Більше молодих, менше зелених: Максим Корнієнко про спорт, молодіжку "Голосу" та політику

Максим Корнієнко очолив Івано-Франківський молодіжний осередок політичної партії «Голос».

Молодий, проте дуже амбітний студент третього курсу юридичного інституту, є активістом та волонтером партії ще з 2019 року. На сьогодні, Максим поставив собі нову мету – зайти до міської ради та представляти інтереси молоді та студентства на місцевому рівні.

Громадський активіст, успішний студент і спортсмен Максим Корнієнко поєднує молодечу креативність та ентузіазм з багатим досвідом старших членів команди. Більшість свого часу він виділяє на дослідження проблем сучасної молоді та способів їх вирішення.


- Розпочнемо, мабуть, з історії. Скажіть, що вас привело до команди «Голосу»?


Політикою цікавився з дитинства. Дивитись дебати, політичні ток-шоу та новини мені було цікавіше, аніж мультфільми. На жаль, існує обґрунтований стереотип, що молодь далека від політики. Так воно і є – списки партій поділені між політичними «мастодонтами», яких цікавлять власні питання, які аж ніяк не дотичні до молодіжної політики...

Тому, коли у 2019 році був створений «Голос» і команду презентували нові, молоді та чисті люди, я зрозумів – шанси змінити застарілу корумповану політику є!


 - Чим ви займались у період парламентських виборів 2019 року?


Багато чим.. Перш за все відповідав за контент – креативності в мене хоч відбавляй. Разом з командою організовували заходи, флешмоб і т.д..

Ну і звичайно був у команді Галини Баранкевич – нашої «мажоритарки» від міста. Допомагав з усім – від організаційних питань і до роздачі газет.


 - Яким чином ви очолили молодіжний осередок? Чому «молодіжки» не було у 2019 році?


Ще того року я неодноразово звертався до попереднього керівника обласного територіального осередку з проханнями створити «молодіжку», щоб залучати зацікавлену молодь до політичних процесів. У мене вже навіть була команда. Жодної конкретики чи кроків назустріч не було.

Навесні 2020 року звернувся до нового керівника області – Володимира Тищенка з такою ж пропозицією. Що я отримав? Чітку ствердну відповідь, організаційну та матеріальну підтримку від обласного штабу.


 - Давайте переведемо увагу на вашу персону. Навчаєтесь ви у...


Юридичному інституті від ПНУ, третій курс.


 - Як дається навчання?


Ставлю собі це в пріоритет, тому відмінно.


 - Розкажіть про себе, як про спортсмена.


Ну тримайтесь, ви перші почали (ред.- усміхається).

Спорт. Більш хворобливу дитину, ніж яким я був, важко уявити. Астматик, алергик, хронічні запалення і т.д. — повний комплект.  Щомісяця нове захворювання. Такий імунітет. Булінг у школі, відсутність друзів, життя в 4-х стінах — так я провів перші 12  років свого життя. Звичайно, були гарні моменти, але не про це мова.

У той час захоплювався реслінгом, зокрема WWE. Там великі та сильні дядьки кидали одне одного як пір‘їну. Як же я мріяв бути як вони...

Однієї зими, коли в мене було три різних запалення мій батько сказав мені: «Хочеш чогось досягнути у цьому житті — віджимайся!». Під його контролем і настановами я через сльози, біль і сварки почав щоденно займатись.  Він обладнав турнік у моїй кімнаті, щоденно виділяв годину часу на тренування зі мною.

Так, було важко. Так, було боляче. Так, було лінь.

Але завдяки спорту я зрозумів, що тільки наполеглива праця чогось варта у цьому житті. Ніколи не забуду як я вперше підтягнувся. Неймовірний кайф. Але наступною думкою було — «мало, треба ще». І вже понад 7 років я засинаю з цією думкою.

Кілька місяців тому, поставив персональний рекорд — станова тяга 200 кг. Нещодавно «пожав» 140 кг від грудей.

А ще знайшов безліч друзів, дізнався про цілий спортивний світ і став тим, ким я є зараз.

