Боб Ділан продав всі свої пісні

Боб Ділан виступає в 1974 році в Лос-Анджелесі. (Джефф Роббінс / AP)

Угода охоплює понад 600 пісень, що написані впродовж шести десятиліть, від "Blowin 'in the Wind" до "Murder Most Foul".
Боб Ділан продав весь свій каталог пісень Universal Music, підписавши права та роялті на понад 600 пісень у блоці, вартістю щонайменше дев'ять цифр.
Universal Music Publishing Group  тепер збиратиме доходи з реєстру авторів пісень Ділана - від однойменного дебютного альбому 1962 року до цьогорічного “Rough and Rowdy Ways”. До цього часу 79-річна рок-ікона та лауреат Нобелівської премії зберігали права на такі знакові пісні, як "Like a Rolling Stone", "Hurricane", "Knockin 'on Heaven's Door", "Blowin' in the Wind" та "Tangled Up in Blue". Але Ділан не скупився на те, як їх використовували - його музика з'являлася у всьому - від "Сторожових" та "Великого Лебовського" до "Захоплених і розгублених" та "Поганого Санти 2".
Умови угоди, яку компанія оголосила в понеділок, не оприлюднювались, однак різні новини оцінюють її вартість у сотні мільйонів. Один аналітик акціонерного капіталу сказав The Washington Post, що угода коштує від 300 до 400 мільйонів доларів.
"Представити роботу одного з найбільших авторів пісень усіх часів - культурне значення якого неможливо переоцінити - це і привілей, і відповідальність", - заявив у пресрелізі виконавчий директор UMPG Джоді Герсон. "Ми з нетерпінням чекаємо на співпрацю з Бобом та командою, щоб його артистизм продовжував охоплювати та надихати покоління шанувальників, виконавців звукозапису та авторів пісень по всьому світу".
2020 рік став руйнівним для музичної індустрії. Goldman Sachs прогнозував, що дохід від світового музичного бізнесу в цьому році впаде на 25 %, а дохід від живої музики впаде на 75 %, оскільки в час пандемії "жива" музика заборонена та скасовні всі гастролі. Але Goldman передбачає серйозний ріст, прогнозуючи, що світовий дохід від музики майже подвоїться протягом наступного десятиліття і до 2023 року зросте до 142 млрд доларів.
Музичні авторські права стали великим бізнесом, особливо оскільки потокове передавання продовжує домінувати в музиці, а нові платформи пропонують безліч можливостей ліцензування на додаток до роялті для інших цілей, таких як фільми та рекламні ролики.
В останні місяці TikTok підписав великі ліцензійні угоди з Національною асоціацією музичних видавців та Sony Music, щоб забезпечити, щоб популярна музика все ще була дозволена на її платформі.
Ден Айвз, керуючий директор з досліджень капіталу в Wedbush Securities, заявив, що існує жорстка боротьба за придбання каталогів від таких суперзіркових виконавців, як Ділан, кількість яких обмежена.
«Трансляція змінила умови, з точки зору ліцензування та роялті. Це дикий, дикий Захід з точки зору синдикованої музики та можливості монетизувати це», - сказав Айвс. «Попри те, що існують вражаючі ціни, якщо поглянути на прибутковість через п'ять, 10 або 20 років, це розглядається як дуже хороша інвестиція».
Інші відомі музиканти нещодавно скористались цим інтересом до своєї творчості. В останні місяці ді-джей Келвін Харріс, рок-група The Killers та Стіві Нікс уклали угоди з приватними фірмами щодо їх каталогів.
Universal, один з найбільших гравців у світовій музичній індустрії, добре витримав пандемічну кризу завдяки своєму потоковому бізнесу. Хоча це вдалося у другому кварталі, за перші дев'ять місяців 2020 року він отримав понад 1 млрд доларів потокового доходу, заявила у жовтні французька материнська компанія Vivendi.
Після того, як китайський конгломерат Tencent минулого року взяв 10-відсотковий пакет акцій Universal, вартість компанії зросла до понад 35 мільярдів доларів. Vivendi планує прийняти Universal у 2022 році. Warner Music Group, один з найбільших конкурентів Universal, вийшов на ринок у червні та коштує понад 15 мільярдів доларів.
Ділан, син власника магазину побутових приладів у Міннесоті, розпочав свою діяльність як фолк-співак і незабаром став одним із голосів політичного протесту та культурної революції в 1960-х. Його пісні з характерним носовим вокалом, часто сприймаються як серйозні прозові вірші, наповнені яскравими, сюрреалістичними образами. Його творчість принесла йому Нобелівську премію з літератури у 2016 році.
"Не секрет, що мистецтво написання пісень є фундаментальним ключем до всієї великої музики, а також не секрет, що Боб є одним з найкращих практиків цього мистецтва", - сказав Люсіан Грінге, голова та виконавчий директор Universal Music Group у випуску новин. "Блискучі та зворушливі, надихаючі та красиві, проникливі та провокаційні, пісні Ділана поза часом - незалежно від того, написані вони більше півстоліття тому чи вчора".
Колись журнал Rolling Stone назвав Ділана "найвпливовішим американським музикантом з рок-н-ролу". Його пісні записані понад 6000 разів художниками, що охоплюють багато континентів та жанрів. Згідно з повідомленням, він продав понад 125 мільйонів платівок за всю свою кар'єру - проте гроші ніколи не були метрикою успіху Ділана.
"Що таке гроші?", - колись сказав Ділан. "Людина досягає успіху, якщо встає вранці, а вночі лягає спати, а між цим робить те, що хоче".
за матеріалами Washington Post


12.12.2020 4975
19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

776
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

774
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1589
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2214
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4193 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3195

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

194

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

424

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

366

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

836
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

605
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

649
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

934
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1045
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

652
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6236
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1729
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31742 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1510
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

739 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

699