Битий піксель - як він виглядає і як його виправити?

Биті пікселі – це дуже поширена проблема, яка виникає на різних пристроях із екранами. Це проблема, яку, незважаючи на видимість, не так просто вирішити. Попри незначну шкоду, це впливає на зручність користування обладнанням. Дізнайтеся, що таке битий піксель і як його можна відновити!

Що таке битий піксель?

Це дуже поширена несправність екрана у різних пристроях. Битий піксель – це невелика частина дисплея – зазвичай чорна. Вона відрізняється тим, що просто не працює. Весь екран відображає кольори, в той час, як битий піксель залишається абсолютно чорним. Тут варто відзначити, що таких точок на екрані може бути як одна, так і багато. Тут немає жодного правила — биті пікселі часто безладно розкидані по екрану.

Така несправність завдає серйозних незручностей як у повсякденному стандартному використанні, так і на роботі. Найчастіше це результат виробничого дефекту, який залежить від користувача. Тим не менш, бувають ситуації, коли биті пікселі з'являються після того, як пристрій пропрацював деякий час. Не всі екрани схильні до таких збоїв. Мертві пікселі з'являються лише з певних типах дисплеїв.

Гарячий піксель – коли мертвий піксель не зовсім піксель?

Досить поширеною несправністю рідкокристалічних моніторів є гарячі пікселі. Це зворотний бік мертвої точки. Тут піксель не гасне надовго, а світиться постійно. Сама несправність залишається незмінною. Транзистор заблокований, але не так, що він залишається чорним, а весь час відображає певний колір.

Така несправність трапляється так само часто. Якщо ви знаєте як відновити мертвий піксель, то і в цьому випадку слід діяти аналогічним чином. Тим не менш, знайти гарячу точку на рідкокристалічному екрані набагато складніше. Піксель може відображати будь-який колір, а не лише чорний. Зазвичай такий збій помічають випадково, але варто протестувати екран, вивівши на нього світле і темне тло.

Коли на дисплеї з'явиться мертвий піксель?

Ця несправність торкається лише одного типу екрана. На рідкокристалічній матриці може з'явитися мертвий піксель. Це дуже характерно. Який вигляд має мертвий піксель? Це просто чорна пляма чи кілька. Але чому воно з'являється лише на РК-матрицях? На інших екранах такої проблеми немає. Тут важливо те, як працює рідкокристалічний дисплей.

Весь екран розділений на пікселі – найдрібніші частини зображення. У рідкокристалічної матриці їх тисячі. Тим не менш, із чого насправді складається піксель. Це кристал, занурений у рідину. Звідси походить і назва такої технології – LCD – це рідкокристалічний екран. Але звідки беруться кольори? Кристали пропускаються через спеціальні RGB-фільтри. Регулювання за допомогою транзисторів дозволяє досягти будь-якого кольору. Існує також чорний колір, і несправності такого кристала достатньо, щоб зробити його мертвим пікселем.

Тут слід зазначити, що такі несправності ніколи не з'являться з іншими типами екранів. Це тому, що кристали, які там обертаються, відсутні. Саме цей фізичний елемент іноді виявляється бракованим, як правило, на самому заводі.

Як перевірити, чи є битий піксель на екрані?

Не завжди можна помітити битий піксель. Найчастіше, звичайно, це просто збіг - достатньо того, що характерна точка з'являється на тлі одного кольору і залишається постійною весь час. Тим не менш, можна і самостійно перевірити наявність мертвого пікселя або кількох пікселів на екрані. Варто знати, що це справді просто та інтуїтивно зрозуміло.

Якщо ви вже знаєте, як виглядає мертвий піксель, вам достатньо вивести на екран зображення, на якому він добре видно. Така пляма зазвичай має чорний колір. Саме тому найкраще відображати світле тло на екрані — найкраще вибрати білий. Контраст тут дозволить вам практично відразу виявити всі биті пікселі, якщо такі є.

На додаток до описаного вище методу виявлення несправних точок можна також використовувати спеціальні додатки. Таких додатків досить багато, але принцип їхньої роботи не сильно відрізняється. Як правило, програма для виявлення мертвих пікселів просто відображає плату іншого кольору. Можна змінити такі параметри, як колір, частоту перемикання або розмір фону. Зазвичай, програми для виявлення мертвих пікселів абсолютно безкоштовні.

Як виправити битий піксель? Найпопулярніші, перевірені способи

Мертвий піксель зазвичай є виробничим дефектом - він також може з'явитися з часом. Проте варто знати, що така поломка може бути усунена. Для цього не завжди потрібно навіть відвідування авторизованого сервісного центру. Як виправити мертвий піксель? Познайомтеся із трьома найбільш популярними способами вирішення цієї проблеми!

