Богдан Депутат: Незважаючи на COVID-19 та економічну кризу, Долинський газопереробний завод продовжує надійно працювати

На світлині:Керівник Долинського ГПЗ ПАТ «Укрнафта» Богдан Депутат, начальник установки переробки газу Олег Дмитрів та майстер дільниці пароводопостачання Роман Сенюк обговорюють шляхи покращення роботи системи осушки газу.

У час економічної скрути, соціальної напруги через COVID-19 і не завжди лояльного ставлення місцевої влади з Долинського газопереробного заводу не сповільнив виробничих обертів.

На цьому наголошує керівник заводу Богдан Депутат.

Півріччя, що минуло, було означене на Прикарпатті низкою великих ризиків – як соціальною напругою й економічними негараздами через коронавірусну пандемію, так і наслідками повеневої катастрофи. Не обійшли вони і виробничу сферу. Таким чином, розмова із заслуженим працівником промисловості України, кандидатом технічних наук, керівником Долинського газопереробного заводу ПАТ «Укрнафта» Богданом ДЕПУТАТОМ – не лише про підсумки роботи підприємства за перше півріччя на тлі різноманітних суспільних проблем, а й про основні наголоси виробничників нафтогазового комплексу області напередодні місцевих виборів в Україні.

Долинський ГПЗ, розташований у місті Долині, здано в експлуатацію 1961 року і є структурним підрозділом ПАТ «Укрнафта» та одним із вагомих підприємств нафтогазової промисловості Прикарпаття. Згідно з проєктними завданнями, призначення заводу – відбензинення сирого газу, який добувається з нафтою у Карпатському регіоні, видача відбензиненого осушеного газу в магістральні газопроводи, а також – переробка суміші вуглеводнів для виробництва зріджених вуглеводневих газів. У складі Долинського ГПЗ – три виробництва: долинське у місті Долині, пасічнянське на Надвірнянщині та бориславське на Львівщині. У структурі виробничих підрозділів Долинського ГПЗ такі основні дільниці: компримування (стиснення) газу, переробки газу, зберігання сировини та готової продукції, відвантаження готової продукції з під’їзними коліями та зливно-наливними пристроями, а також – автогазонаповнювальна станція для реалізації газу на теренах Західної України.

– Богдане Юліановичу, відомо, що минуле півріччя було дуже напруженим через низку об’єктивних причин. Як працював Долинський ГПЗ? Чи вдалося втримати виробничі потужності?

– У минулому півріччі під час подолання усіх труднощів, зокрема фінансово-економічної скрути, соціального напруження через коронавірусну інфекцію і не завжди лояльного ставлення місцевої влади до виробничників, завод працював стабільно. Наведу лише кілька цифр. За перше півріччя наше підприємство виготовило продукції на 118,6 млн грн (вироблено 9,3 тис. тонн скрапленого газу, підготовлено товарного газу об’ємом 120 млн м куб.). Це дало можливість Долинському ГПЗ відрахувати податки обсягом 9,3 млн грн, у тому числі до зведеного місцевого бюджету – 8,5 млн грн. Окрім того, сплачено 9,9 млн грн єдиного соціального внеску.

За цей період ми провели планові зупиночні ремонти на бориславському, долинському і пасічнянському виробництвах нашого заводу. Зазначу, що попри всі труднощі на Долинському ГПЗ згідно з вимогами Податкового кодексу України впроваджено сім акцизних складів, які обладнані спеціальними лічильниками, дані з яких щодобово передаються у податкову службу. Для поліпшення якості газу на виробництві запровадили систему залуговування газу.

Щоб зменшити на виробництві витрати електроенергії, ми провели заміну насосів – з електродвигунами меншої потужності. Проводимо роботи з винесення продуктопроводів на поверхню з наступною їх ізоляцією, щоб покращити їх обслуговування, і т. ін. На пасічнянському виробництві розпочато роботи з реконструкції технологічного обладнання системи продувки установки сепарації газу. Без сумніву, сучасні реалії скорегували і плани щодо виробництва – у більшості виконуються заходи із забезпечення стабільності роботи заводу.

Як завод переживає карантинні реалії?

