Боб Ділан продав всі свої пісні

Боб Ділан виступає в 1974 році в Лос-Анджелесі. (Джефф Роббінс / AP)

Угода охоплює понад 600 пісень, що написані впродовж шести десятиліть, від "Blowin 'in the Wind" до "Murder Most Foul".
Боб Ділан продав весь свій каталог пісень Universal Music, підписавши права та роялті на понад 600 пісень у блоці, вартістю щонайменше дев'ять цифр.
Universal Music Publishing Group  тепер збиратиме доходи з реєстру авторів пісень Ділана - від однойменного дебютного альбому 1962 року до цьогорічного “Rough and Rowdy Ways”. До цього часу 79-річна рок-ікона та лауреат Нобелівської премії зберігали права на такі знакові пісні, як "Like a Rolling Stone", "Hurricane", "Knockin 'on Heaven's Door", "Blowin' in the Wind" та "Tangled Up in Blue". Але Ділан не скупився на те, як їх використовували - його музика з'являлася у всьому - від "Сторожових" та "Великого Лебовського" до "Захоплених і розгублених" та "Поганого Санти 2".
Умови угоди, яку компанія оголосила в понеділок, не оприлюднювались, однак різні новини оцінюють її вартість у сотні мільйонів. Один аналітик акціонерного капіталу сказав The Washington Post, що угода коштує від 300 до 400 мільйонів доларів.
"Представити роботу одного з найбільших авторів пісень усіх часів - культурне значення якого неможливо переоцінити - це і привілей, і відповідальність", - заявив у пресрелізі виконавчий директор UMPG Джоді Герсон. "Ми з нетерпінням чекаємо на співпрацю з Бобом та командою, щоб його артистизм продовжував охоплювати та надихати покоління шанувальників, виконавців звукозапису та авторів пісень по всьому світу".
2020 рік став руйнівним для музичної індустрії. Goldman Sachs прогнозував, що дохід від світового музичного бізнесу в цьому році впаде на 25 %, а дохід від живої музики впаде на 75 %, оскільки в час пандемії "жива" музика заборонена та скасовні всі гастролі. Але Goldman передбачає серйозний ріст, прогнозуючи, що світовий дохід від музики майже подвоїться протягом наступного десятиліття і до 2023 року зросте до 142 млрд доларів.
Музичні авторські права стали великим бізнесом, особливо оскільки потокове передавання продовжує домінувати в музиці, а нові платформи пропонують безліч можливостей ліцензування на додаток до роялті для інших цілей, таких як фільми та рекламні ролики.
В останні місяці TikTok підписав великі ліцензійні угоди з Національною асоціацією музичних видавців та Sony Music, щоб забезпечити, щоб популярна музика все ще була дозволена на її платформі.
Ден Айвз, керуючий директор з досліджень капіталу в Wedbush Securities, заявив, що існує жорстка боротьба за придбання каталогів від таких суперзіркових виконавців, як Ділан, кількість яких обмежена.
«Трансляція змінила умови, з точки зору ліцензування та роялті. Це дикий, дикий Захід з точки зору синдикованої музики та можливості монетизувати це», - сказав Айвс. «Попри те, що існують вражаючі ціни, якщо поглянути на прибутковість через п'ять, 10 або 20 років, це розглядається як дуже хороша інвестиція».
Інші відомі музиканти нещодавно скористались цим інтересом до своєї творчості. В останні місяці ді-джей Келвін Харріс, рок-група The Killers та Стіві Нікс уклали угоди з приватними фірмами щодо їх каталогів.
Universal, один з найбільших гравців у світовій музичній індустрії, добре витримав пандемічну кризу завдяки своєму потоковому бізнесу. Хоча це вдалося у другому кварталі, за перші дев'ять місяців 2020 року він отримав понад 1 млрд доларів потокового доходу, заявила у жовтні французька материнська компанія Vivendi.
Після того, як китайський конгломерат Tencent минулого року взяв 10-відсотковий пакет акцій Universal, вартість компанії зросла до понад 35 мільярдів доларів. Vivendi планує прийняти Universal у 2022 році. Warner Music Group, один з найбільших конкурентів Universal, вийшов на ринок у червні та коштує понад 15 мільярдів доларів.
Ділан, син власника магазину побутових приладів у Міннесоті, розпочав свою діяльність як фолк-співак і незабаром став одним із голосів політичного протесту та культурної революції в 1960-х. Його пісні з характерним носовим вокалом, часто сприймаються як серйозні прозові вірші, наповнені яскравими, сюрреалістичними образами. Його творчість принесла йому Нобелівську премію з літератури у 2016 році.
"Не секрет, що мистецтво написання пісень є фундаментальним ключем до всієї великої музики, а також не секрет, що Боб є одним з найкращих практиків цього мистецтва", - сказав Люсіан Грінге, голова та виконавчий директор Universal Music Group у випуску новин. "Блискучі та зворушливі, надихаючі та красиві, проникливі та провокаційні, пісні Ділана поза часом - незалежно від того, написані вони більше півстоліття тому чи вчора".
Колись журнал Rolling Stone назвав Ділана "найвпливовішим американським музикантом з рок-н-ролу". Його пісні записані понад 6000 разів художниками, що охоплюють багато континентів та жанрів. Згідно з повідомленням, він продав понад 125 мільйонів платівок за всю свою кар'єру - проте гроші ніколи не були метрикою успіху Ділана.
"Що таке гроші?", - колись сказав Ділан. "Людина досягає успіху, якщо встає вранці, а вночі лягає спати, а між цим робить те, що хоче".
за матеріалами Washington Post


