Біологи відкрили антитіло, яке знищує всі штами вірусу грипу

 

Біологи виявили три нових антитіла, одне з яких успішно захистило мишей від смертельних доз всіх видів вірусу грипу, в тому числі свинячого (H1N1) і пташиного (H5N1) грипу.

 

Це дає змогу говорити про перспективу створення універсальних ліків від цієї хвороби, мовиться в статті, опублікованій в журналі Science.



"Для створення по-справжньому універсальної вакцини або терапії, необхідно знайти метод захисту від вірусів типу А та типу В. У ході нашого дослідження ми отримали нейтралізуючі антитіла широкого спектру дії, здатні знищувати віруси і того й іншого типу", - заявив керівник групи вірусологів Айан Вілсон з Дослідницького інституту Скріппса в місті Ла Хойя (США).



Вілсон і його колеги вже кілька років займаються пошуком антитіл, здатних нейтралізувати кілька або всі різновиди вірусу грипу. Так, в 2011 році вони виділили антитіла СR8020 і CR6261, що знищують всі існуючі різновиди вірусу грипу типу А.



У новій роботі біологи під керівництвом Уїлсона намагалися створити антитіло, що нейтралізує частинки вірусу грипу типу В. Вважається, що штами грипу цього типу менш небезпечні для людини і рідше викликають епідемії в порівнянні з вірусами типу А, до числа яких належать H5N1 і H1N1.



Вірусологи зібрали групу з кількох добровольців, ввели їм у кров звичайну сезонну вакцину від грипу і зібрали проби крові через кілька днів після щеплення.



Потім біологи витягли антитіла і виробляють їх В-клітини з отриманих зразків і розмножили їх. Отримавши достатню кількість антитіл, Вілсон і його колеги перевірили їх силу, додаючи антитіла в пробірки з частками вірусу грипу.



Це дало змогу вченим виділити три дуже перспективних антитіла - CR8033, CR8071 і CR9114, здатні зв'язуватися і нейтралізувати всі різновиди грипу типу В.



Переконавшись у дієвості антитіл в лабораторних умовах, вірусологи перевірили їх дію на мишах, заражених летальними дозами вірусу грипу.



Два перші антитіла - CR8033 і CR8071 - успішно захистили гризунів від смертельного зараження вірусом грипу типу В. Останнє з'єднання, CR9114, виявилося більш універсальним – воно не тільки нейтралізує віруси типу В, а й всі вірусні частинки типу А, у тому числі свинячий і пташиний грип.



Як пояснюють вчені, така успішність антитіла пов'язана з тим, що воно приєднується до однієї з "ахіллесових п'ят" на тілі вірусу – до "ніжки" білка гемаглютиніну. Даний білок відіграє дуже важливу роль у роботі вірусу - він дозволяє йому прикріплюватися до клітини і проникати всередину її.



"(Антитіло CR9114) перешкоджає" розгортці "гемаглютиніну, необхідного для злиття оболонки вірусу з клітинною стінкою. Схоже, що це одна з найбільш вразливих точок в "броні" вірусу, так як ця ділянка присутня практично серед усіх різновидів вірусів грипу типів А і В", - додав інший учасник дослідження Сайра Дрейфус з Дослідницького інституту Скріппса.



Зі слів учених, їм в деякій мірі пощастило – початкові тести в пробірках продемонстрували вкрай низьку ефективність CR9114. Якби Вілсон і його колеги не відчули цю речовину на гризунах, біологи ніколи б не дізналися про "всеїдність" цього антитіла.


"У міру розробки універсальної вакцини від грипу, ми повинні використовувати широкоохватні методи аналізу ефективності антитіл. Приміром, CR9114 має високу ефективність завдяки незвичайному механізму дії, який не можна помітити і оцінити за допомогою сучасних методів розробки вакцин", - підмумовує інший учасник Яап Гаудсміт з Інституту вакцин компанії Crucell в місті Лейден (Нідерланди).

 

За матерiалами: РІА Новости


10.08.2012 1570 0
Коментарі (0)

01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

460
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1255
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2184 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1056
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

2979
08.03.2025
Тетяна Ткаченко

Про найчастіші запити від батьків та дітей, складні емоції підлітків, доцільність покарання та потребу любові, журналістка Фіртки поспілкувалась із івано-франківською психологинею Іриною Волощук.  

2053

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

822

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

982

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1413

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

2013
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26294 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

702
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

902
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

2930
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1180
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

888
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1150
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

1147
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

345
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4153
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

1015
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1580