Більшість прикарпатських ставків знаходяться в оренді

 

 

Івано-Франківська область багата на ріки, водосховища і ставки. Гідрографічна сітка області представлена 8321 річкою загальною довжиною 15656 км. В басейні р. Дністер і р. Прут знаходиться 1364 ставків.

 

Більшість ставків області знаходиться в оренді, тому виникає ряд питань з боку відпочиваючих і орендарів.

 

Роз’яснення про оренду водних об’єктів і їх призначення надав начальник обласного управління водних ресурсів Роман Михайлюк.

 

За його словами, зміни до статті 51 Водного кодексу України змінюють існуючий підхід до процедури надання водних об’єктів у користування на умовах оренди.

 

По-перше: водні об’єкти надаються у користування на земельних торгах у комплексі із земельною ділянкою, органами, що здійснюють розпорядження земельними ділянками під водою згідно з повноваженнями, визначеними Земельним кодексом України, відповідно до договору оренди, погодженого з територіальними органами Державного агентства водних ресурсів України.

 

По-друге – надання водних об’єктів у користування на умовах оренди здійснюється за наявності паспорта водного об’єкта. Між іншим обласне управління водних ресурсів може виконати роботи по паспортизації ставків згідно договору.

 

Водне законодавство передбачає загальне водокористування та спеціальне водокористування.

 

Ст. 47 Водного кодексу України передбачає можливість та порядок обмеження права загального водокористування.

 

Відповідно до положень зазначеної статті, на водних об’єктах, наданих в оренду, загальне водокористування допускається на умовах, встановлених водокористувачем, за погодженням з органом, який надав водний об’єкт в оренду, що може бути врегульовано у договорі оренди або у додатковій угоді між ними.

 

Водокористувач, який узяв водний об’єкт у користування на умовах оренди, зобов’язаний доводити до відома населення умови водокористування, а також про заборону загального водокористування на водному об’єкті, наданому в оренду.

 

Орендарі водного об’єкта зобов’язані передбачити місця для безплатного забезпечення реалізації права громадян на загальне водокористування.

 

З наведеного вбачається, що громадяни України мають право реалізувати свої права на загальне водокористування у передбачених для цього місцях. При визначенні таких місць перевага надається традиційно розташованим місцям масового відпочинку. Щодо орендодавців, то повноваження щодо надання водних об’єктів у користування на умовах оренди у межах населених пунктів належать сільським, селищним і міським радам, а за межами населених пунктів – обласним державним адміністраціям”, – наголошує Роман Михайлюк.

 

Стаття 48 та 49 Водного кодексу регламентують умови спеціального водокористування.

 

Спеціальне водокористування – це забір води з водних об’єктів із застосуванням споруд або технічних пристроїв, використання води та скидання забруднюючих речовин у водні об’єкти, включаючи забір води та скидання забруднюючих речовин із зворотними водами із застосуванням каналів.

 

Спеціальне водокористування здійснюється юридичними і фізичними особами насамперед для задоволення питних потреб населення, а також для господарсько-побутових, лікувальних, оздоровчих, сільськогосподарських, промислових, транспортних, енергетичних, рибогосподарських (у тому числі для цілей аквакультури) та інших державних і громадських потреб.

 

У Івано-Франківській області всі водні об’єкти є об’єктами загальнодержавного значення, тому що знаходяться в басейнах рік Дністра й Прута, які в свою чергу є ріками загальнодержавного значення, бо протікають через кілька областей.

 

Видача дозволу на спеціальне водокористування здійснюється за клопотанням водокористувача з обґрунтуванням потреби у воді, погодженим з центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері розвитку водного господарства.

 

Порядок погодження та видачі дозволів на спеціальне водокористування затверджується Кабінетом Міністрів України.

 

У дозволі на спеціальне водокористування встановлюються ліміт забору води, ліміт використання води та ліміт скидання забруднюючих речовин. У разі настання маловоддя ці ліміти можуть бути зменшені спеціально уповноваженими державними органами без коригування дозволу на спеціальне водокористування.

 

Подача клопотання на дозвіл на спеціальне водокористування проходить через Обласний дозвільний центр, відповідно до регламенту, який вимагає основних документів, а саме: нормативний розрахунок водоспоживання та водовідведення (обґрунтування потреби у воді); схеми водопостачання та водовідведення; розрахунок річного стоку водного об’єкту; проект розрахунків нормативів гранично допустимого скидання забруднюючих речовин у водний об’єкт; погодження відповідних органів; паспортів водних об’єктів; якісних характеристик вод; правоустановчих документів.

 

Підготовка таких документів проводиться відповідними спеціалізованими організаціями, в тому числі і в Івано-Франківському Облводресурсів.


06.08.2015 548 0
Коментарі (0)

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

521
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3074
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21185
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2050
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1547 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2425

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

234

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

192

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

799

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2213
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

231
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

508
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1060
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

224
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

834
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

802
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

727
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8283
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти. Про це

348
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1017 4
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2232 4
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

925