Богдан Томенчук: Система ЗНО цьогоріч не змінилася


Буквально місяць залишився учням випускних класів до складання пробного зовнішнього оцінювання (ЗНО). А у Івано-Франківському регіональному центрі оцінювання якості освіти (РЦОЯО) нині гаряча пора.

 

Тут приймають заявки і реєструють майбутніх абітурієнтів-учасниківЗНО, яке проходитиме у червні. І таких заявників передбачається орієнтовно 35 тисяч осіб — з усього регіону.

 

За словами директора Івано-Франківського Регіонального центру оцінювання якості освіти Богдана Томенчука, сама система ЗНО ніяк не змінилася. Поки що невідомо, хто цьогоріч буде перевіряти роботи прикарпатських учнів.

 

"Якби оцінювання відбувалося упереджено, ми б це побачили на кривій графіку, яка б вказала, що наш регіон має нижчі бали, ніж загалом по Україні. А він традиційно опиняється у першій п’ятірці — незалежно від того, чи перевіряли у Дніпропетровську, чи у Донецьку. І те, в якому місті перевірятимуть роботи наших абітурієнтів, визначає комп’ютер — це, по-суті, випадковість. Є тільки одна умова: роботи не може перевіряти свій регіон".

 

На думку Богдана Томенчука, пробне ЗНО, найперше, дає психологічну адаптацію:"Бо умови на пробних ідентичні до тих, які будуть на звичайних ЗНО. А ще, що дуже важливо, технологічну підготовку. Адже учні до моменту ЗНО не бачили тестового зошита, не заповнювали його.Не знають вимог, як робити, в разі необхідності, виправлення помилок і тому подібне. А схема бланку щороку інша. А ми всі знаємо, як часом важко заповнити звичайну анкету і не помилитися. А тут ще й стресова ситуація. Як показує статистика, там, де вищий показник участі у пробних ЗНО, там і вищий показник балів на «справжніх» ЗНО. Що стосується результату пробного ЗНО, то він ні на що не впливає. Звичайно, пробні ЗНО — це і змістовий чинник. Але не варто надто розраховувати на повторення питань у пробних та «справжніх» тестах. До речі, принагідно хочу застерегти дітей, щоб не вчилися по тестах, які можна купити чи знайти в Інтернеті. Вони можуть бути лише засобом самоконтролю, але ніяк не вивчення матеріалу".

 

На нарікання вчителів, що існують так звані ножиці між стандартною шкільною програмою, та тим матеріалом, який вимагається від абітурієнта, аби він успішно пройшов ЗНО, Богдан Томанчук дав наступну відповідь:"Питання у тестах формулюються цілком у рамках шкільної програми. Ножиці існують в іншому: якщо учень має високі бали в школі, то це ще не означає, що він успішно пройде ЗНО. Питання у тому, як йому ставили в школі оцінки? А ставили, швидше за все, відносно інших учнів. У класі він може бути найкращим, тому вчитель ставить йому «відмінно». Але і школи, і класи бувають дуже різного рівня. Тому суб’єктивного фактору оцінювання тут не уникнеш. І як на мене, то врахування при вступі у виші середнього балу атестату — це далеко не завжди справедливо. Якщо на ЗНО всі мають рівні умови отримати той чи інший бал, то про школу ми цього, на жаль, сказати не можемо", пишуть Вікна.

 

На сайті Івано-Франківського центру оцінювання якості освіти запровадили он-лайн тестування.


26.02.2013 2018 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

940
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

753
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1868
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3210
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2535
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2523

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

207

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

714

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

671

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1574
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

339
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

670
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

598
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

312
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

369
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

27009
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

823
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19660
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

409
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

383
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

711
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1282 2