Білий дім заборонить отримання "зелених карт"

Адміністрація Трампа поширює заборону на отримання візи для неімігрантів.


В понеділок Адміністрація Трампа продовжила заборону на отримання "зелених карток", випущених за межами США до кінця року, і заморозила тимчасові робочі візи, включаючи ті, які часто використовуються технологічними компаніями та транснаціональними корпораціями.

Адміністрація докладає такі зусилля як спосіб звільнити робочі місця в економіці, котра потерпає від коронавірусу. Вищий чиновник, який розмовляв з журналістами за умови анонімності, передбачив, що це відкриє для американців 525 000 робочих місць, що негайно оскаржили критики.

Заборона, хоча і є тимчасовою, означає скорочення легальної імміграції в масштабі, який ухилявся від адміністрації до пандемії. Також шукаються довгострокові зміни, які заважали б багатьом шукачам притулку отримати дозвіл на роботу і по-різному розподілятимуть високотехнологічні робочі візи.

Бізнес-групи наполегливо наполягали на обмеженні змін, але отримали мало того, що хотіли, відзначивши перемогу для імміграційних хардлайнерів, оскільки Трамп прагне ще більше зміцнити свою підтримку до виборів у листопаді.

Заборона на отримання нових віз, яка набирає чинності в середу, поширюється на візи H-1B, які широко використовуються великими американськими та індійськими технологічними компаніями, візи H-2B для сезонних працівників, окрім сільськогосподарських, візи J-1 для культурних обмінів та L-1 візи для керівників та інших ключових працівників багатонаціональних корпорацій.

Буде передбачено звільнення працівників харчової промисловості, які становлять близько 15% віз Н-2В, заявив чиновник. Медичні працівники, які надають допомогу в боротьбі з коронавірусом, і надалі будуть вільно отримувати "зелені картки", їх звільнення буде незначним.

"В управлінні системою імміграції нашої країни ми повинні пам’ятати про вплив іноземних робітників на ринок праці в США, особливо в умовах надзвичайного середовища високого внутрішнього безробіття та депресивного попиту на робочу силу", - написав Трамп у своєму президентському зверненні.

Трамп наклав 60-денну заборону на "зелені картки", видані за кордоном у квітні, термін дії яких закінчився в понеділок. Це оголошення, яке в основному було націлене на членів сім'ї, викликало напрочуд холодний прийом від імміграційних хардлайнерів, які сказали, що президент не пішов досить далеко.

Нові кроки щодо віз для неімігрантів зайняли багато часу стосовно розробки привабливості жорстких ліній.

"Це сміливий крок Адміністрації Трампа щодо захисту американських робочих місць", - сказав Марк Крикоріан, виконавчий директор Центру імміграційних досліджень, який виступає за обмеження. "Не всі пункти в нашому контрольному списку необхідних дій містяться в сьогоднішньому оголошенні, але корпоративні лобісти, які відчайдушно боролися за винятки, щоб захистити доступ своїх клієнтів до дешевої іноземної робочої сили, значною мірою зазнали відсіку".

Томас Дж. Доноуе, генеральний директор Торгово-промислової палати США, заявив, що заходи нанесуть шкоду американській економіці, а не допоможуть.

"Заяви, що "ми не раді інженерам, керівникам, ІТ-експертам, лікарям, медсестрам та іншим працівникам не допоможуть нашій країні, це стримує нас", - сказав він. "Обмежувальні зміни в системі імміграції нашої країни відштовхнуть інвестиції та економічну активність за кордон, це сповільнить зростання та зменшить створення нових робочих місць".

BSA, група, яка представляє великі компанії з розробки програмного забезпечення, закликала адміністрацію переглянути, зокрема зміни щодо програми H-1B, заявивши, що вони будуть перешкоджати економічному одужанню, ускладнюючи зайняття критичних позицій.

"Потреба у цих кадрах більша, ніж кількість працівників США, кваліфікованих для їх заповнення, це означає, що ці робочі місця можна зберегти в США", - сказала група. - Це дозволяє компаніям, що базуються в США, залишатися конкурентоздатними, що, своєю чергою, підвищує економіку США, створюючи робочі місця для мільйонів американців ".

Замороження віз, виданих за кордоном, має вступити в дію негайно. Інші зміни, включаючи обмеження дозволу на роботу для осіб, які шукають притулку, відбуватимуться через формальний процес прийняття норм, який займає місяці.

За словами адміністрації, пропонується новий спосіб видачі віз H-1B, присуджуючи їх за найвищою зарплатою замість лотереї.

Візи H-1B обмежуються 85 000 на рік для людей з "вузькоспеціалізованими знаннями" та мінімальним ступенем бакалавра, зазвичай в галузі науки, техніки, викладання та бухгалтерського обліку. Критики кажуть, що високотехнологічні компанії використовували візи, як інструмент для передачі робочих місць іноземцям, замінюючи американців.

Компанія Cognizant Technology Solutions Corp. була найбільшим роботодавцем H-1B у 2018 фінансовому році, за нею йдуть Tata Consultancy Services Ltd., Infosys Ltd., Deloitte Consulting LLP та Microsoft Corp. До інших основних роботодавців належать Amazon.com Inc., Apple Inc., Google та Facebook Inc.

Правило щодо осіб, які шукають притулку, яке набуде чинності з 25 серпня, значно ускладнить отримання дозволів на роботу, серед іншого, подовження терміну очікування на 150 днів збільшать до року та заборона заявникам, які перетинають кордон незаконно.

Положення на 328 сторінках, підписане Чадом Мізелле, чинним генеральним радником Департаменту внутрішньої безпеки, який вважається союзником радника Білого дому Стівена Міллера, говорить, що обмеження дозволів на роботу усуне головний стимул для приїзду до США для отримання притулку.

Це останній пункт у ряді довгих заходів, що ускладнюють отримання притулку — майже недосяжного тепер, на думку деяких пропагандистських груп.

"Це правило буде перешкоджати багатьом біженцям годувати, утримувати себе та сім'ї, — сказала Елеонора Асер, старший директор з захисту прав біженців. "Це правило зробить неможливим виживання для багатьох".

Мабуть, єдиною розрадою для бізнесу та академічних установ є збереження, принаймні поки що, програми факультативного практичного навчання, яка дозволяє випускникам коледжу перебувати в США до трьох років після закінчення навчання.

 За матеріалами The New York Times


23.06.2020 12447
Коментарі ()

29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

888
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

1917 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

876
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

2810
08.03.2025
Тетяна Ткаченко

Про найчастіші запити від батьків та дітей, складні емоції підлітків, доцільність покарання та потребу любові, журналістка Фіртки поспілкувалась із івано-франківською психологинею Іриною Волощук.  

1921
07.03.2025
Олег Головенський

Грем Пероллз (Graham Perolls) — Офіцер Найвидатнішого Ордену Британської Імперії (Officer of the Most Excellent Order of the British Empire) та Кавалер Найвищого Ордена Святого Михайла та Святого Георгія (Companion of the Most Distinguished Order of St. Michael and St. George).  

3157

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

693

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

873

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1290

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

1887
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

590
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

792
17.03.2025

Інфляція на споживчому ринку Івано-Франківщини в лютому 2025 року порівняно із січнем як в області, так і в Україні складала 0,8%, з початку року — 2,0% відповідно.  

1266
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1031
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

774
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1030
15.03.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

7665
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

992
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

3771
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

883
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1465
20.03.2025

Під час опитування респондентам зачитали перелік з 12 емоцій, з яких просили респондентів обрати до трьох відповідей (або ж респондент міг назвати свій варіант).  

1229 1