Богдан Томенчук: Система ЗНО цьогоріч не змінилася


Буквально місяць залишився учням випускних класів до складання пробного зовнішнього оцінювання (ЗНО). А у Івано-Франківському регіональному центрі оцінювання якості освіти (РЦОЯО) нині гаряча пора.

 

Тут приймають заявки і реєструють майбутніх абітурієнтів-учасниківЗНО, яке проходитиме у червні. І таких заявників передбачається орієнтовно 35 тисяч осіб — з усього регіону.

 

За словами директора Івано-Франківського Регіонального центру оцінювання якості освіти Богдана Томенчука, сама система ЗНО ніяк не змінилася. Поки що невідомо, хто цьогоріч буде перевіряти роботи прикарпатських учнів.

 

"Якби оцінювання відбувалося упереджено, ми б це побачили на кривій графіку, яка б вказала, що наш регіон має нижчі бали, ніж загалом по Україні. А він традиційно опиняється у першій п’ятірці — незалежно від того, чи перевіряли у Дніпропетровську, чи у Донецьку. І те, в якому місті перевірятимуть роботи наших абітурієнтів, визначає комп’ютер — це, по-суті, випадковість. Є тільки одна умова: роботи не може перевіряти свій регіон".

 

На думку Богдана Томенчука, пробне ЗНО, найперше, дає психологічну адаптацію:"Бо умови на пробних ідентичні до тих, які будуть на звичайних ЗНО. А ще, що дуже важливо, технологічну підготовку. Адже учні до моменту ЗНО не бачили тестового зошита, не заповнювали його.Не знають вимог, як робити, в разі необхідності, виправлення помилок і тому подібне. А схема бланку щороку інша. А ми всі знаємо, як часом важко заповнити звичайну анкету і не помилитися. А тут ще й стресова ситуація. Як показує статистика, там, де вищий показник участі у пробних ЗНО, там і вищий показник балів на «справжніх» ЗНО. Що стосується результату пробного ЗНО, то він ні на що не впливає. Звичайно, пробні ЗНО — це і змістовий чинник. Але не варто надто розраховувати на повторення питань у пробних та «справжніх» тестах. До речі, принагідно хочу застерегти дітей, щоб не вчилися по тестах, які можна купити чи знайти в Інтернеті. Вони можуть бути лише засобом самоконтролю, але ніяк не вивчення матеріалу".

 

На нарікання вчителів, що існують так звані ножиці між стандартною шкільною програмою, та тим матеріалом, який вимагається від абітурієнта, аби він успішно пройшов ЗНО, Богдан Томанчук дав наступну відповідь:"Питання у тестах формулюються цілком у рамках шкільної програми. Ножиці існують в іншому: якщо учень має високі бали в школі, то це ще не означає, що він успішно пройде ЗНО. Питання у тому, як йому ставили в школі оцінки? А ставили, швидше за все, відносно інших учнів. У класі він може бути найкращим, тому вчитель ставить йому «відмінно». Але і школи, і класи бувають дуже різного рівня. Тому суб’єктивного фактору оцінювання тут не уникнеш. І як на мене, то врахування при вступі у виші середнього балу атестату — це далеко не завжди справедливо. Якщо на ЗНО всі мають рівні умови отримати той чи інший бал, то про школу ми цього, на жаль, сказати не можемо", пишуть Вікна.

 

На сайті Івано-Франківського центру оцінювання якості освіти запровадили он-лайн тестування.


26.02.2013 2118 0
Коментарі (0)

07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

450
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

4404
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1380
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1270
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2514
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3915

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

316

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1142

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

985

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

923
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

228
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10602
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

254
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

554
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5618
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1358
05.05.2025

У Музеї етнографії в Крилосі провели великодній фестиваль, який об’єднав традиції різних етнографічних груп Прикарпаття.  

331
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

116
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

544 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

971
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

843