Битий піксель - як він виглядає і як його виправити?

Биті пікселі – це дуже поширена проблема, яка виникає на різних пристроях із екранами. Це проблема, яку, незважаючи на видимість, не так просто вирішити. Попри незначну шкоду, це впливає на зручність користування обладнанням. Дізнайтеся, що таке битий піксель і як його можна відновити!

Що таке битий піксель?

Це дуже поширена несправність екрана у різних пристроях. Битий піксель – це невелика частина дисплея – зазвичай чорна. Вона відрізняється тим, що просто не працює. Весь екран відображає кольори, в той час, як битий піксель залишається абсолютно чорним. Тут варто відзначити, що таких точок на екрані може бути як одна, так і багато. Тут немає жодного правила — биті пікселі часто безладно розкидані по екрану.

Така несправність завдає серйозних незручностей як у повсякденному стандартному використанні, так і на роботі. Найчастіше це результат виробничого дефекту, який залежить від користувача. Тим не менш, бувають ситуації, коли биті пікселі з'являються після того, як пристрій пропрацював деякий час. Не всі екрани схильні до таких збоїв. Мертві пікселі з'являються лише з певних типах дисплеїв.

Гарячий піксель – коли мертвий піксель не зовсім піксель?

Досить поширеною несправністю рідкокристалічних моніторів є гарячі пікселі. Це зворотний бік мертвої точки. Тут піксель не гасне надовго, а світиться постійно. Сама несправність залишається незмінною. Транзистор заблокований, але не так, що він залишається чорним, а весь час відображає певний колір.

Така несправність трапляється так само часто. Якщо ви знаєте як відновити мертвий піксель, то і в цьому випадку слід діяти аналогічним чином. Тим не менш, знайти гарячу точку на рідкокристалічному екрані набагато складніше. Піксель може відображати будь-який колір, а не лише чорний. Зазвичай такий збій помічають випадково, але варто протестувати екран, вивівши на нього світле і темне тло.

Коли на дисплеї з'явиться мертвий піксель?

Ця несправність торкається лише одного типу екрана. На рідкокристалічній матриці може з'явитися мертвий піксель. Це дуже характерно. Який вигляд має мертвий піксель? Це просто чорна пляма чи кілька. Але чому воно з'являється лише на РК-матрицях? На інших екранах такої проблеми немає. Тут важливо те, як працює рідкокристалічний дисплей.

Весь екран розділений на пікселі – найдрібніші частини зображення. У рідкокристалічної матриці їх тисячі. Тим не менш, із чого насправді складається піксель. Це кристал, занурений у рідину. Звідси походить і назва такої технології – LCD – це рідкокристалічний екран. Але звідки беруться кольори? Кристали пропускаються через спеціальні RGB-фільтри. Регулювання за допомогою транзисторів дозволяє досягти будь-якого кольору. Існує також чорний колір, і несправності такого кристала достатньо, щоб зробити його мертвим пікселем.

Тут слід зазначити, що такі несправності ніколи не з'являться з іншими типами екранів. Це тому, що кристали, які там обертаються, відсутні. Саме цей фізичний елемент іноді виявляється бракованим, як правило, на самому заводі.

Як перевірити, чи є битий піксель на екрані?

Не завжди можна помітити битий піксель. Найчастіше, звичайно, це просто збіг - достатньо того, що характерна точка з'являється на тлі одного кольору і залишається постійною весь час. Тим не менш, можна і самостійно перевірити наявність мертвого пікселя або кількох пікселів на екрані. Варто знати, що це справді просто та інтуїтивно зрозуміло.

Якщо ви вже знаєте, як виглядає мертвий піксель, вам достатньо вивести на екран зображення, на якому він добре видно. Така пляма зазвичай має чорний колір. Саме тому найкраще відображати світле тло на екрані — найкраще вибрати білий. Контраст тут дозволить вам практично відразу виявити всі биті пікселі, якщо такі є.

На додаток до описаного вище методу виявлення несправних точок можна також використовувати спеціальні додатки. Таких додатків досить багато, але принцип їхньої роботи не сильно відрізняється. Як правило, програма для виявлення мертвих пікселів просто відображає плату іншого кольору. Можна змінити такі параметри, як колір, частоту перемикання або розмір фону. Зазвичай, програми для виявлення мертвих пікселів абсолютно безкоштовні.

Як виправити битий піксель? Найпопулярніші, перевірені способи

Мертвий піксель зазвичай є виробничим дефектом - він також може з'явитися з часом. Проте варто знати, що така поломка може бути усунена. Для цього не завжди потрібно навіть відвідування авторизованого сервісного центру. Як виправити мертвий піксель? Познайомтеся із трьома найбільш популярними способами вирішення цієї проблеми!

