Блаженніший Святослав: До якого моря подібна наша духовність: до «живого» Галилейського чи до Мертвого?

 

/data/blog/98375/09ad81b562d00e42fda0ea0aa8820dfb.jpg

 

Праведником є не тільки той, хто бере від Бога все те, що Він йому дає. А той, хто вміє Божими дарами ділитися. Ось що означає – роздати все і йти за Христом. Бо джерелом усякого добра, навіть земного достатку, є не лише зусилля людини, а Господь-Бог. Тому, хто є з Богом, ніколи нічого не забракне!

 

Наголосив у проповіді Глава і Отець УГКЦ Блаженніший Святослав 31 січня в парафії Святих апостолів Петра й Павла, що в смт Вакуленчук на Житомирщині.

 

Продовжуючи думку, Глава Церкви додав, що Бог є джерелом всякого земного і вічного блага: «Тільки Він є джерелом спасіння. Тож запитаймо себе сьогодні: чому я молюся, ходжу до Церкви, яка мотивація моєї набожності?».

 

Як зауважив Блаженніший Святослав, часто, зокрема в нашій країні, люди прагнуть використовувати Бога як інструмент для задоволення власних потреб. Таке ставлення стає своєрідною «релігійною магією».

 

Він навів приклад такої духовності. На Святій Землі є два моря. На півночі – Галилейське море, яке є «живим», бо в нього входить вода з річки Йордан, із нього ж вода й виходить. Саме на березі цього моря Ісус Христос покликав своїх апостолів і в цьому морі Його учні були рибалками. А є ще інше море, куди впадає Йордан. Це море вбирає в себе воду, але її не віддає – Мертве море. У ньому немає жодної живої істоти. Бо воно все у себе приймає, а нічого не віддає.

 

То як виглядає наше особисте духовне життя? Чи благами, які дає мені Господь, я ділюся із іншими? До якого моря ми подібні? До «живого» - Галилейського, чи до Мертвого? Бо ж що більше ми роздаємо, то більше отримуємо.

 

Це можна порівняти ось із чим: що довше і краще учитель навчає в школі, то краще він розуміє предмет, який викладає. Що краще майстер своїми талантами ділиться з людьми, то більше він ці таланти помножує і розвиває свою майстерність. Що більше ми роздаємо, то більше стаємо здатними отримати.

 

«Ми зараз переживаємо не лише політичні негаразди, а й матеріальну скруту. Та погляньмо: що сьогодні є силою нашого народу, яка дозволяє нам вистояти? Солідарність. Ми за два роки навчилися ділитися всім тим, ким ми є, що вміємо, знаємо і маємо. Увесь світ дивується, що українці убожіють щодень, але підтримують військо. Волонтерська діяльність щоразу отримує нове дихання. Відповідь на це така: що більше ми ділимося зі стражденними, потребуючими, то більше ми можемо отримати, то більше благословенні в Божих очах ми є і духовно сильнішими стаємо, і більше Божих благодатей виливається на нас і наш народ», - підсумував Блаженніший Святослав.

 

Департамент інформації УГКЦ


01.02.2016 1820 0
Коментарі (0)

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

895 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

805
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1621
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2250
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4228 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3235

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

227

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

457

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

397

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

866
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

638
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

683
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

967
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1093
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

680
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6265
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1757
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31774 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1562
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

764 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

729