Біткоіни: простими словами від А до Я

на правах реклами

 

Біткоіни... Про них говорить весь світ. Сьогодні біткоіни є найпопулярнішою криптовалютою у світі. З квітня 2017 року курс біткоіна по відношенню до долара виріс у чотири рази, а на його виробництво споживається величезна кількість електроенергії. Багато фінансистів припускають, що біткоін буде жити вічно і «помре» тільки в разі, якщо зникне Інтернет.

 

Якщо Ви тільки почали цікавитися біткоінами, то в нашій статті ви дізнаєтеся про них багато цікавого: що це таке, як вони працюють і чи законні в Україні.

 

Біткоіни: що це таке 

Простіше кажучи, біткоіни - це віртуальна валюта, яка не контролюється жодним банком. У неї немає купюр, а транзакції проводяться тільки в Інтернеті. Біткоіни можна переводити з гаманця у гаманець і тим самим оплачувати товари і послуги не тільки на просторах Інтернету, але і в реальному світі. Наприклад, багато ресторанів, магазини і навіть інтернет-казино вже давно беруть біткоіни. Популярність біткоінів підтверджується і тим, що його курс до долара стрімко зростає і сьогодні вже перевищує 4000 доларів за один біткоін. У квітні 2017 курс біткоіна рівнявся приблизно 1000 доларів за одну одиницю.  

 

Біткоіни: звідки вони беруться 

Біткоіни можна не тільки переводити з одного гаманця на інший, а й добувати. Така діяльність називається майнінгом. Суть майнінгу полягає в тому, що користувачі, яких називають майнерами, отримують біткоіни в якості винагороди за створення нового блоку транзакцій.

 

Для цього їм необхідно розрахувати певне значення відповідно до умов системи. Однак зробити це не так просто. Справа в тому, що в системі закладений «рівень складності», від якого залежить потрібне значення для того, щоб заробити біткоіни. Так, якщо майнер створюють блоки швидше, то «рівень складності» автоматично підвищується, отже і знайти потрібне значення стає нелегким завданням.  

 

Біткоіни: де купити 

Придбати біткоіни можна кількома способами: готівкою, на біржі, через спеціальний мобільний додаток, агрегати або безпосередньо у користувачів. Щоб розібратися в цьому докладніше, ознайомтеся зі всіма способами купівлі біткоїнів на офіційному сайті Міністерства фінансів України. 

 

Біткоіни: обмін на реальні гроші 

Безумовно, біткоіни можна обміняти на фізичні гроші, зокрема на рублі, долари і євро, але тільки в спеціальних обмінниках. Однак за це стягується комісія.  

 

Біткоіні: чи законно це 

У кожній країні у біткоінів свой статус. Наприклад, в Німеччині біткоіни - це розрахункова одиниця, в Японії його вважають законним платіжним засобом, а в Швейцарії - іноземною валютою.

 

В Україні першу офіційну заяву про правовий статус біткоіна Нацбанк зробив ще в 2014 році, де повідомляється, що офіційним і єдиним платіжним засобом на території України є гривня,а біткоіни - це просто «грошовий сурогат», у якого немає реальної вартості. Крім того, у відомстві кажуть, що в Україні ні фізична, ні юридична особа не може використовувати біткоіни, як платіжний засіб.


10.10.2017 2891 3
Коментарі (3)

Ksusha 2018.03.02, 00:32

Отличный материал! Все подробно и понятно рассказано. Для тех кто только начинает изучать этот вопрос, есть много чего полезного по теме криптовалюты еще вот тут https://crypto-coin.top/

23.02.2025
Олег Головенський

Петро Порошенко в одному зі своїх виступів «офіційно» висловив переконання в тому, що 26 жовтня поточного року в Україні будуть вибори: «Зафіксуйте цю дату».  

708
19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

1058 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

867
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1686
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2309
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4296 2

В неділю, 23 лютого 2025 року, о 18.00 за місцевим часом закрилися виборчі дільниці по виборах німецького парламенту – Бундестагу. І одразу ж в ЗМІ з’явилися перші результати екзитполів.

455

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

281

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

508

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

460
22.02.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

8038
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

694
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

734
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1151
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

735
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6320
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1808
23.02.2025

Нова програма "Ти даруй мені квіти" обіцяє стати справжнім святом весни та кохання, даруючи слухачам незабутні емоції та враження, зазначає артистка.

291
20.02.2025

Президент США Дональд Трамп назвав президента України Володимира Зеленського диктатором і заявив, що Зеленський повинен діяти швидко, якщо Україна хоче вижити як країна.  

317
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1629
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

821 1