«Бойківська бартка» на Яворині (фото)

 

 

Цьогорічну патріотичну акцію (фестиваль) «Яврорина», що проходила 19 липня в урочищі Розтока в Долинському районі очікували з особливим настроєм.

 

Адже саме цього літа і патріотичне виховання та військовий аспект національної ідеї, що сягає коріннями доби Української повстанської армії, є вже не просто молодіжними трендами, а стрижневим запитом всього нашого суспільства. Війна на Сході нашої держави, розв’язана російськими мілітаристами, різко актуалізувала традиційні теми «Яворини».

 

Нагадаємо, що з 1988 року до села Липа на Долинщині щороку з’їжджаються патріоти, щоби вшанувати пам’ять загиблих тут героїв – крайового провідника ОУН Ярослава Мельника («Роберта») та штабу старшинської школи УПА «Олені». Як і в минулі роки, учасники акції пройшлись Хресною дорогою до цвинтаря полеглих вояків, палили повстанську ватру, та провели урочистості біля пам’ятника «Робертові». Новим меморіальним ритуалом в цьогорічній акції стало освячення Пам’ятного хреста «Небесній сотні».

 

Фестивальну частину акції цього року прикрасили відомі митці та мистецькі колективи. Благодійний фонд Василя Бартківа «Бойківська бартка» взяв на себе підтримку мистецької програми «Яворини», представивши на акції гурт «БандАЛОЛиС», відомого кобзаря, заслуженого артиста України Тараса Силенка та виконавця патріотичних пісень Володимира Вермінського.

 

Гурт «БандАЛОЛиС» порадував гостей «Яворини» креативно аранжованими композиціями на теми народних пісень та авторським доробком бандуристів Олексія Остапчука та Лілії Маковки. Засновник гурту Оскана Залізняк (соло) та біт-боксер Олексій Єфіменко продемонстрували вміння подавати публіці український мелос як в традиційному, так і у модерному форматах. Їм до снаги влаштувати справжнє дійство, залучити до нього глядачів, вийти за межі сценічного формату і запалити в глядацькій масі найсправжнісінький пісенний вогонь. Молодий гурт став окрасою «Яворини-2014», учасники акції нагородили виконавців щедрими і щирими аплодисментами.

 

Участь у фестивалі відомих метрів Тараса Силенка та Володимира Вермінського сформувала мистецьку лінію акції, невідривну від її загального патріотичного вектору. Спів кобзаря Силенко повернув присутніх на святі у давні часи козацької звитяги, проклав міст між славою українських героїв доби Байди і Сагайдачного та тими подвигами, які нині щоденно здійснюються українськими хлопцями у війні з терористами та російськими найманцями. Присутні відчули себе учасниками неперервного багатовікового дійства становлення України, її виходу з мороку небуття до самоусвідомлення та державного розвитку.

 

Не розчарував учасників акції і тернопільчанин Володимир Вермінський, чий унікальний дар пісенної імпровізації відомий не лише українцям, але й мешканцям Америки і Європи. Він продемонстрував, як сучасна естрада може органічно вписатись у пісенну традицію нашого народу.

 

Фонд «Бойківська бартка» також виступив спонсором змагань молодіжних команд з пішохідного туризму. Під час змагань з туризму хлопці і дівчата долали річку за допомогою навісних канатів, переміщувались по паралельним шнурам, змагались з самонаведення колоди і траверзу. В змаганнях перемогла і отримала пам’ятний приз команда з Кальни.

 

Варто нагадати, що події на горі Яворині у сорокових роках минулого століття є, серед іншого, ще й славними сторінками історії Бойківщини. Засновник і президент фонду Василь Бартків неодноразово наголошував, що духовною основою сучасного відродження землі бойків-верховинців має стати реанімування історичної пам’яті древнього карпатського етносу, який дав Україні Степана Бандеру та Івана Франка. Тому патріотична акція «Яворина» розглядається фондом «Бойківська бартка» як одна з опорних віх реконструкції забутої і замовчуваної військової історії бойків, вірних і відданих синів Батьківщини.

 

Фонд планує не лише продовжувати, але й розширювати співпрацю з тими небайдужими, хто готовий зробити з акції «Яворина» стрижневий фестиваль патріотичного виховання та національної пам’яті не лише для Бойківського краю, але й для всієї України. Фестиваль, який у минулому зазнавав пропагандистських атак та наклепів з боку російських медіа та їх агентів в Україні, тепер готовий розгорнути крила, залучити до змагань і змістовного відпочинку десятки тисяч молодих патріотів.

 

 

 

 

 

 

 


25.07.2014 1394 0
Коментарі (0)

11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

1145 3
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

1412
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

5945 7
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

2220
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

2068
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

3248

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

721

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

1884

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

2624

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

3378
11.10.2024

Загалом господарства Прикарпаття зібрали понад 65 тисяч тонн зернових і зернобобових культур з площі 109 тисяч га.  

403
07.10.2024

Макаронні вироби бувають різних форм та розмірів, і кожен з них ідеально підходить для конкретних типів страв.  

520
01.10.2024

Ягідництво на Прикарпатті, завдяки сприятливим особливостям регіону, набирає дуже серйозних обертів.  

1097
10.10.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

33932
04.10.2024

Від початку повномасштабного вторгнення Росії 1 123 релігійні громади перейшли з Української православної церкви московського патріархату до Православної церкви України.  

846
30.09.2024

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Теклі Юзефів.  

984
25.09.2024

Гошівський монастир — греко-католицький монастир Чину святого Василія Великого у селі Гошеві, що на Івано-Франківщині.  

16483
08.10.2024

У програмі концерту — добре знайомі та незабутні пісні Володимира Івасюка, Мирослава Скорика, Богдана Весоловського, Кузьми Скрябіна, Ігоря Білозіра, Володимира Якимця, Ярослава Нудика, повідомили організатори.   

689
14.10.2024

Серед мешканців заходу довіра до президента України Володимира Зеленського залишається на рівні 58%.

706
11.10.2024

Верховна Рада 10 жовтня ухвалила у другому читанні законопроєкт про збільшення податків.  

672
09.10.2024

Верховна Рада 9 жовтня ухвалила у другому читанні законопроєкт про заборону мобілізації обмежено придатних віком до 25 років.  

454