
Щосереди й суботи благодійний фонд «Робимо добро разом пропонує безкоштовну їжу тим, хто її потребує. Біля Каменя Незалежності люди влаштовуються в чергу не тільки, щоб отримати порцію теплої їжі, але й для того, щоб поспілкуватися один з одним.
Фонд створив Валерій Палагній, який 2014 року переїхав у Калуш із Бердянська разом із родиною, в якій виховується восьмеро дітей, пише Фіртка з посиланням на Вікна.
Голова благодійного фонду Валерій Палагній каже, що ідея зайнятися благодійністю виникла в листопаді 2015 року. Чоловік з дружиною зайшли в один із магазинів і побачили, як калушани дружно збирають продукти для солдатів в зону АТО. У рідному Бердянську Валерій не помічав такої активності серед людей, хоча не заперечує, що, можливо, просто не звертав уваги.
Згодом чоловік побачив жінку, яка їла просто зі смітника. Саме в той момент Валерій задумався про допомогу таким людям:
"Я чітко бачив, як жінка просто зі сміттєвого контейнера щось їла, а поруч люди проходили і не звертали уваги. У мене було нерозуміння. Як так може бути: тут відправляють найнеобхідніше хтозна куди, в той час, коли люди, що живуть поруч, просто їдять зі смітників. Перше, що прийшло до голови, — розклеїти оголошення, на яких ми розмістимо інформацію про безкоштовні обіди".
Офіційно благодійний фонд розпочав свою діяльність у серпні 2016 року. Спочатку люди соромилися безкоштовного частування. Проте зараз калушани стали сміливішими. Окрім того, розширився й асортимент страв, розповідає голова благодійного фонду «Робимо добро разом»:
"Починали ми з «першого». Зараз у нас в асортименті є й «друге», а також чай, кава, печиво. Окрім того, приходять волонтери з бутербродами. Коли ми розпочинали нашу діяльність, люди боялися до нас підійти. Я, в свою чергу, до них підходив і запрошував. Люди казали, що соромляться. На це я їм казав, що соромитися треба красти, поза очі обговорювати. Адже сьогодні ти приймаєш допомогу, а завтра — сам допомагаєш. Головне — наважитися переступити свій соціальний бар’єр, бо не кожен може це зробити".
Частувати їжею розпочинають в суботу о 8.00 ранку. Серед потребуючих — різні люди, проте об’єднують їх нестатки та злидні, каже Валерій Палагній:
"Люди — різні: є ті, які живуть на вулиці, є ті, хто соціально неблагополучний, пенсіонери, які «виживають» на пенсії. Серед них є і колишні вчителі, і начальники та інші посадовці. Проте пенсія і надламане життя всіх зрівняло. Ми не відмовляємо нікому, ми раді кожному".