Британський політолог презентував у Франківську свою книгу «Війна Путіна проти України. Революція, націоналізм і криміналітет» (фото+відео)

Сьогодні, 13 березня, в Івано-Франківську у Книгарні "Є" відбулась авторська презентація українського перекладу книги відомого британського політолога Тараса Кузьо «Війна Путіна проти України. Революція, націоналізм і криміналітет».

Публікація стала підсумком трирічного дослідницького проекту: у 2013-2016 роках автор відвідував міста і села на півдні та сході України, зокрема у зоні бойових дій, де записав близько 300 інтерв’ю. В основу книги покладено результати цього польового дослідження, інформує Фіртка.

Під час презентації Тарас Кузьо розповів про зміни, які побачив за останні декілька років у країні. Автор наголошує, теперішня влада почала підтримувати українську ідентичність, зміцнила армію, взяла курс на європеїзацію.

«Можна сказати, що Путін забрав Крим і втратив Україну. Назавжди. Тому зараз треба подумати, як цей процес не зупинити. І тут важливі ваші президентські вибори. Бо наступні п’ять років - це останній період, щоб розірвати стосунки з «руським міром», - каже політолог.

Відтак відмітив, що мова йде про майбутній курс країни:

«Дуже важливо, щоб зараз, напередодні виборів, українці розуміли, що голосують не лише за  президента, а й за головнокомандувача і в умовах війни, яка триватиме довго», – додав Тарас Кузь.

Британський політолог здивований тим, чому він, іноземець, може їхати в АТО, а більшість кандидатів в президенти не можуть, крім Порошенка.

При цьому звернув увагу на президентських кандидатів, які постійно говорять, що можуть зупинити війну.

«Вони або брешуть, або готові піти на капітуляцію. Чому? Тому що є одна людина, яка її може зупинити - це Путін. Тим кандидатам, які говорять, що їм під силу завершення війни, не можна вірити. Бо для її завершення перше, що Росія повинна зробити - визнати, Україну окремим народом. А в Москві на це не підуть», - каже політолог.

Тарас Кузьо підкреслив, що в історії людства, коли в країні є війна національна ідентичність змінюється кардинально.

За його словами, для російськомовних людей в Україні це стало великою трагедією, і вони мусили обирати чи підтримати ДНР, ЛНР чи Україну. Та виявилось, що більшість російськомовних громадян України є при цьому патріотами і вони підтримали Україну.

Саме тому, наголосив британський політолог провалився путінський проект «Новоросії». Бо багатьох російськомовних українських патріотів можна побачити на фронті.

«Як ви російськомовний, то це не означає, що ви є проросійським. Це не питання мови. Це питання того, чи ностальгуєте ви за Радянським Союзом», - каже політолог.

«Коли я був в АТО, бачив, що там є дуже багато російськомовних українців, які воюють за Україну. Я бачив їх в «Правому секторі», в «Азові». Тобто це не мовне питання. Патріотизм в Україні дуже високий.

Щодо книги, спочатку вона починалась, як досить вузький проект шість років тому. Я тоді хотів писати про регіони. Та відбувся Євромайдан, через це я вирішив здійснити багато поїздок в АТО. Мені цікаво було побачити російськомовну Україну, зрозуміти, як вони на це дивилися», - зазначає автор.

Позитивним аспектом називає те, що завжди в історії людства війна та конфлікт міняє ідентичність людей, бо вони прискорюють ті процеси, які зазвичай йдуть повільно.

За останнім  радянським переписом тільки 22% населення вважали себе українцями. Зараз за різними рейтингами ця цифра 92%. І лише 6% вважають себе росіянами.

Тарас Кузьо також додав, що при президентстві Ющенка було відчутним втомлення на Заході, бо тоді тільки сварилися, чого не можна сказати про останні п'ять років. На його думку це так, тому що за цей час відбулися зміни в Україні від Майдану. Чого не відбулося після Помаранчевої революції.

Політолог вважає, що Путін дуже злий, тому що нічого не вийшло так, як він хотів. Проте він не зупиниться, бо відступ для нього означатиме смерть. Мовляв, він не може собі сказати, що дійсно програв.

«Більшість російських лідерів та росіян вважають, що Україна це «фейкова держава». Ще смішнішим є те, що в Росії думають, ніби Україна розділена на три частини: кримчани, малороси та фашисти і нацисти. Але ці стереотипи і міфи є смішними, вони є показником, що у Москві нічого не розуміють про Україну. І це причина, чому я думаю, що ця війна ще не скоро скінчиться», - зазначає політолог.

Крім цього, зауважує, багато російських лідерів переконані, що зараз вони воюють не з Україною, а із Заходом, а українських лідерів вважають його маріонетками. На його думку, російська агресія проти України триватиме доти, доки не трансформується це постімперське ставлення.

Загалом книга стала ґрунтовним дослідженням причин та витоків російської агресії проти незалежної України, історії формування специфічного імперського ставлення російських еліт до України та українців, російсько-українських відносин після розпаду СРСР, а також російської гібридної війни проти України.

Видання складається із двох частин. У першій Тарас Кузьо подає загальний контекст того, як Росія сприймала Україну в часи Російської імперії і СРСР. У ній показано, що нинішня політика Путіна це фактично продовження тієї ж лінії. Заглиблюючись в історію, Кузьо пояснює регіональну специфіку Донбасу і південного сходу України загалом. У другій частині описані поточні події, включно з воєнними злочинами і порушеннями прав людини.

Фотогалерея


13.03.2019 1400
Коментарі ()

07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

394
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

3818
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1358
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1252
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2489
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3894

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

285

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1120

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

958

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

905
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

205
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10584
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

231
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

535
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5594
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1327
02.05.2025

Презентували «Життєпис Івано-Франківська», а саме — другу книгу, яка охоплює період з 1939 по 2022 роки.  

700
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

526 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

955
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

829
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

887