Британці протестують проти дискримінації українців

 

Профспілки англійського міста Портсмут, які у вихідні протестували проти дискримінації українських працівників поромного перевізника Condor Ferries, заявили, що не припинять акцій протесту, доки українцям платитимуть менше, ніж британцям.

 

"Це ЕКСПЛУАТАЦІЯ, де кожна літера - велика! - сказав ВВС Україна Даррен Проктор, голова відділу профспілки працівників транспорту (RMT) у Саутгемптоні та один з організаторів акції протесту. - Громадськість Портсмута обурена, що в наш час узагалі можлива така жалюгідна оплата праці, - 2,35 фунта [приблизно 25 грн] на годину". 

 

За словами пана Проктора, активісти профспілок прагнуть привернути увагу британської громадськості до того, що компанія, яка обслуговує поромне сполучення з Нормандськими островами і північчю Франції, намагається заощадити на оплаті праці та на здоров'ї найманих працівників з-поза меж Європейського Союзу, передовсім - з України.

 

Транспортна профспілка, до якої долучилися місцеві активісти інших профспілок, провела у вихідні перший пікет у порту Портсмута.

 

На відео, розміщеному організаторами в мережі YouTube, Клацнути учасники акції скандують: "Ні - жалюгідній платні!" і вимагають від керівництва компанії "Кондор" платити українцям нарівні з британськими працівниками. Представник Ради галузевих об'єднань міста Джон Вудс сказав ВВС Україна, що наступна акція протесту відбудеться в Портсмуті 18 серпня, а позаяк компанія-перевізник не планує підвищувати оплату праці українців до затвердженого у Британії законодавчого мінімуму 6,08 фунта, то протести в Портсмуті відбудуться і у вересні. "Прийнятна зарплата" Кен Сор, виконавчий директор компанії Condor Ferries, каже, що українським працівникам компанії платять "прийнятну зарплату". За його словами, вона приблизно в чотири рази вища, ніж мінімальна зарплатня в Україні.

 

"Незначну частину екіпажів наших транспортних поромів набирають на роботу в Україні. Рівень оплати, про який кажуть профспілки, поширюється лише на нових працівників, тому нас непокоїть перекручення проблеми з політичних міркувань, - сказав Кен Сор в інтерв'ю ВВС. - Всі наші українські працівники послуговуються безкоштовним транспортом з України і назад, медичним страхуванням, і з них не вираховують платню за харчування і проживання протягом дванадцятьох тижнів на борту".

 

Профспілковий представник Даррен Проктор сказав ВВС Україна, що українські працівники Condor Ferries розповіли про свої заробітки в приватних розмовах з колегами-британцями, які входять до профспілки RMT. Він додав, що українці бояться відкрито протестувати.

 

"Загалом українців у екіпажах поромів компанії біля 50. Вони не скаржаться, бо бояться втратити роботу. Українці і самі усвідомлюють, що вони дешевші. Але не ризикують відкрито нас підтримати, хоч ми і боремося за їхні права", - сказав Даррен Проктор.

 

Англійці протестують - українці мовчать? На запитання, чи просили українські робітники про заступництво, пан Проктор не дав однозначної відповіді - ні ствердної, ні заперечної. Мінімальна оплата (за годину) в Британії для дорослих віком понад 21 рік - £6,08/$9,42 для молоді 18-20 років - £4,98/$7,72 для працівників віком 16-17 років - £3,98/$6,17 для підмайстрів - £2,60/$4,03 Він лише зауважив, що йдеться про неприпустимість експлуатації, спроби утвердити справедливість і проявити солідарність з колегами, які погоджуються на гірші умови оплати праці лише тому, що не є британськими громадянами.

 

Понад 90% працівників Condor Ferries - громадяни ЄС. Керівництво компанії каже, що вона є сумлінним і турботливим працедавцем, який із розумінням ставиться до права профспілок на протести. За словами членів англійських профспілок, українці погоджуються працювати по 12 годин на день без вихідних упродовж трьох місяців, після чого беруть чотири тижні неоплачуваної відпустки. Їхні англійські колеги вважають такий графік роботи не лише виснажливим для, а й потенційно небезпечним.

 

Британські працівники, за словами Даррена Проктора, працюють вахтеним методом: тиждень-два плавають, після чого мають тиждень-два оплачуваних вихідних. Джон Вудс, речник Ради галузевих об'єднань Портсмута, каже, що протести можуть стати безстроковими: "Профспілки будуть і надалі піднімати ступінь поінформованості громадян щодо цього питання. Кампанія захисту прав працівників триватиме".

 


Бі-Бі-Сі


25.07.2012 416 0
Коментарі (0)

21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

1235
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

2025
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

1259
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1546 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

4229 8
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

34112

На сьогоднішній день в Івано-Франківську проживає від двох до трьох, тисяч осіб, що потребують реабілітації, і їх кількість постійно зростає – приблизно на 200-300 людей щомісяця.

212

У соцмережах широко розповсюджені так звані «захисні молитви» або «сильні молитви». 

218

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

558

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

959
20.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1329
18.01.2025

Зима — це час, коли наш організм потребує особливої підтримки, адже холодна погода, короткі дні та обмежений доступ до свіжих фруктів і овочів можуть знижувати наш імунітет.  

1413
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

819
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

2134
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12388
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1697
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1467
19.01.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

30657 1
20.01.2025

Дональд Трамп склав присягу та став 47-м президентом США. Церемонія інавгурації відбулась у Вашингтоні.  

505
17.01.2025

Онук останнього імператора Австро-Угорщини та голова будинку Габсбургів закликав до знищення Російської Федерації, назвавши це головною зовнішньополітичною метою Європи.  

1060
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

441
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

527