– Пандемія – надзвичайно складні ризики як для держави, так і для Долинського району і нашого газопереробного підприємства. Ми з перших днів карантину запровадили суворий пропускний режим – повністю скасували заїзд транспорту на територію заводу. На прохідній щоденно вимірюють температуру працівникам, яких також зобов’язали користуватися антисептиками, у побутових приміщеннях по декілька разів на день проводять вологе прибирання з дезінфікуючими розчинами. Для обробки дезрозчинами території заводу використовуємо пожежні автомобілі і

т. ін. Ці заходи дали нам можливість не лише вчасно провести зупиночні ремонти на підприємстві, але й за будь-яких умов вести стабільну роботу виробництва, яке працює цілодобово. Ми забезпечуємо постійний прийом газу від НГВУ «Долинанафтогаз», НГВУ «Бориславнафтогаз» та НГВУ «Надвірнанафтогаз».

– Відомо, що триває судовий спір між керівництвом Долинської ОТГ і ПАТ «Укрнафта»... Яким чином таке сутяжництво впливає на роботу  району, області?

– Незважаючи на судову тяганину та нелояльне ставлення місцевої влади до підприємств нафтогазового комплексу, весь комплекс працює в стабільному режимі, що дає можливість забезпечити плановий видобуток вуглеводнів та їх переробку. Безперебійна робота підприємств відповідно дає можливість вчасно виплачувати працівникам заробітну плату, соціальні виплати, сплачувати відповідні податки до місцевого і Державного бюджетів.

Наприклад, минулого року до бюджетів всіх рівнів тільки рентної плати за користування надрами для добування корисних копалин підприємствами ПАТ «Укрнафта» Івано-Франківської області було сплачено 1,8 млрд грн.

До бюджету Долинської міської ради минулого року спрямовано 31 млн грн податків. За перше півріччя 2020 року надходження від нафтовиків до бюджету Долинської ОТГ становлять 47 млн грн, у тому числі земельний податок – 2,9 млн грн, податок на нерухоме майно – 0,6 млн грн, плата за оренду землі – 11,7 млн грн та інші. Варто відзначити, що за шість місяців нафтовики Долинщини також сплатили 623 тис. грн екологічного податку, з яких 156 тис. грн залишилося в ОТГ, та майже 47 млн грн податку з доходів фізичних осіб, 28 млн з яких залишилося в ОТГ.

Отже, можемо стверджувати, що освіта, медицина Долинської ОТГ та утримання інших об’єктів соціальної інфраструктури здебільшого фінансуються за рахунок податків підприємств ПАТ «Укрнафта», які розташовані на території місцевої ОТГ, а саме – НГВУ «Долинанафтогаз», Долинського ГПЗ, Управління нафтопромислового сервісу та Управління транспорту й інших підрозділів «Укрнафти». Тому ставлення, яке мало би бути до вказаних підприємств, залишається на розсуд жителів територіальної громади. Надіємось, що проаналізувавши ситуацію у регіоні, працівники виробничих підприємств виявлять високу громадську активність, візьмуть участь у наступних місцевих виборах, та будуть обрані для представлення інтересів виборців у територіальних органах місцевої державної влади.

– Як оцінюєте недавні зміни до виборчого законодавства, які змушують балотуватися кандидатів у депутати в місцеві територіальні громади за партійними списками?

–  Я, як і більшість моїх колег, ніколи не був членом жодної партії, але наскільки відомо, не обов’язково бути членом партії, щоб висуватися від певної політичної сили.

На завершення хочу наголосити, що з кожним роком кількість проблем у районі чи області накопичується, тож не треба бути осторонь. Варто розуміти, що ті, хто наповнює бюджет, добре знають, як ці кошти ефективно, по-господарськи спрямовувати на вирішення соціальних та економічних проблем громади.

Розмову провадив Ігор ЛАЗОРИШИН

партнерський матеріал


17.08.2020 1223
Коментарі ()

22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

409
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

538
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2338
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1727
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

2023
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5626 16

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

83

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1137

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1152

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

1662
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

894
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

746
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14564
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

567
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10406
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6080
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

629
20.11.2024

Президент України надав звання "Народного артиста України" акторові театру і кіно Олексію Гнатковському.  

7557
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

2806
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

541
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

637
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

469