Біль у молочних залозах – ознака раку?

Консультує: Лаврів Леся Ярославівна – лікар мамолог медичного центру Оксфорд Медікал.

Бувають моменти, коли жінка стикається з болем у грудях. Хтось не звертає на це уваги, а хтось генерує у голові десятки причин болю. Незручна білизна? ПМС? Травма, про яку ви не пам’ятаєте? І тут думки доходять до найбільшого страху: «А можливо це рак?»

Чи дійсно біль у молочних залозах свідчить про рак?

Рак молочних залоз – це настільки відома та популярна проблема, що за увесь час її існування придумана неймовірна кількість міфів, про які можна написати роман у кількох томах. Частково є позитивна сторона у цьому, адже при будь-якому симптомі страх жінки перед раком змушує її вчасно звернутися до лікаря. Але! Інколи жінки йдуть на безглузді та невиважені кроки. Багато фактів про рак молочних залоз є вигадками, тому нам необхідно орієнтуватися у правдивих даних.

Дуже часто на прийомі пацієнти запитують: «Чи болять молочні залози при раку молочних залоз?». Відповідь: НІ. При формуванні пухлини жінка жодних скарг не подає. Певні хворобливі відчуття виникають вже на розвинутих стадіях захворювання. Тому тільки при профілактичних оглядах та додаткових скринінгових програмах можна вчасно попередити та запобігти ускладненню процесу. Але, навіть якщо це не рак, то біль у грудях може свідчити про не менш небезпечні захворювання.

Чому насправді болять груди?

Вас турбує дискомфорт у молочних залозах, не пов'язаний з менструальним циклом? Причина проста – ви жінка. Суть у тому, що саме молочні залози є органом мішені для переважної більшості гормонів. Зміни, які відбуваються в молочних залозах, це наслідок гормональної перебудови в організмі, порушень роботи ендокринної системи, порушень метаболізму в організмі.

Але також груди можуть боліти за нормальних фізіологічних умов: статеве дозрівання дівчинки, вагітність, біль у самому грудному м’язі після фізичних навантажень,  клімакс та ін. При патологічному процесі біль у грудях може вказувати на такі стани:

  • гінекологічні патології, такі як ендометріоз, кіста яєчника, поліпи. У цьому випадку приєднується біль внизу живота;
  • порушення діяльності статевих гормонів;
  • запальні ураження залозистої тканини, що можуть бути викликані травмами та інфекціями;
  • мастити;
  • фіброз грудей;
  • абсцеси;
  • порушення роботи щитоподібної залози, гіпоталамо-гіпофізарної системи;
  • вживання оральних контрацептивів;
  • міжреберна невралгія;
  • ураження хребта на рівні грудного відділу та ін.

Тому варто звертати увагу на локалізацію болю, симетричність, характер, періодичність, тривалість та сезонність болю. Саме ці ознаки наштовхують лікаря на діагностику відповідної проблеми.

Що робити, якщо вас турбує біль у грудях?

Головне правило при будь-якій підозрі на проблему – вчасне звернення до лікаря. Важливо разом з лікарем перевірити гормональний фон та докласти зусиль для його внормування. В першу чергу, рекомендовано дотримуватися збалансованого харчування, провести корекцію зайвої ваги, адже жирова тканина є додатковим джерелом виділення естрогену, що своєю чергою підвищує ризик захворіти на рак молочної залози. Також зверніть увагу на шкоду алкоголю та тютюнопаління – цих звичок варто все-таки позбутися.

При болях в молочних залозах з лікарем також перевіряємо роботу щитоподібної залози, функцію гіпофіза та функцію яєчників. Проводимо візуальні методи обстеження: УЗД, при виявленні ущільнень – еластографію. При виявленні причин болю, за потреби долучаються суміжні лікарі гінекологи та ендокринологи, які разом з мамологом формують індивідуальний план лікування пацієнтки.

Любі жінки, при систематичних болях у грудях зверніться на прийом до лікаря-мамолога та збережіть собі здоров’я.

Запис за телефоном: 0673777299, 0503777299.

 Партнерський матеріал


10.08.2020 8420
Коментарі ()

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

310
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2912
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21067
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1976
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1347 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2360

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

691

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2137

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

816

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1405
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

139
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

465
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

997
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

140
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

755
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

736
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

679
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8210
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

820 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

873
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2165 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

817