12.12.2020 4878
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

461
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

843
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

3510 12
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

2842
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

6999 7
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

3344

«Співвідношення людського знання і незнання в різні епохи залишається тим самим, змінюються лише сфери знання і незнання…»

235

Привиди стали  головними героями книжок та фільмів. Враховуючи, що привидом вважають душу померлої людини, то цікаво дізнатись  християнське бачення цього феномену  і знайти згадки про це у Біблії.

617

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

1388

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

2530
25.10.2024

Суші — це не просто їжа, це справжня філософія, яка об'єднує смак, естетику та майстерність. З давніх часів японці вважали суші витвором мистецтва, і сьогодні цей кулінарний шедевр завойовує все більше шанувальників по всьому світу.  

199
23.10.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

17244
17.10.2024

Інфляція на споживчому ринку у вересні 2024 року порівняно із серпнем, як на Прикарпатті, так і в Україні становила 1,5%, з початку року — 7,2% та 6,5% відповідно.  

855
26.10.2024

Гелловін відзначають 31 жовтня. Це свято передує Дню всіх святих, який відзначають 1 листопада.  

7938 1
23.10.2024

Після початку повномасштабної війни з росією капеланська служба стала невіддільною частиною Збройних Сил України.  

474
18.10.2024

В Україні набув чинності закон "Про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій" № 3894-IX, який передбачає припинення діяльності на території України релігійних організацій, пов’язаних з Російською православною церквою.    

875
15.10.2024

Більшість українців — 61% — підтримують ідею, щоб в Україні існувала лише одна Православна церква.  

2260
28.10.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

27573 1
29.10.2024

Поїздка генерального секретаря ООН Антоніу Гутерреша в Казань на зібрання лідерів БРІКС викликала бурхливу критику з боку України та її союзників.  

325
25.10.2024

У Східному регіоні частки тих, хто з цим хоче, і тих, хто не хоче перемовин, статистично значуще не відрізняються від інших регіонів (відповідно 39% і 43%).  

388
22.10.2024

В органах прокуратури може бути в три рази більше осіб з інвалідністю, ніж в середньому серед населення, а серед начальників – 38%.

635
19.10.2024

Очікують на покращення діяльності — 9% мешканців заходу. Про погіршення діяльності сказали 6% мешканців західних регіонів.  

667