Білий дім заборонить отримання "зелених карт"

Адміністрація Трампа поширює заборону на отримання візи для неімігрантів.


В понеділок Адміністрація Трампа продовжила заборону на отримання "зелених карток", випущених за межами США до кінця року, і заморозила тимчасові робочі візи, включаючи ті, які часто використовуються технологічними компаніями та транснаціональними корпораціями.

Адміністрація докладає такі зусилля як спосіб звільнити робочі місця в економіці, котра потерпає від коронавірусу. Вищий чиновник, який розмовляв з журналістами за умови анонімності, передбачив, що це відкриє для американців 525 000 робочих місць, що негайно оскаржили критики.

Заборона, хоча і є тимчасовою, означає скорочення легальної імміграції в масштабі, який ухилявся від адміністрації до пандемії. Також шукаються довгострокові зміни, які заважали б багатьом шукачам притулку отримати дозвіл на роботу і по-різному розподілятимуть високотехнологічні робочі візи.

Бізнес-групи наполегливо наполягали на обмеженні змін, але отримали мало того, що хотіли, відзначивши перемогу для імміграційних хардлайнерів, оскільки Трамп прагне ще більше зміцнити свою підтримку до виборів у листопаді.

Заборона на отримання нових віз, яка набирає чинності в середу, поширюється на візи H-1B, які широко використовуються великими американськими та індійськими технологічними компаніями, візи H-2B для сезонних працівників, окрім сільськогосподарських, візи J-1 для культурних обмінів та L-1 візи для керівників та інших ключових працівників багатонаціональних корпорацій.

Буде передбачено звільнення працівників харчової промисловості, які становлять близько 15% віз Н-2В, заявив чиновник. Медичні працівники, які надають допомогу в боротьбі з коронавірусом, і надалі будуть вільно отримувати "зелені картки", їх звільнення буде незначним.

"В управлінні системою імміграції нашої країни ми повинні пам’ятати про вплив іноземних робітників на ринок праці в США, особливо в умовах надзвичайного середовища високого внутрішнього безробіття та депресивного попиту на робочу силу", - написав Трамп у своєму президентському зверненні.

Трамп наклав 60-денну заборону на "зелені картки", видані за кордоном у квітні, термін дії яких закінчився в понеділок. Це оголошення, яке в основному було націлене на членів сім'ї, викликало напрочуд холодний прийом від імміграційних хардлайнерів, які сказали, що президент не пішов досить далеко.

Нові кроки щодо віз для неімігрантів зайняли багато часу стосовно розробки привабливості жорстких ліній.

"Це сміливий крок Адміністрації Трампа щодо захисту американських робочих місць", - сказав Марк Крикоріан, виконавчий директор Центру імміграційних досліджень, який виступає за обмеження. "Не всі пункти в нашому контрольному списку необхідних дій містяться в сьогоднішньому оголошенні, але корпоративні лобісти, які відчайдушно боролися за винятки, щоб захистити доступ своїх клієнтів до дешевої іноземної робочої сили, значною мірою зазнали відсіку".

Томас Дж. Доноуе, генеральний директор Торгово-промислової палати США, заявив, що заходи нанесуть шкоду американській економіці, а не допоможуть.

"Заяви, що "ми не раді інженерам, керівникам, ІТ-експертам, лікарям, медсестрам та іншим працівникам не допоможуть нашій країні, це стримує нас", - сказав він. "Обмежувальні зміни в системі імміграції нашої країни відштовхнуть інвестиції та економічну активність за кордон, це сповільнить зростання та зменшить створення нових робочих місць".

BSA, група, яка представляє великі компанії з розробки програмного забезпечення, закликала адміністрацію переглянути, зокрема зміни щодо програми H-1B, заявивши, що вони будуть перешкоджати економічному одужанню, ускладнюючи зайняття критичних позицій.

"Потреба у цих кадрах більша, ніж кількість працівників США, кваліфікованих для їх заповнення, це означає, що ці робочі місця можна зберегти в США", - сказала група. - Це дозволяє компаніям, що базуються в США, залишатися конкурентоздатними, що, своєю чергою, підвищує економіку США, створюючи робочі місця для мільйонів американців ".

Замороження віз, виданих за кордоном, має вступити в дію негайно. Інші зміни, включаючи обмеження дозволу на роботу для осіб, які шукають притулку, відбуватимуться через формальний процес прийняття норм, який займає місяці.

За словами адміністрації, пропонується новий спосіб видачі віз H-1B, присуджуючи їх за найвищою зарплатою замість лотереї.

Візи H-1B обмежуються 85 000 на рік для людей з "вузькоспеціалізованими знаннями" та мінімальним ступенем бакалавра, зазвичай в галузі науки, техніки, викладання та бухгалтерського обліку. Критики кажуть, що високотехнологічні компанії використовували візи, як інструмент для передачі робочих місць іноземцям, замінюючи американців.

Компанія Cognizant Technology Solutions Corp. була найбільшим роботодавцем H-1B у 2018 фінансовому році, за нею йдуть Tata Consultancy Services Ltd., Infosys Ltd., Deloitte Consulting LLP та Microsoft Corp. До інших основних роботодавців належать Amazon.com Inc., Apple Inc., Google та Facebook Inc.

Правило щодо осіб, які шукають притулку, яке набуде чинності з 25 серпня, значно ускладнить отримання дозволів на роботу, серед іншого, подовження терміну очікування на 150 днів збільшать до року та заборона заявникам, які перетинають кордон незаконно.

Положення на 328 сторінках, підписане Чадом Мізелле, чинним генеральним радником Департаменту внутрішньої безпеки, який вважається союзником радника Білого дому Стівена Міллера, говорить, що обмеження дозволів на роботу усуне головний стимул для приїзду до США для отримання притулку.

Це останній пункт у ряді довгих заходів, що ускладнюють отримання притулку — майже недосяжного тепер, на думку деяких пропагандистських груп.

"Це правило буде перешкоджати багатьом біженцям годувати, утримувати себе та сім'ї, — сказала Елеонора Асер, старший директор з захисту прав біженців. "Це правило зробить неможливим виживання для багатьох".

Мабуть, єдиною розрадою для бізнесу та академічних установ є збереження, принаймні поки що, програми факультативного практичного навчання, яка дозволяє випускникам коледжу перебувати в США до трьох років після закінчення навчання.

 За матеріалами The New York Times


23.06.2020 12375
Коментарі ()

29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

599
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1154
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2462
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1333
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1955 9
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2909

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

654

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

738

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1649

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1629
28.11.2024

Багато хто, бажаючи схуднути чи поліпшити здоров'я, звертається до модних дієт. Але правда в тому, що більшість дієт не дають тривалого результату і навіть можуть нашкодити організму.  

322
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

437
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18355
30.11.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

7463
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3646
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

1032
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10770
26.11.2024

Оцінюватимуть фіналістів члени міжнародного журі з п'яти європейських країн.

273
29.11.2024

Цей закон набуде чинності з 1 грудня.

267
28.11.2024

2024 рік — це рік, коли у громад забрали військовий податок на доходи, військове ПДФО.

463
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

440
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

673