Сьогодні, 1 КВІТНЯ, в другій половині дня ближче до опівночі в Прикарпатському краї очікується 8-бальне цунамі за 9-бальною міжнароодною шкалою Ріхтерова!!! Цунамі буде викликане землетрусом в так званій сейсмічній зоні Гавранчича, що поблизу гірської системи Мача-Пікча в молдавській частині Українських Карпат.
Причому найбільший рівень небезпеки очікується в високогірних районах Карпат. А в Обласному центрі рівень цунамі буде вже меншим - близько семи балів за шкалою Ріхтерова.
В зв'язку з шаленством природи Міжнародна Транскарпатська Служба цунамі та землетрусів та Карпатський гідрометцентр України простять мешканців краю взяти з собою найнеобхідніше - документи, теплий одяг, палатки, спальні мішки, зброю, вудки та спінінги, золото, 9-місячний запас продовольства, палива та води, закрити брами, Фіртки, вікна і двері та забарикадуватися на горищах або в підвалах будинків.
"Головне, - радить Президент Служби Іван Солнцев, - не панікувати, паніка - найгірший порадник при цунамі". "Тим більше, що ми, українці, завжди славилися міцними стальними нервами та козацькою звитягою! Якщо не панікувати, то цунамі відступає! А справжня Віра творить чудеса. Віра змінює суспільства, змінює держави, навіть змінює погоду!" - переконаний І. Солнцев.
ДОВІДКОВО.
Цунамі не таке вже і рідкісне явище в українській історії. Зокрема видатний прикарпатський поет Стефан Пушикін згадує в цьому контексті відомий вірш Тараса Шевченка "Вітре буйний!". "Не інакше, що цей вірш навіяний Тарасу Григоровичу тими потужними цунамі, які раз-по-раз бушували в українських степах в часи Тараса Григоровича Шевченка?" - припускає С. Пушикін та декламує вірша спеціально для читачів "Фіртки":
Вітре буйний, вітре буйний!
Ти з морем говориш.
Збуди його, заграй ти з ним,
Спитай синє море.
Воно знає, де мій милий,
Бо його носило,
Воно скаже, синє море,
Де його поділо.
Може милого втопило —
Розбий синє море;
Піду шукать миленького,
Втоплю своє горе,
Втоплю свою недоленьку,
Русалкою стану,
Пошукаю в чорних хвилях,
На дно моря кану.
Найду його, пригорнуся,
На серці зомлію.
Тоді, хвиле, неси з милим,
Куди вітер віє!
Коли ж милий на тім боці, —
Буйнесенький, знаєш,
Де він ходить, що він робить,
Ти з ним розмовляєш.
Коли плаче — то й я плачу,
Коли ні — співаю,
Коли згинув чорнобривий, —
То й я погибаю.
Тоді неси мою душу
Туди, де мій милий,
Червоною калиною
Постав на могилі.
Буде легше в чужім полі
Сироті лежати,
Буде над ним його мила
Квіткою стояти.
І квіткою й калиною
Цвісти над ним буду,
Щоб не пекло чуже сонце,
Не топтали люди.
Увечері посумую,
А вранці заплачу.
Зійде сонце — утру сльози, —
Ніхто не побачить.
Вітре буйний, вітре буйний!
Ти з морем говориш.
Збуди його, заграй ти з ним,
Спитай синє море...
1838 р.