Більше молодих, менше зелених: Максим Корнієнко про спорт, молодіжку "Голосу" та політику

Максим Корнієнко очолив Івано-Франківський молодіжний осередок політичної партії «Голос».

Молодий, проте дуже амбітний студент третього курсу юридичного інституту, є активістом та волонтером партії ще з 2019 року. На сьогодні, Максим поставив собі нову мету – зайти до міської ради та представляти інтереси молоді та студентства на місцевому рівні.

Громадський активіст, успішний студент і спортсмен Максим Корнієнко поєднує молодечу креативність та ентузіазм з багатим досвідом старших членів команди. Більшість свого часу він виділяє на дослідження проблем сучасної молоді та способів їх вирішення.


- Розпочнемо, мабуть, з історії. Скажіть, що вас привело до команди «Голосу»?


Політикою цікавився з дитинства. Дивитись дебати, політичні ток-шоу та новини мені було цікавіше, аніж мультфільми. На жаль, існує обґрунтований стереотип, що молодь далека від політики. Так воно і є – списки партій поділені між політичними «мастодонтами», яких цікавлять власні питання, які аж ніяк не дотичні до молодіжної політики...

Тому, коли у 2019 році був створений «Голос» і команду презентували нові, молоді та чисті люди, я зрозумів – шанси змінити застарілу корумповану політику є!


 - Чим ви займались у період парламентських виборів 2019 року?


Багато чим.. Перш за все відповідав за контент – креативності в мене хоч відбавляй. Разом з командою організовували заходи, флешмоб і т.д..

Ну і звичайно був у команді Галини Баранкевич – нашої «мажоритарки» від міста. Допомагав з усім – від організаційних питань і до роздачі газет.


 - Яким чином ви очолили молодіжний осередок? Чому «молодіжки» не було у 2019 році?


Ще того року я неодноразово звертався до попереднього керівника обласного територіального осередку з проханнями створити «молодіжку», щоб залучати зацікавлену молодь до політичних процесів. У мене вже навіть була команда. Жодної конкретики чи кроків назустріч не було.

Навесні 2020 року звернувся до нового керівника області – Володимира Тищенка з такою ж пропозицією. Що я отримав? Чітку ствердну відповідь, організаційну та матеріальну підтримку від обласного штабу.


 - Давайте переведемо увагу на вашу персону. Навчаєтесь ви у...


Юридичному інституті від ПНУ, третій курс.


 - Як дається навчання?


Ставлю собі це в пріоритет, тому відмінно.


 - Розкажіть про себе, як про спортсмена.


Ну тримайтесь, ви перші почали (ред.- усміхається).

Спорт. Більш хворобливу дитину, ніж яким я був, важко уявити. Астматик, алергик, хронічні запалення і т.д. — повний комплект.  Щомісяця нове захворювання. Такий імунітет. Булінг у школі, відсутність друзів, життя в 4-х стінах — так я провів перші 12  років свого життя. Звичайно, були гарні моменти, але не про це мова.

У той час захоплювався реслінгом, зокрема WWE. Там великі та сильні дядьки кидали одне одного як пір‘їну. Як же я мріяв бути як вони...

Однієї зими, коли в мене було три різних запалення мій батько сказав мені: «Хочеш чогось досягнути у цьому житті — віджимайся!». Під його контролем і настановами я через сльози, біль і сварки почав щоденно займатись.  Він обладнав турнік у моїй кімнаті, щоденно виділяв годину часу на тренування зі мною.

Так, було важко. Так, було боляче. Так, було лінь.

Але завдяки спорту я зрозумів, що тільки наполеглива праця чогось варта у цьому житті. Ніколи не забуду як я вперше підтягнувся. Неймовірний кайф. Але наступною думкою було — «мало, треба ще». І вже понад 7 років я засинаю з цією думкою.

Кілька місяців тому, поставив персональний рекорд — станова тяга 200 кг. Нещодавно «пожав» 140 кг від грудей.

А ще знайшов безліч друзів, дізнався про цілий спортивний світ і став тим, ким я є зараз.

