
Сьогодні, 2 грудня, в Івано-Франківську пройшла пресконференція до Всесвітнього дня боротьби з ВІЛ/СНІДом.
Організували пресконференцію благодійний Фонд «Захід Шанс», як основний виконавець державної обласної програми протидії ВІЛ/СНІДу, туберкульозу серед груп ризику в Івано-Франківській області, спільно з партнерами, інформує Фіртка.
За словами директора БФ «Захід Шанс» Олександра Гриня, цього року акції проходять під лозунгом "Спільноти досягають змін". Йдеться про людей, яких торкнулася ця проблема.
"За нашими результатами 2009 року 77% споживачів ін'єкційних наркотиків заражалися СНІДом. За 10 років ми цю цифру знизили до 17%. Також, у нас є група секс-працівників, є група, яка інфікувалася через секс чоловіка з чоловіком, ця група сьогодні найбільш закрита і саме її учасники сьогодні найчастіше інфікуються. Тому спільноти навчаються і діляться досвідом. Ця робота дає досить позитивні результати", - розповів Олександр Гринь.
На даний час в Івано-Франківську зареєстровано 418 осіб із діагнозом ВІЛ-інфекція і 60% з них мають стаж захворювання понад 5 років.
читайте також : З ВІЛ-інфекцією живуть понад тисячу прикарпатців
За словами Лариси Репети, лікаря-інфекціоніста Центру надання медичних послуг, протягом останнього року спостерігається тенденція, коли основним шляхом інфікування є статевий акт, а не вживання ін'єкційних наркотиків. Також вона наголошує, що люди частіше звертаються щодо цього питання до благодійних організацій, які вже доводять пацієнтів до лікувальних закладів.
Також, представники БФ "Захід-шанс" наголошують, що настав час відкрито говорити про проблеми інфікування після сексу чоловіка з чоловіком — ці групи бояться громадського осуду і навіть сьогодні не прийшли на пресконференцію, вони не говорять про це навіть між собою.
За даними Міністерства охорони здоров'я, сьогодні кожен другий ВІЛ-інфікований не знає про своє захворювання.
Сьогодні в центрі Івано-Франківська, на Вічевому майдані, проведуть акцію інформування населення міста, щодо профілактики ВІЛ/СНІДу. З 12.00 до 14.00 год перехожим розповідатимуть, яким чином спільноти, яких торкнулась проблема ВІЛ впливають на епідемію.
На акції соціальні працівники надаватимуть всім зацікавленим особам консультації щодо профілактики ВІЛ, роздаватимуть засоби профілактики та інформаційні матеріали, також можна отримати консультацію лікаря дерматовенеролога.
Охочі матимуть можливість пройти швидкий тест на ВІЛ, дізнатися свій ВІЛ статус та отримати кваліфіковану консультацію.
Представник клініки «БРАСС» додав, після швидкого тестування у мобільній амбулаторії "Захід шансу", людей скеровуватимуть до клініки, де вони отримають комплексну фахову допомогу. Крім того, люди можуть не просто безкоштовно пройти тестування на ВІЛ/СНІД, але й консультацію лікаря дерматовенеролога, який розповість і про інші захворювання, що передаються статевим шляхом.
Нагадаємо, першого грудня Всесвітній день боротьби з ВІЛ/СНІДом. Щороку до цього дня визначають окреме гасло.
В Україні збільшується число ВІЛ-позитивних осіб, не винятком є і наша область.
В Івано-Франківському СНІД-центрі на обліку знаходиться 1221 людина, дорослих 1152 та 69 дітей. Обстежено на ВІЛ всього 37788 осіб, але за даними моніторингу кожен другий не знає, що він інфікований.