх викликали результати соціального опитування на предмет прозорості роботи міської влади в питаннях формування та використання бюджетних коштів, представлене Іванною Фединчук – медіа-координатором регіонального компоненту проекту “Створення та впровадження системи моніторингу використання публічних коштів "Громадський бюджет".

 

Участь в опитуванні взяли 100 мешканців м. Бурштина, 50 чоловіків і 50 жінок віком від 18 до 70 років. Як з’ясувалось, тільки 13% респондентів знають яким є фонд бюджету міста. І тільки 8% - знають які міські програми прийняті та фінансуються із бюджету міста. Проте, варто відмітити, що мешканці Бурштина, які взяли участь в опитуванні заявили про своє бажання залучатись до вирішення проблем міста в різний спосіб. Зокрема, 77% - готові долучитись до обговорень заради покращення ситуації в місті з тих чи інших проблем, 54% - ініціювати питання, які є для них важливими, 49% - брати участь у діяльності уже створених громадських організацій та інших громадських ініціатив, 25% - ініціювати започаткування нової ГО чи ініціативи, 26% - участь в діяльності громадської ради чи іншого консультативного органу. Майже половина опитуваних прагне контролювати державні кошти: 47% опитуваних готові брати участь в контролі за витрачанням бюджетних коштів. Більше половини респондентів заявляють про готовність залучатись до громадських ініціатив, а саме 60% відмітили про готовність брати участь у волонтерських ініціативах, спрямованих на вирішення проблем міста. Зазначимо, що жінки проявляють більше прагнення ставати активнішими і залучатись до проектів заради кращого розвитку міста.

 

З результатів опитування стає очевидним – громаді міста необхідно брати участь в бюджетоутворюючих процесах, здійснювати контроль за його виконанням. Цю думку підтримали і учасники круглого столу.

 

Щоб не бути голослівними і продовжити розпочату справу, учасники заходу підписали Меморандум про співпрацю «За відкритість бюджетних коштів Бурштина» та прийняли спільне рішення про створення Громадської Ради при Бурштинській міській раді. Наступний важливий крок – винесення питання про створення Громадської Ради на громадське слухання.

 

Проект «Відкриті гроші» реалізується в рамках Програми «Ціна держави», що виконується Фондом «Східна Європа» в партнерстві з CASE - Україна за фінансової підтримки Європейської Комісії.

 

Олександра Шаган, для Фіртки


09.10.2015 363 0
Коментарі (0)

28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

923
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

1183
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

2283
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

2104
23.08.2024

В умовах воєнних дій та масової міграції українців за кордон, багато дітей змушені навчатися у двох школах одночасно. Це створює значні психологічні та фізичні виклики, адже дитині доводиться пристосовуватися до двох різних навчальних програм і соціальних середовищ.

2045
14.08.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про популярні, та найважливіше — безпечні, місця для купання та основні правила поведінки на воді.  

6058

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

1251

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

1998

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

2747

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

2672
28.09.2024

Чи дозволені банани після видалення жовчного міхура? Дієтологи дають поради про особливості харчування після операції.

263
23.09.2024

Зелений чай — найпопулярніший напій, попит на який щороку зростає у всьому світі. Його виготовляють з листочків чайного дерева Камелія, які готують на пару, або обсмажують, потім пресують і сушать.

437
20.09.2024

У серпні приріст споживчих цін до попереднього місяця на 0,2–1,2% зафіксували у всіх регіонах України.  

904
25.09.2024

Гошівський монастир — греко-католицький монастир Чину святого Василія Великого у селі Гошеві, що на Івано-Франківщині.  

15482
20.09.2024

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

2612
16.09.2024

Перший такий фестиваль на Міжнародному рівні відбувся вперше в Україні в Гошеві у 2015 році.  

910
14.09.2024

Про значення свята журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2862
25.09.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

26360 1
27.09.2024

Пропозиції Асоціації міст України до проєкту Держбюджету-2025 підтримав Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування 26 вересня 2024 року.  

360
24.09.2024

Національна рада Швейцарії визнала Голодомор 1932–1933 років в Україні актом геноциду. Про це повідомила пресслужба Музею Голодомору, пише Фіртка. Відповідну декларацію було схвалено у вівторок, 24 вересня, 123 голосами «за».

457
21.09.2024

"За" звернення проголосували 56 депутатів, один — утримався, семеро — не голосували.  

926
19.09.2024

Верховна Рада 19 вересня ухвалила постанову про перейменування понад 300 населених пунктів та районів.  

1007