Я знаю, як спорт змінює людей. І я зараз про внутрішній світ, а не зовнішність. Спорт дає віру в себе і мотивацію рухатись вперед, у будь-яких починаннях. Усі люди, яких я вважаю успішними, займаються спортом. І я буду робити все, що в моїх силах, щоб максимально популяризувати спорт серед нашої молоді!


 - Ваш девіз «твій Голос здатен створити умови для розвитку молоді». Можна конкретніше?


Усі карти показувати не буду, ще не час. Але можу розповісти про кілька проєктів на базі міської ради, які я хочу втілити в життя.

Перш за все – студентська біржа праці. Дуже криклива назва, але справді необхідна річ у нашому місті. Головна проблема молоді – працевлаштування. Це актуально і під час навчання в університеті, і після здобуття диплому. А роботодавці інколи місяцями шукають енергійних і креативних робітників. Тому є дуже актуальним створення органу, який виступав би посередником між молодими працівниками та місцевими підприємцями на локальному рівні.

Разових підробітків це також стосується. На «хлопський розум»: зацікавлені молоді люди подають до спеціального органу свої контактні дані та резюме, а роботодавці обирають для себе найкращого підрядника.


 - А яка друга за актуальністю проблема молоді?


Булінг. Зневажливе та принизливе ставлення однолітків, старших класів чи курсів і навіть деяких педагогів. Як наслідок – апатія, асоціальне життя та безліч комплексів. І образа. Сам пережив усе це, діти дуже жорстокі..

Вирішення просте – орган на базі місцевої ради, який буде приймати скарги від жертв булінгу, визначати передумови «травлення» та шукати шляхи їх подолання. Паралельно контактувати за необхідності з батьками, адміністрацією закладу чи правоохоронними органами.


 - Ну якщо вже згадали за заклади освіти – можливо маєте і в цій сфері щось цікаве?


Іноземні мови. Практично, корисно, актуально. Але дуже дорого. Розцінки репетиторів захмарні, а альтернативи як такої немає. Вирішення – безкоштовні курси іноземних мов для місцевої молоді на базі міської ради. Пріоритет на германські мови, досить вже з нас польської.


 - А робота в якій із комісій вам найбільше імпонує?


Конкурсна комісія з фінансування програм молодіжних та дитячих громадських організацій з міського бюджету – тут я зможу лобіювати інтереси молоді, блокуючи крадіжку коштів, виділених на розвиток молодіжних організацій.


 - Тобто ви стверджуєте, що будете боротись із корупцією та розкраданням бюджету?


Так. І нещадно. Я не йду в раду, щоб заробляти, це низько. І якщо я буду свідком таких інцидентів, я буду «валити» всіх. Ну окрім «Голосу» - у нас нульова толерантність до корупції.

Не пошкодую свого часу та нервів, мене дістав цей «дєрібан»  наших з вами коштів. Дістала бруківка замість безпеки на дорогах. Дістало, що у вікна мого юридичного більше не потрапляє сонце через незаконно збудовану багатоповерхівку. Дістало, що наші гроші йдуть на піар чинної влади. Дістало.


 - І на завершення – який ваш девіз на місцевих виборах 2020?


«Більше молодих, менше зелених!» (ред.- усміхається) 


25.09.2020 18143
Коментарі ()

12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1192
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3335
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5092
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1462
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

1728
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1980

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

330

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

662

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

1464

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1546
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

559
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2262 1
02.04.2025

У сучасному світі ми часто їмо поспіхом, на ходу або перед екраном телефону, не звертаючи уваги на сам процес. Але їжа — це не просто набір калорій. Це досвід, задоволення та спосіб отримати гармонію.  

2088
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4695
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

555
04.04.2025

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

8236
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

3534
11.04.2025

Авторка — фольклористка, антропологиня і в минулому біґьорл Dash — зібрала у книжці десятки голосів та історій представників субкультур: готів, панків, фанатів, реперів, скінхедів, брейкерів та інших.

432
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

201
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

544
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

703 2
03.04.2025

Президент США Дональд Трамп оголосив надзвичайний стан у країні, щоб захистити суверенітет і зміцнити національну та економічну безпеку.  

886