Біль у молочних залозах – ознака раку?

Консультує: Лаврів Леся Ярославівна – лікар мамолог медичного центру Оксфорд Медікал.

Бувають моменти, коли жінка стикається з болем у грудях. Хтось не звертає на це уваги, а хтось генерує у голові десятки причин болю. Незручна білизна? ПМС? Травма, про яку ви не пам’ятаєте? І тут думки доходять до найбільшого страху: «А можливо це рак?»

Чи дійсно біль у молочних залозах свідчить про рак?

Рак молочних залоз – це настільки відома та популярна проблема, що за увесь час її існування придумана неймовірна кількість міфів, про які можна написати роман у кількох томах. Частково є позитивна сторона у цьому, адже при будь-якому симптомі страх жінки перед раком змушує її вчасно звернутися до лікаря. Але! Інколи жінки йдуть на безглузді та невиважені кроки. Багато фактів про рак молочних залоз є вигадками, тому нам необхідно орієнтуватися у правдивих даних.

Дуже часто на прийомі пацієнти запитують: «Чи болять молочні залози при раку молочних залоз?». Відповідь: НІ. При формуванні пухлини жінка жодних скарг не подає. Певні хворобливі відчуття виникають вже на розвинутих стадіях захворювання. Тому тільки при профілактичних оглядах та додаткових скринінгових програмах можна вчасно попередити та запобігти ускладненню процесу. Але, навіть якщо це не рак, то біль у грудях може свідчити про не менш небезпечні захворювання.

Чому насправді болять груди?

Вас турбує дискомфорт у молочних залозах, не пов'язаний з менструальним циклом? Причина проста – ви жінка. Суть у тому, що саме молочні залози є органом мішені для переважної більшості гормонів. Зміни, які відбуваються в молочних залозах, це наслідок гормональної перебудови в організмі, порушень роботи ендокринної системи, порушень метаболізму в організмі.

Але також груди можуть боліти за нормальних фізіологічних умов: статеве дозрівання дівчинки, вагітність, біль у самому грудному м’язі після фізичних навантажень,  клімакс та ін. При патологічному процесі біль у грудях може вказувати на такі стани:

  • гінекологічні патології, такі як ендометріоз, кіста яєчника, поліпи. У цьому випадку приєднується біль внизу живота;
  • порушення діяльності статевих гормонів;
  • запальні ураження залозистої тканини, що можуть бути викликані травмами та інфекціями;
  • мастити;
  • фіброз грудей;
  • абсцеси;
  • порушення роботи щитоподібної залози, гіпоталамо-гіпофізарної системи;
  • вживання оральних контрацептивів;
  • міжреберна невралгія;
  • ураження хребта на рівні грудного відділу та ін.

Тому варто звертати увагу на локалізацію болю, симетричність, характер, періодичність, тривалість та сезонність болю. Саме ці ознаки наштовхують лікаря на діагностику відповідної проблеми.

Що робити, якщо вас турбує біль у грудях?

Головне правило при будь-якій підозрі на проблему – вчасне звернення до лікаря. Важливо разом з лікарем перевірити гормональний фон та докласти зусиль для його внормування. В першу чергу, рекомендовано дотримуватися збалансованого харчування, провести корекцію зайвої ваги, адже жирова тканина є додатковим джерелом виділення естрогену, що своєю чергою підвищує ризик захворіти на рак молочної залози. Також зверніть увагу на шкоду алкоголю та тютюнопаління – цих звичок варто все-таки позбутися.

При болях в молочних залозах з лікарем також перевіряємо роботу щитоподібної залози, функцію гіпофіза та функцію яєчників. Проводимо візуальні методи обстеження: УЗД, при виявленні ущільнень – еластографію. При виявленні причин болю, за потреби долучаються суміжні лікарі гінекологи та ендокринологи, які разом з мамологом формують індивідуальний план лікування пацієнтки.

Любі жінки, при систематичних болях у грудях зверніться на прийом до лікаря-мамолога та збережіть собі здоров’я.

Запис за телефоном: 0673777299, 0503777299.

 Партнерський матеріал


10.08.2020 7664
Коментарі ()

15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

5207 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1841 4
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

4051 3
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

3176 2
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

7969 2
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

20298 29

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

282

Поняття святості, як певної інакшості, духовної досконалості присутнє у різних релігіях.   

824

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1917

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

2396
24.07.2024

Гречаний чай — це корисний і смачний напій, який поєднує у собі багатство вітамінів і мінералів з приємним ароматом. Корисні властивості роблять його незамінним джерелом здоров'я людини.

193
20.07.2024

Влітку під час тривалих вимкнень електроенергії деякі продукти в холодильнику можуть зіпсуватися за чотири години, без нього — за дві.  

702
17.07.2024

Інфляція на споживчому ринку у червні 2024 року порівняно із травнем цього року на Прикарпатті становила 2,5%, з початку року — 4,9%, в Україні — 2,2% та 4,3% відповідно.  

483
23.07.2024

На початку серпня відбудеться Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої в Крилосі, яка щороку об’єднує у молитві тисячі вірян.  

18387
19.07.2024

У суботу, 20 липня, християни відзначатимуть День пророка Іллі.  

984
15.07.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

1220 1
11.07.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

6106 3
20.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

23397 1
24.07.2024

Майже третина (32%) опитаних українців у травні 2024 року висловили готовність до територіальних поступок для якнайшвидшого досягнення миру та збереження незалежності.   

299
20.07.2024

Депутати Верховної ради у першому читанні підтримали законопроєкт, в якому йдеться про угоду зі слідством у провадженнях про корупційні злочини. Сім із десяти обранців з Івано-Франківщини проголосували "за".  

997 1
18.07.2024

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №11340, який дозволятиме підозрюваним у корупційних злочинах чиновникам йти на угоду зі слідством та сплачувати штраф за скоєне правопорушення.  

1185 4
16.07.2024

Зауважимо, соціологи, які опитали понад дві тисячі респондентів, наголошують, що «це думка тилу».

503