Більше половини державних установ не оприлюднюють інформації про свої витрати

 

 

П’ятдесят один відсоток державних установ у містах продовжує порушувати законодавство, яке зобов’язує їх оприлюднювати інформацію про бюджетні кошти.

 

Про це стало відомо під час дослідження, яке провели експерти проекту Є-data та ресурсу 007.org.ua.

 

Станом на 01.07.2017 у населених пунктах України, що мають статус міста, є 42 282 розпорядників та одержувачів державних коштів. Згідно з Законом України «Про відкритість використання публічних коштів» всі дані про витрачення коштів державного і місцевого бюджетів мають оприлюднюватися на Офіційному порталі публічних фінансів України http://e-data.gov.ua.

 

За два роки лише 20 655 розпорядників та одержувачів, розташованих в містах, зареєстрували на Порталі службові кабінети. Тобто, половина державних установ зі статусом міста не відкриває своїх витрат, що призводить до поширення корупційних схем.

 

Зважаючи на це, Міністерство фінансів України та ДУ «Відкриті публічні фінанси» ухвалили рішення створити «e-Data Рейтинг», який буде сприяти прозорості міст та довірі до місцевої влади. Формування рейтингу відбуватиметься в рамках національного конкурсу, ініціаторами якого виступили засновники проекту Є-dataта ресурсу 007.org.ua.

 

«Голови міських рад отримали офіційні листи, в яких їх було проінформовано про початок конкурсу, і вже зараз зроблено первинну аналітику, яка виявила 1256 порожніх кабінетів із 20 655 зареєстрованих у населених пунктах зі статусом міста. Ми віримо, що саме рейтинг стане тим каталізатором, який активує відповідальність за виконання чинного Закону України «Про відкритість використання публічних коштів» у частині реєстрації та оприлюднення інформації на порталі Є-data», - говорить Оксана Маркарова, заступник Міністра фінансів України.

 

«Багато мешканців українських містечок не мають можливості контролювати, куди витрачаються їхні гроші, як платників податків. Зараз кожен громадянин згідно з Законом України має право вільного доступу до інформації щодо бюджетних коштів. Прозорість та доступ до інформації дозволяє контролювати використання фінансів місцевою владою, виявляти та розслідувати випадки зловживань та корупції»,- говорить Олександр Щелоков, керівник проекту Є-data та засновник ресурсу 007.org.ua.

 

Наразі громадськість не може реалізувати свої права у всій повноті, оскільки норми Закону виконуються не в повному обсязі, що в свою чергу впливає на інформаційне наповнення порталу http://e-data.gov.ua. Мета конкурсу - змінити ставлення урядовців до Закону України «Про відкритість використання публічних коштів» та поліпшити якість його виконання.

 

Усі бюджетні організації цих міст автоматично стають учасниками конкурсу. Протягом кількох місяців буде проводитися моніторинг та оцінюватиметься приріст реєстрації нових «службових кабінетів» на порталі, відсоток наповнення «службових кабінетів» інформацією та збільшення кількості внесених на портал документів (договорів, актів та звітів). Розрахунок рейтингу за цими показниками робитиме методологічний партнер конкурсу–InvestorRelationsAgency. Фінансову підтримку конкурсу забезпечує Міжнародний фонд «Відродження». Інформаційно конкурс підтримують: "Слово і діло", "Стоп коррупції".

 

У додатку можна подивитися інфографіку результатів дослідження проекту Є-data та ресурсу 007.org.uaвід 01.07.2017 щодо виконання Закону України «Про відкритість використання публічних коштів» у містах України. Організаторами конкурсу також розроблено інтерактивну мапу http://bit.ly/2wPZaPn, за допомогою якої можна дізнатися ключові показники відкритості будь-якого міста станом на 01.07.2017: рівень реєстрації службових кабінетів, відсоток кабінетів, що наповнюються, кількість внесених документів, підсумковий Є-data рейтинг.  


13.09.2017 558 0
Коментарі (0)

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

614
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3197
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21318
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2104
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1594 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2472

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

403

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

274

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

862

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2266
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

286
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

564
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1109
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

268
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

885
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

854
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

767
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8345
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти.  

428
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1249 6
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2286 4
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

976