Брекзіт: близький період, коли Великобританія пристосовуватиметься до правил ЄС

Для британських підприємств та мандрівників настали "перехідні моменти", коли вони стикаються з новими правилами ЄС, каже міністр уряду Майкл Гоув.

За його словами, відбудуться "практичні та процедурні зміни", коли перехідний період Brexit закінчиться 31 грудня. Гоув також закликав людей, які їдуть до ЄС, робити додаткові чеки, включаючи плату за роумінг мобільного телефону.

Посли ЄС схвалили торгову угоду після Brexit, відкривши шлях для її набуття чинності з 1 січня.

Згідно з правилами ЄС, він може набути чинності тимчасово, хоча Європарламент проголосує за нього в січні. У Великобританії депутати проголосують за угоду в середу.

Тим часом міністр міжнародної торгівлі Великобританії Ліз Трусс заявила, що сподівається на цьому тижні підписати угоду про безперервність торгівлі з Туреччиною, що було неможливо до укладення угоди з ЄС.  

"Я впевнений, що будуть нерівні моменти, але ми тут, щоб спробувати зробити все можливе, щоб згладити шлях". Він попередив бізнес, що часу "дуже мало" для завершальної підготовки до закінчення перехідного періоду. "Характер наших нових відносин з ЄС - поза Єдиним ринком та Митним союзом - означає, що відбуваються практичні та процедурні зміни, до яких бізнес і громадяни повинні бути готовими", - сказав Гоув в інтерв'ю для BBC сніданок.  

"Ми знаємо, що відбудуться певні зриви, коли ми адаптуємось до нових способів ведення бізнесу з ЄС, тому життєво важливо, щоб усі ми вжили необхідних заходів зараз".

Компаніям пропонується переконатись, що вони розуміють нові правила щодо імпорту та експорту товарів, включаючи різні правила, що застосовуються до торгівлі з Північною Ірландією, та обміркувати, як вони складатимуть митні декларації щодо торгівлі ЄС.

Гоув також закликав мандрівників до пунктів призначення в ЄС з 1 січня взяти страховку для подорожей, перевірити плату за послуги роумінгу у свого оператора мобільного зв’язку та переконатися, що у них є принаймні шість місяців у паспорті.  

Заходи вживаються навколо Великобританії, коли вона готується до вступу в нові торгові відносини з ЄС. Уряд Шотландії підписав договір оренди на використання колишнього військового аеродрому в Дамфріс і Геллоуей як аварійного парку вантажних автомобілів на 240 машин, якщо відбудеться зрив у порту Кернріан поблизу Странраера. В Уельсі введені заходи щодо дорожнього руху на головній дорозі, що веде до порту Холіхед.

Тим часом мандрівникам з Великобританії при в'їзді в Північну Ірландію з 1 січня потрібно буде задекларувати готівку в розмірі 10 000 євро (9 049 фунтів стерлінгів).  


Довідково:

Угода про Brexit узгоджена за кілька днів до закінчення терміну. Це означає, що Великобританія та ЄС можуть продовжувати торгувати без додаткових податків на товари.

Великобританія проголосувала за вихід з ЄС у 2016 році й фактично вийшла 31 січня 2020 року, але лідери мали до кінця 2020 року розробити торгову угоду.

Попереду великі зміни. Попри те, що домовлено про торговельну угоду, також відбудуться зміни в способі подорожі між ЄС та Великобританією та в способі їхнього життя та роботи.


Що буде далі з Brexit?  

Торгова угода була досягнута після місяців нестримних переговорів з питань, включаючи права на риболовлю та правила ведення бізнесу.

Прем'єр-міністр Борис Джонсон заявив, що це забезпечить нові законодавчі та регуляторні свободи "для людей, які почуваються позаду".

Але керівники рибалок звинуватили його у тому, що він "поглинається" та жертвує своїми інтересами для досягнення згоди. А лейбористи назвали це "тонкою угодою", яка потребує "більше роботи" для захисту робочих місць у Великобританії.

Консервативний гранд-лорд Хеселтайн закликав депутатів та однолітків утриматися під час голосування щодо угоди, попереджаючи, що це завдасть Великобританії "стійкої шкоди".

Колишній віцепрем'єр-міністр заявив, що "жодним чином не погодиться на схвалення законодавства", але він не буде голосувати проти, оскільки наслідки відмови від угоди будуть ще важчими.  

На вихідних канцлер Ріші Сунак намагався запевнити лондонське Сіті, що воно не постраждає від угоди. Він сказав, що вони будуть "робити кілька речей трохи по-іншому" і дивлячись на "як ми робимо Лондонське Сіті найпривабливішим місцем для переліку нових компаній у будь-якій точці світу".

Канцлер заявив, що угода стала "надзвичайно об'єднуючим моментом для нашої країни", і він заспокоїв тих, хто стурбований наслідками для бізнесу.  

"Суверенітет - це ключ"

У своїй статті прем'єр-міністр заявив, що угода може витримати "найнещадніший контроль" з боку Європейської дослідницької групи консервативних брекситерів. Група зібрала самоназвану "зоряну палату" юристів на чолі з ветераном-депутатом-євроскептиком сером Біллом Кешем, щоб вивчити повний текст напередодні голосування в парламенті.

Старший консерватор, сер Білл, сказав, що "суверенітет є ключовим питанням", коли його команда аналізувала дрібний шрифт угоди.  

Голова Tesco Джон Аллан заявив, що загалом угода після Брекзіту з ЄС є "хорошим результатом, безумовно, набагато кращим, ніж відсутність угоди". "Буде трохи більше адміністрації, пов'язаної з імпортом, а також експортом", - сказав він.

"Але в абсолютному вираженні я думаю, що це навряд чи буде відчутно з точки зору цін, які платять споживачі".

Але Національна федерація рибальської організації (NFFO) звинуватила Джонсона в тому, що він "розлив його по риболовних квотах", щоб забезпечити лише "частину того, на що Великобританія має право згідно з міжнародним правом".  

за матеріалами ВВС


29.12.2020 634
22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

435
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2981
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21136
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2006
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1521 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2395

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

68

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

748

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2175

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

853
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

183
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

482
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1019
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

182
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

801
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

766
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

700
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8242
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

907 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

900
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2199 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

843