Бійці батальйону Прикарпаття: З нас зробили боягузів (фото)

 

/data/blog/54094/dc20abf9418aa5b93b6fe75029e4237f.jpg

 

«На нашу область впала ганебна пляма!» – Саме такими словами розпочав роботу виїзної групи депутатів Івано-Франківської обласної ради керуючий справами голови Івано-Франківської облради Іван Данів.

 

Нагадаємо, що нещодавно в засобах масової інформації було поширено низку матеріалів про нібито небажання бійців з 5-го «Прикарпатського» батальйону територіальної оборони виконувати поставлені перед ними завдання з підтримки сил АТО.

 

Мовляв хлопці не укомплектовані, не мають засобів захисту тощо. Ініціаторами такого резонансу були кілька депутатів облради, що на черговій сесії виступили з гнівними промовами. Як результат: сльози матерів перед телевізійними камерами на КПП частини, перекриття доріг тощо…

 

Тоді батальйон було вирішено залишити для доукомплектування. Минув час. І Івано-Франківські депутати вирішили подивитись на реальний стан справ в «Прикарпатському» батальйоні територіальної оборони завітавши безпосередньо в розташування підрозділу. Крім представників області в роботі групи взяли участь Івано-Франківський обласний військовий комісар полковник Ігор Павлюк, та голова Надвірнянської райради Василь Попович.

 

На початку роботи групи депутатам доповів заступник Івано-Франківського обласного військового комісара полковник Юрій Верановський. Він без прикрас розповів про реальний стан підготовки та укомплектування солдатів батальйону.

 

Зокрема він наголосив, що останнім часом дуже багато чути обіцянок від різних владних комісій, однак реальна допомога іде від простих людей. Офіцер розповів, що вже одинадцять днів лежить заявка на запасні частини до автобусів, проте справа далі паперів не рухається.

 

Прості громадяни, у свою чергу, закупили для «Прикарпатського» батальйону кілька нічних прицілів, тепловізорів, бронежилетів, та іншого майна, — наголосив полковник Юрій Верановський. – Командування військового комісаріата вирішило питання про заміну неякісних берців, що протягом перших тижнів носки просто розлізлись. Крім цього всі солдати забезпеченні спальними мішками, каріматами та спеціальними наплічниками.

 

Також офіцер розвіяв міф про те, що все майно, яке приносять активісти, в батальйоні розкрадається.

 

— Це цілковита брехня! – наголосив він. – Все, що приносять до нас люди обов’язково обліковується, і якщо є потреба, ми можемо відзвітувати за будь-яку річ.

 

Окремо полковник Юрій Верановський подякував голові Надвірнянської райради Василю Поповичу за оперативну допомогу у розв’язанні нагальних проблем. Адже завдяки турботі цього посадовця, на потреби батальйону Надвірнянський район перерахував до обласного фонду оборони 632 тисячі гривень, ще 700 тисяч гривень зібрали підприємці району, крім цього на 80 тисяч пересічні городяни закупили для військових акумулятори, колючий дріт, радіостанції тощо.

 

— Ми готові й надалі допомагати військовим, — зазначив голова Надвірнянської райради Василь Попович. – Нам стало відомо, що військовим потрібні будуть дошки для обладнання своїх спальних місць та блокпостів. Ми чекаємо заявку від офіцерів, яку відразу виконаємо у необхідному обсязі.

 

Багато суперечок викликали кошти, зібрані людьми до спеціального фонду оборони області, який був створений депутатами Івано-Франківської обласної ради.

 

Виявилось, що загалом прикарпатці зібрали понад 6 мільйонів гривень (!) для потреб батальйону територіальної оборони. Однак всі ці кошти просто заблоковані казначейством, бо для їх використання потрібно виконати чималу кількість застарілих, а подекуди відверто корупційних схем-тендерів.

 

— З цими грошима ми зайшли в глухий кут, — зізнався депутат Івано-Франківської обласної ради від партії «Свобода» Василь Попович. – З одного боку гроші є, з іншого казначейство блокує їхнє використання. Тепер депутати шукають рішення щодо їхнього розблокування та реалізації на потреби батальйону.

