Запровадження міжнародної тимчасової адміністрації для забезпечення процесу адаптації на звільнених територіях Донбасу та Криму підтримують 78% мешканців заходу, проти цієї ідеї — 18%.
Про це свідчать результати опитування, опубліковані соціологічною групою Рейтинг, пише Фіртка.
У цілому на думку більшості опитаних (84%), держава повинна вже зараз реалізовувати заходи для підтримки та налагодження зв’язку з населенням, що лишилось на окупованих територіях.
Ще 46% вважає, що такі ініціативи мають бути спрямовані лише на тих, хто підтримує Україну, 38% — на всіх, хто лишився на окупованих територіях. 9% вказали, що такі заходи не є пріоритетними, ще 5% вважають, що держава точно не має витрачати на це ресурси.
Серед заходів підтримки населення, що лишилось на тимчасово окупованих територіях пріоритетними є сприяння в переміщенні людей з ТОТ (35%), соціальні та пенсійні виплати тим, хто лишився на ТОТ (34%), забезпечення трансляції українських медіа (33%).
Необхідними є також гарантія визнання документів, отриманих в окупації (28%), залучення молоді з ТОТ (26%), організація доступу до державних послуг (24%) – як пріоритетні їх вбачає четверта частина опитаних.
55% опитаних вважають, що не варто застосовувати обмеження в правах (право голосувати, займати певні посади, вести господарську діяльність) для мешканців окупованих територій, ще 41% — протилежної думки.
На доречність обмеження прав для українських громадян, що виїхали за кордон вказують 29% респондентів, проти такої ініціативи – 67%.