Я знаю, як спорт змінює людей. І я зараз про внутрішній світ, а не зовнішність. Спорт дає віру в себе і мотивацію рухатись вперед, у будь-яких починаннях. Усі люди, яких я вважаю успішними, займаються спортом. І я буду робити все, що в моїх силах, щоб максимально популяризувати спорт серед нашої молоді!


 - Ваш девіз «твій Голос здатен створити умови для розвитку молоді». Можна конкретніше?


Усі карти показувати не буду, ще не час. Але можу розповісти про кілька проєктів на базі міської ради, які я хочу втілити в життя.

Перш за все – студентська біржа праці. Дуже криклива назва, але справді необхідна річ у нашому місті. Головна проблема молоді – працевлаштування. Це актуально і під час навчання в університеті, і після здобуття диплому. А роботодавці інколи місяцями шукають енергійних і креативних робітників. Тому є дуже актуальним створення органу, який виступав би посередником між молодими працівниками та місцевими підприємцями на локальному рівні.

Разових підробітків це також стосується. На «хлопський розум»: зацікавлені молоді люди подають до спеціального органу свої контактні дані та резюме, а роботодавці обирають для себе найкращого підрядника.


 - А яка друга за актуальністю проблема молоді?


Булінг. Зневажливе та принизливе ставлення однолітків, старших класів чи курсів і навіть деяких педагогів. Як наслідок – апатія, асоціальне життя та безліч комплексів. І образа. Сам пережив усе це, діти дуже жорстокі..

Вирішення просте – орган на базі місцевої ради, який буде приймати скарги від жертв булінгу, визначати передумови «травлення» та шукати шляхи їх подолання. Паралельно контактувати за необхідності з батьками, адміністрацією закладу чи правоохоронними органами.


 - Ну якщо вже згадали за заклади освіти – можливо маєте і в цій сфері щось цікаве?


Іноземні мови. Практично, корисно, актуально. Але дуже дорого. Розцінки репетиторів захмарні, а альтернативи як такої немає. Вирішення – безкоштовні курси іноземних мов для місцевої молоді на базі міської ради. Пріоритет на германські мови, досить вже з нас польської.


 - А робота в якій із комісій вам найбільше імпонує?


Конкурсна комісія з фінансування програм молодіжних та дитячих громадських організацій з міського бюджету – тут я зможу лобіювати інтереси молоді, блокуючи крадіжку коштів, виділених на розвиток молодіжних організацій.


 - Тобто ви стверджуєте, що будете боротись із корупцією та розкраданням бюджету?


Так. І нещадно. Я не йду в раду, щоб заробляти, це низько. І якщо я буду свідком таких інцидентів, я буду «валити» всіх. Ну окрім «Голосу» - у нас нульова толерантність до корупції.

Не пошкодую свого часу та нервів, мене дістав цей «дєрібан»  наших з вами коштів. Дістала бруківка замість безпеки на дорогах. Дістало, що у вікна мого юридичного більше не потрапляє сонце через незаконно збудовану багатоповерхівку. Дістало, що наші гроші йдуть на піар чинної влади. Дістало.


 - І на завершення – який ваш девіз на місцевих виборах 2020?


«Більше молодих, менше зелених!» (ред.- усміхається) 


25.09.2020 17991
Коментарі ()

29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

599
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1154
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2462
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1333
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1955 9
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2909

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

654

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

738

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1649

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1629
28.11.2024

Багато хто, бажаючи схуднути чи поліпшити здоров'я, звертається до модних дієт. Але правда в тому, що більшість дієт не дають тривалого результату і навіть можуть нашкодити організму.  

322
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

437
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18355
30.11.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

7463
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3646
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

1032
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10770
26.11.2024

Оцінюватимуть фіналістів члени міжнародного журі з п'яти європейських країн.

273
29.11.2024

Цей закон набуде чинності з 1 грудня.

267
28.11.2024

2024 рік — це рік, коли у громад забрали військовий податок на доходи, військове ПДФО.

463
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

440
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

673