• Використовуйте спеціалізовану програму для відновлення — можна знайти кілька таких програм. Це найпростіший спосіб виправити мертвий піксель. У більшості випадків потрібно просто запустити програму та вибрати відповідну опцію. Слід пам'ятати, що не всі програми визначають мертві пікселі автоматично. Слід також згадати про певний ризик. Однак відносно рідко відбувається повне пошкодження матриці в результаті використання програм, що відновлюють мертві пікселі. І тут обслуговування залишається останнім засобом.

• Вручну усуньте мертвий піксель – несправність можна усунути і вручну. Все, що потрібно зробити, це розблокувати зламаний транзистор, який блокує певні точки на екрані. Ремонт у разі ризикований, але часто дає бажаний ефект. Необхідно обережно натиснути на ті частини екрану, де є мертві пікселі. Попри те, що ви можете подумати, цей метод справді ефективний. Єдине, що слід пам'ятати, що якщо ви тиснете занадто сильно, ви можете вм'яти екран або повністю його пошкодити, що, на жаль, не підлягає ремонту.

• Відвідування авторизованого сервісного центру – це крайній захід, але таке рішення дає найкращі шанси на ремонт розбитого екрану. Мертві пікселі можуть бути видалені у випадку смартфонів, моніторів або телевізорів. Це особливо актуально для моделей, що знаходяться на гарантії, оскільки в цьому випадку такий ремонт зазвичай безкоштовний.

Ви знаєте, як виправити мертвий піксель. Це не завжди дає бажаний ефект, але є велика ймовірність, що один із методів усуне розбите місце на екрані. Однак, слід пам'ятати про можливість повністю пошкодити матрицю, намагаючись відновити один мертвий піксель.

Чи поширюється гарантія на битий піксель? Практична інформація про стандарти РК-екранів

Битий піксель зазвичай є виробничим дефектом. Тому він підпадає під гарантію виробника або додатково придбану страховку на пристрій, яку пропонують багато компаній. Однак тут є деякі правила. На мертвий піксель поширюється гарантія, але завжди. Важливими є стандарти ISO, політика виробника і навіть магазин, у якому було придбано обладнання.

РК-екрани допускають появу мертвих та гарячих пікселів. Існують спеціальні стандарти ISO. Вони визначають максимальну кількість мертвих та гарячих пікселів, які можуть виникнути протягом терміну служби обладнання. Стандартами для рідкокристалічних екранів є ISO 13406-2 та ISO 9241-307. Що варто знати про них?

ISO 13406-2 - рідкокристалічний дисплей не повинен мати дефектів (0 мертвих та гарячих пікселів). Однак у другому класі для цього стандарту може бути два мертві або два гарячі пікселі. Однак, це ще не все. Клас 2 також допускає трохи більше п'яти несправностей одночасно.

ISO 9241-307 - тут також існує поділ. Клас 0 означає відсутність мертвих чи гарячих пікселів. У класі 1, однак, їх може бути більше. У цьому випадку допускається один гарячий та один мертвий піксель.

Мертвий піксель, звичайно, підлягає гарантії. Проте стандарти ISO допускають певні винятки. Тут багато залежить безпосередньо від інтерпретації сервісного центру, виробника або магазину, де було придбано екран. Варто ознайомитись з умовами гарантії – там зазвичай можна знайти необхідну інформацію про те, коли ви можете пред'явити претензії до свого пристрою.

Гарантія на рідкокристалічний екран може бути визнана за наявності всього одного мертвого пікселя, але інший виробник може вирішити, що до чотирьох пошкоджених точок не підлягають безплатному ремонту. Багато залежить від індивідуально узгоджених умов.

Біті пікселі на РК-екрані — як позбутися їх за відсутності гарантії?

Якщо самостійний ремонт не допомагає, необхідно звернутися за допомогою до авторизованих спеціалістів з ремонту. Звичайно, гарантія вирішує проблему, але, коли вона закінчується, мертві пікселі все ще можуть з'являтися. Сервісні центри, що займаються ремонтом РК-екранів, усувають такі несправності без проблем. Видалення мертвих або гарячих пікселів займає максимум кілька хвилин. Проте такий ремонт може бути дорогим – особливо для дорогих телевізорів, моніторів чи смартфонів.

Для захисту обладнання варто придбати додаткову гарантію. Виробники часто пропонують спеціалізовані послуги для рідкокристалічних екранів. Біті пікселі дуже поширена несправність. Варто подбати про те, щоб ваше обладнання було захищене довше – особливо це стосується дорожчих висококласних пристроїв.

Партнерський матеріал


04.12.2022 17467
Коментарі ()

16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2538
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1611 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3676
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5457
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1701
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

2101

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

199

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

207

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

415

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

900
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

493
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

785
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2482 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

529
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

891
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4934
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

751
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

672
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

605
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

416
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

744
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

906 2