Богдан Гаврилишин в Івано-Франківську: Україна має цивілізаційну функцію і буде цивілізувати світ

 

 

Сьогодні в актовій залі Прикарпатського університету ім. В.Стефаника відбулася зустріч із Богданом Гаврилишиним ‒ українським, канадським, швейцарським економістом, громадським діячем, меценатом та дійсним членом Римського клубу. 

 

Актова зала була переповнена охочими почути мудрі поради від гостя та взяти участь у діалозі. Богдан Гаврилишин, попри свій поважний вік, жваво орієнтується в сучасних процесах, а особливо в політичних та економічних. Тож і розмову почав із короткого огляду історії України з часів її незалежності. "Золотим літом" називає Гаврилишин літо 1996 року ‒ час прийняття Конституції та поборення інфляції. Згадує також тижні Помаранчевої революції, коли "солдатам дарували квіти, а люди не кричали, а співали: "Разом нас багато". Наводячи різні приклади та аналізуючи світовий політичний та економічний процеси, Богдан Гаврилишин не забуває відзначити соціальний контекст України: "Україна, на диво, завжди знаходиться в епіцентрі уваги всього світу. А в цінностях ми набагато вищі за цивілізований Захід", пише ГК.

 

Основною метою зустрічі було спілкування Гаврилишина з молодою студентською аудиторією. "Якщо ті (колишні партії. – Ред.) не змогли, то вся надія на Вас!" Якщо  людина хоче реалізувати свої амбіції, перш за все вона повинна "високо та відважно мріяти". "Я все починав із мрії", ‒ виголошував із-за кафедри Богдан Гаврилишин. А прагнення у нього були досить сміливими: "Хочу стати вільною людиною: щоб власний розсуд був головним суддею у тому, що є добром, що злом; що є правдою, а що неправдою". Дав настанову студентам, яку дали колись йому самому: "Не приймайте жодної догми, а запитуйте себе, чому така догма є". Іншою мрією було відкриття світу: "Я побував у 70 країнах світу на різних континентах. Змінив долю Аргентини та Австралії".

 

Лекція завершилася запитаннями аудиторії. На одне з них про сучасну українську ситуацію Богдан Гаврилишин відповідає так: "В агресії, застосованій до України, є навіть щось добре. Попри те, що Україна ‒ держава поліетнічна, українці стали політично активними, незалежно від етнічного походження, віросповідання та мови".

 

Богдан Гаврилишин, відповідаючи на запитання студента, зізнався, що "українське диво" таки станеться. Але для цього потрібно боротися з корупцією, налагодити судову та законодавчу систему та створити умови для внутрішнього інвестування.

 

Остання фраза гостя прозвучала дуже ствердно: "Україна має цивілізаційну функцію і вона буде цивілізувати світ!"


21.10.2014 426 0
Коментарі (0)

30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

3458
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1297
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1209
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2426
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3841
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2880 9

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

219

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1064

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

918

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

864
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

162
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10543
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

168
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

478
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5548
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1264
02.05.2025

Презентували «Життєпис Івано-Франківська», а саме — другу книгу, яка охоплює період з 1939 по 2022 роки.  

665
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

481 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

915
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

798
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

856