Блокаду траси "Мукачево-Львів" знято: депутати під тиском громади Драгомирчан скасували своє рішення про дерибан 3 га землі (фото+відео)

 

 

Після чотириденного блокування дороги Львів – Мукачево мешканці приміського села Драгомирчани домоглися скликання позачергової сесії сільської ради, щоби скасувати незаконне, на їхню думку, рішення сесії про зміну цільового призначення земельної ділянки площею 3 гектари, де ділянки роздали депутатам та немісцевим мешканцям.

 

Почати позачергову сесію в Драгомирчанах одразу не змогли: для кворуму не вистачало одного депутата. З 14 обранців сільської ради не прибули на сесію восьмеро, пише Курс.
 
 
Активіст, учасник АТО Андрій Вовчук закликав людей реєструватися, щоб провести збори села, якщо не буде кворуму для сесії. 
 
 
Поки делегація селян пішла додому до відсутніх депутатів, щоби спонукати їх прийти на позачергову сесію, зареєструвалися 799 мешканців села. Це більше, аніж взяло участь у минулих виборах. 
 

Суть конфлікту, який вилився у протест, під час якого люди чотири дні блокують автотрасу національного значення в Драгомирчанах, – три гектари землі сільські депутати розділили для "своїх" на "таємній" сесії у березні цього року. Сесія була, як пояснюють протестувальники, неоголошена – люди в селі про неї не знали.

 

На цій сесії змінили цільове призначення землі, де планувалося будівництво школи, з громадської забудови на житлову і виділили 21 ділянку приватним особам. Ділянки дісталися депутатам, сільському голові і якимось невідомим у селі людям.

 

Мешканці Драгомирчан обурені, оскільки багато селян стоять у черзі на землю з 2003 та 2004 років. Також сільська влада впродовж останнього часу відмовляла у виділенні землі учасникам АТО. Окрім того, земля була призначена для будівництва школи. Теперішня школа в Драгомирчанах, збудована у 1974 році, є аварійною і замалою – не вистачає місця для всіх учнів. 

 

Наразі, у зв'язку з протестом, чотири людини написали відмову від ділянок, в тому числі і війт Степан Дем'янів відмовився від 14 сотих. 

 

"Я вирішив відмовитися, тому що таким способом не можна... Якщо отримувати землю, то треба, щоб громада дала добро",  пояснив свій вчинок сільський голова.
 
 
За словами Дем’яніва, земельні ділянки ще не передані у власність, ще виготовляються документи.
 
 
В супроводі мешканців села на сесію прийшла ще одна депутатка  і кворум таки зібрали. 
 
 
На порядок денний сьогоднішньої позачергової сесії у Драгомирчанах винесли два питання.
 
 
Перше питання  про скасування рішення сесії від 16 листопада 2016 року про зміни до Генплану села, скасування рішення від січня цього року про затвердження ДПТ і скасування рішення від березня про виділення і передачу земельних ділянок. У цьому ж питанні  доручити сільському голові виготовити проект землеустрою на будівництво школи і стадіону. 
 
 
"За" - одноголосно.
 
Друге питання сесії  внести зміни до рішення сесії про надання дозволу на зміну ДПТ та викласти у такій редакції: "дати дозвіл розробити ДПТ під будівництво школи і стадіону".
 
 
Також прийняли одноголосно. 
 
 
Після чого всі гуртом пішли до протестувальників, які весь цей час продовжували блокувати дорогу.
 



 

 

Нагадаємо в п'ятницю зранку, що мешканці Драгомирчан Тисменицького району перекрили рух трасою Львів – Мукачево, вимагаючи від сільського голови та депутатів сільради скасувати незаконне, на їхню думку, рішення сесії. Цим рішенням сесія сільради змінила цільове призначення земельної ділянки, на якій планувалося будівництво школи, садка і стадіону, виділивши 20 приватних ділянок під індивідуальну забудову.

 

Мешканці говорять, що ділянки виділені депутатам, працівникам поліції та самому сільському голові. У п'ятницю ввечері до переходу підвезли шини. Люди протестували до сьогодні – до початку позачергової сесії сільської ради.


31.07.2017 835 0
Коментарі (0)

28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

463
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

867
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1884
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3398
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2322 5
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4538

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

699

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

605

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

584

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

608
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10240
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1075
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5110
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

883
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2680
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1093
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34324 1
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

589
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

520
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

580
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

920 2