Більше молодих, менше зелених: Максим Корнієнко про спорт, молодіжку "Голосу" та політику

Максим Корнієнко очолив Івано-Франківський молодіжний осередок політичної партії «Голос».

Молодий, проте дуже амбітний студент третього курсу юридичного інституту, є активістом та волонтером партії ще з 2019 року. На сьогодні, Максим поставив собі нову мету – зайти до міської ради та представляти інтереси молоді та студентства на місцевому рівні.

Громадський активіст, успішний студент і спортсмен Максим Корнієнко поєднує молодечу креативність та ентузіазм з багатим досвідом старших членів команди. Більшість свого часу він виділяє на дослідження проблем сучасної молоді та способів їх вирішення.


- Розпочнемо, мабуть, з історії. Скажіть, що вас привело до команди «Голосу»?


Політикою цікавився з дитинства. Дивитись дебати, політичні ток-шоу та новини мені було цікавіше, аніж мультфільми. На жаль, існує обґрунтований стереотип, що молодь далека від політики. Так воно і є – списки партій поділені між політичними «мастодонтами», яких цікавлять власні питання, які аж ніяк не дотичні до молодіжної політики...

Тому, коли у 2019 році був створений «Голос» і команду презентували нові, молоді та чисті люди, я зрозумів – шанси змінити застарілу корумповану політику є!


 - Чим ви займались у період парламентських виборів 2019 року?


Багато чим.. Перш за все відповідав за контент – креативності в мене хоч відбавляй. Разом з командою організовували заходи, флешмоб і т.д..

Ну і звичайно був у команді Галини Баранкевич – нашої «мажоритарки» від міста. Допомагав з усім – від організаційних питань і до роздачі газет.


 - Яким чином ви очолили молодіжний осередок? Чому «молодіжки» не було у 2019 році?


Ще того року я неодноразово звертався до попереднього керівника обласного територіального осередку з проханнями створити «молодіжку», щоб залучати зацікавлену молодь до політичних процесів. У мене вже навіть була команда. Жодної конкретики чи кроків назустріч не було.

Навесні 2020 року звернувся до нового керівника області – Володимира Тищенка з такою ж пропозицією. Що я отримав? Чітку ствердну відповідь, організаційну та матеріальну підтримку від обласного штабу.


 - Давайте переведемо увагу на вашу персону. Навчаєтесь ви у...


Юридичному інституті від ПНУ, третій курс.


 - Як дається навчання?


Ставлю собі це в пріоритет, тому відмінно.


 - Розкажіть про себе, як про спортсмена.


Ну тримайтесь, ви перші почали (ред.- усміхається).

Спорт. Більш хворобливу дитину, ніж яким я був, важко уявити. Астматик, алергик, хронічні запалення і т.д. — повний комплект.  Щомісяця нове захворювання. Такий імунітет. Булінг у школі, відсутність друзів, життя в 4-х стінах — так я провів перші 12  років свого життя. Звичайно, були гарні моменти, але не про це мова.

У той час захоплювався реслінгом, зокрема WWE. Там великі та сильні дядьки кидали одне одного як пір‘їну. Як же я мріяв бути як вони...

Однієї зими, коли в мене було три різних запалення мій батько сказав мені: «Хочеш чогось досягнути у цьому житті — віджимайся!». Під його контролем і настановами я через сльози, біль і сварки почав щоденно займатись.  Він обладнав турнік у моїй кімнаті, щоденно виділяв годину часу на тренування зі мною.

Так, було важко. Так, було боляче. Так, було лінь.

Але завдяки спорту я зрозумів, що тільки наполеглива праця чогось варта у цьому житті. Ніколи не забуду як я вперше підтягнувся. Неймовірний кайф. Але наступною думкою було — «мало, треба ще». І вже понад 7 років я засинаю з цією думкою.

Кілька місяців тому, поставив персональний рекорд — станова тяга 200 кг. Нещодавно «пожав» 140 кг від грудей.

А ще знайшов безліч друзів, дізнався про цілий спортивний світ і став тим, ким я є зараз.

Я знаю, як спорт змінює людей. І я зараз про внутрішній світ, а не зовнішність. Спорт дає віру в себе і мотивацію рухатись вперед, у будь-яких починаннях. Усі люди, яких я вважаю успішними, займаються спортом. І я буду робити все, що в моїх силах, щоб максимально популяризувати спорт серед нашої молоді!


 - Ваш девіз «твій Голос здатен створити умови для розвитку молоді». Можна конкретніше?


Усі карти показувати не буду, ще не час. Але можу розповісти про кілька проєктів на базі міської ради, які я хочу втілити в життя.

Перш за все – студентська біржа праці. Дуже криклива назва, але справді необхідна річ у нашому місті. Головна проблема молоді – працевлаштування. Це актуально і під час навчання в університеті, і після здобуття диплому. А роботодавці інколи місяцями шукають енергійних і креативних робітників. Тому є дуже актуальним створення органу, який виступав би посередником між молодими працівниками та місцевими підприємцями на локальному рівні.

Разових підробітків це також стосується. На «хлопський розум»: зацікавлені молоді люди подають до спеціального органу свої контактні дані та резюме, а роботодавці обирають для себе найкращого підрядника.


 - А яка друга за актуальністю проблема молоді?


Булінг. Зневажливе та принизливе ставлення однолітків, старших класів чи курсів і навіть деяких педагогів. Як наслідок – апатія, асоціальне життя та безліч комплексів. І образа. Сам пережив усе це, діти дуже жорстокі..

Вирішення просте – орган на базі місцевої ради, який буде приймати скарги від жертв булінгу, визначати передумови «травлення» та шукати шляхи їх подолання. Паралельно контактувати за необхідності з батьками, адміністрацією закладу чи правоохоронними органами.


 - Ну якщо вже згадали за заклади освіти – можливо маєте і в цій сфері щось цікаве?


Іноземні мови. Практично, корисно, актуально. Але дуже дорого. Розцінки репетиторів захмарні, а альтернативи як такої немає. Вирішення – безкоштовні курси іноземних мов для місцевої молоді на базі міської ради. Пріоритет на германські мови, досить вже з нас польської.


 - А робота в якій із комісій вам найбільше імпонує?


Конкурсна комісія з фінансування програм молодіжних та дитячих громадських організацій з міського бюджету – тут я зможу лобіювати інтереси молоді, блокуючи крадіжку коштів, виділених на розвиток молодіжних організацій.


 - Тобто ви стверджуєте, що будете боротись із корупцією та розкраданням бюджету?


Так. І нещадно. Я не йду в раду, щоб заробляти, це низько. І якщо я буду свідком таких інцидентів, я буду «валити» всіх. Ну окрім «Голосу» - у нас нульова толерантність до корупції.

Не пошкодую свого часу та нервів, мене дістав цей «дєрібан»  наших з вами коштів. Дістала бруківка замість безпеки на дорогах. Дістало, що у вікна мого юридичного більше не потрапляє сонце через незаконно збудовану багатоповерхівку. Дістало, що наші гроші йдуть на піар чинної влади. Дістало.


 - І на завершення – який ваш девіз на місцевих виборах 2020?


«Більше молодих, менше зелених!» (ред.- усміхається) 


25.09.2020 17739
Коментарі ()

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1940
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1850
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1844
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5450 45
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2143 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1500

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

729

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

786

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

985

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

996
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1760
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3669
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10244
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26130
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10170 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7702
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

883
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

178
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

245
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

372
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1266
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

870