• Використовуйте спеціалізовану програму для відновлення — можна знайти кілька таких програм. Це найпростіший спосіб виправити мертвий піксель. У більшості випадків потрібно просто запустити програму та вибрати відповідну опцію. Слід пам'ятати, що не всі програми визначають мертві пікселі автоматично. Слід також згадати про певний ризик. Однак відносно рідко відбувається повне пошкодження матриці в результаті використання програм, що відновлюють мертві пікселі. І тут обслуговування залишається останнім засобом.

• Вручну усуньте мертвий піксель – несправність можна усунути і вручну. Все, що потрібно зробити, це розблокувати зламаний транзистор, який блокує певні точки на екрані. Ремонт у разі ризикований, але часто дає бажаний ефект. Необхідно обережно натиснути на ті частини екрану, де є мертві пікселі. Попри те, що ви можете подумати, цей метод справді ефективний. Єдине, що слід пам'ятати, що якщо ви тиснете занадто сильно, ви можете вм'яти екран або повністю його пошкодити, що, на жаль, не підлягає ремонту.

• Відвідування авторизованого сервісного центру – це крайній захід, але таке рішення дає найкращі шанси на ремонт розбитого екрану. Мертві пікселі можуть бути видалені у випадку смартфонів, моніторів або телевізорів. Це особливо актуально для моделей, що знаходяться на гарантії, оскільки в цьому випадку такий ремонт зазвичай безкоштовний.

Ви знаєте, як виправити мертвий піксель. Це не завжди дає бажаний ефект, але є велика ймовірність, що один із методів усуне розбите місце на екрані. Однак, слід пам'ятати про можливість повністю пошкодити матрицю, намагаючись відновити один мертвий піксель.

Чи поширюється гарантія на битий піксель? Практична інформація про стандарти РК-екранів

Битий піксель зазвичай є виробничим дефектом. Тому він підпадає під гарантію виробника або додатково придбану страховку на пристрій, яку пропонують багато компаній. Однак тут є деякі правила. На мертвий піксель поширюється гарантія, але завжди. Важливими є стандарти ISO, політика виробника і навіть магазин, у якому було придбано обладнання.

РК-екрани допускають появу мертвих та гарячих пікселів. Існують спеціальні стандарти ISO. Вони визначають максимальну кількість мертвих та гарячих пікселів, які можуть виникнути протягом терміну служби обладнання. Стандартами для рідкокристалічних екранів є ISO 13406-2 та ISO 9241-307. Що варто знати про них?

ISO 13406-2 - рідкокристалічний дисплей не повинен мати дефектів (0 мертвих та гарячих пікселів). Однак у другому класі для цього стандарту може бути два мертві або два гарячі пікселі. Однак, це ще не все. Клас 2 також допускає трохи більше п'яти несправностей одночасно.

ISO 9241-307 - тут також існує поділ. Клас 0 означає відсутність мертвих чи гарячих пікселів. У класі 1, однак, їх може бути більше. У цьому випадку допускається один гарячий та один мертвий піксель.

Мертвий піксель, звичайно, підлягає гарантії. Проте стандарти ISO допускають певні винятки. Тут багато залежить безпосередньо від інтерпретації сервісного центру, виробника або магазину, де було придбано екран. Варто ознайомитись з умовами гарантії – там зазвичай можна знайти необхідну інформацію про те, коли ви можете пред'явити претензії до свого пристрою.

Гарантія на рідкокристалічний екран може бути визнана за наявності всього одного мертвого пікселя, але інший виробник може вирішити, що до чотирьох пошкоджених точок не підлягають безплатному ремонту. Багато залежить від індивідуально узгоджених умов.

Біті пікселі на РК-екрані — як позбутися їх за відсутності гарантії?

Якщо самостійний ремонт не допомагає, необхідно звернутися за допомогою до авторизованих спеціалістів з ремонту. Звичайно, гарантія вирішує проблему, але, коли вона закінчується, мертві пікселі все ще можуть з'являтися. Сервісні центри, що займаються ремонтом РК-екранів, усувають такі несправності без проблем. Видалення мертвих або гарячих пікселів займає максимум кілька хвилин. Проте такий ремонт може бути дорогим – особливо для дорогих телевізорів, моніторів чи смартфонів.

Для захисту обладнання варто придбати додаткову гарантію. Виробники часто пропонують спеціалізовані послуги для рідкокристалічних екранів. Біті пікселі дуже поширена несправність. Варто подбати про те, щоб ваше обладнання було захищене довше – особливо це стосується дорожчих висококласних пристроїв.

Партнерський матеріал


04.12.2022 18137
Коментарі ()

09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

10937 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1339
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

685
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5829
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1597
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1450

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

525

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1341

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1165

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1064
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

414
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

512
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1450
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

490
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

755
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5800
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

533
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

379
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

698 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1146
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

1002