 

До речі, подібну проблему передбачав начальник Івано-Франківського військового гарнізону Івано-Франківський обласний військовий комісар полковник Ігор Павлюк.

 

Ще на початку заходів формування батальйону він запропонував створити звичайний фонд, який контролюють депутати обласної ради. Адже звідти можна оперативно, за рішенням сесії облради, брати кошти на потреби військовослужбовців. Проте тоді, до військового керівника не дослухались. Більш того, деякі з депутатів кулуарно, за спинами, розпускаючи плітки, спробували звинуватити офіцера у спробі хабарництва та привласнення коштів. Тепер, коли проблема набула катастрофічних масштабів, адже люди починають питати у влади, де їхні кошти, і чому вони досі не витрачені на солдатів? Народні обранці тепер оперативно шукають відповіді на ці злободенні запитання.

 

Також представники Івано-Франківського обласного військового комісаріату доповіли, що ніхто не збирався і не збирається кидати прикарпатців у «гарячі точки» АТО.

 

Завданням військовослужбовців було б прикриття глибоких тилів та формувань, несення служби на блокпостах у спокійних областях, таких як Харків. Крім цього на початках, їм допомагатимуть нести службу військові, що вже мають досвід служби в тих районах.

 

Після закінчення виїзного засідання депутати вирішили побачитись з самими військовослужбовцями «Прикарпатського» батальйону територіальної оборони.

 

— З нас зробили якихось боягузів! Це ганебно! – Такими словами зустріли народних обранців воїни 1-ї роти «Прикарпатського» батальйону територіальної оборони. – Ми готові захищати Батьківщину! Ми патріоти держави! Ми розуміємо, що там зараз наші українські хлопці, яких потрібно змінити і прикрити їм спини! А нас тримають тут. І ще кажуть, що ми боїмося! Це – неправда!

 

Доречно зауважити, що кілька чоловік з батальйону і справді не бажали їхати на схід. Всіх їх було звільнено. Ніхто нікого за примусом тут не тримав.

 

— Коли ми оголосили про вакансії в «Прикарпатському» батальйоні, то до нас звернулось чимало людей, — доповів полковник Юрій Верановський. – Конкурс на одне місце складав до шести чоловік. Отже я можу з упевненістю казати, що на Прикарпатті живуть патріоти України.

 

/data/blog/54094/5c36a04ff1766b5b03b984bd264c9221.jpg

 

/data/blog/54094/982b5b4001e5aa52e38a29ad4aa40e28.jpg

 

/data/blog/54094/8e0b8305cb66aac560d6a85694df725f.jpg

 

/data/blog/54094/fccf093545a2fc838376922eb617d61f.jpg

 

/data/blog/54094/b5f83d2dd48388926aa86416af328e3d.jpg

 

/data/blog/54094/d703cac449d8e7f77235903c99d41ef2.jpg


18.06.2014 658 0
Коментарі (0)

09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

353
07.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

1649
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33247
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2124
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2886
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

4850 9

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

252

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1013

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

648

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

875
09.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

116
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

454
02.01.2025

Уряд розподілив між бюджетами громад субвенцію 2,83 млрд грн на харчування учнів початкових класів у 2025 році.  

533 1
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

832
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

938
01.01.2025

Такі відвідини однієї парафіяльної сім’ї перед спільним подячним молінням — це традиція, яка триває вже 12 років. 

718
27.12.2024

Найбільша релігійна парафія села вирішила святкувати Різдво по-старому — 7 січня. Основні аргументи: за таким календарем жили їхні батьки та діди.    

7365
04.01.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

30092 1
07.01.2025

У всіх регіонах України ситуація досить подібна і баланс довіри-недовіри — позитивний.  

3513
06.01.2025

Президент також наголосив на важливості того, аби Європа мала голос.

360
02.01.2025

Європейський Союз готовий до припинення транзиту російського газу через Україну з першого січня.  

408
30.12.2024

Частка респондентів, які не погоджуються, що наступальна операція ЗСУ в Курській області посилила шанси України на переговорах, зростає з віком.  

611