БІБЛІЙНИЙ САД БУДЕ В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКУ

Вчора, 21 березня 2011 року, в Прикарпатському Національному Університеті відбулася презентація проекту створення Біблійного Саду.

 

Біблійний Сад буде створено на базі університетського Ботанічного Саду. Все цієї весни почнуться роботи по закладенню Біблійного Саду.

 

Професор, завідувач кафедри біохімії та біотехнологій ПНУ ім. В. Стефаника Володимир Лущак, як автор та ініціатор проекту власне і представив проект на розсуд присутніх гостей, журналістів, учнів івано-франківських шкіл, студентів та викладачів університету. 

 

«В Святому письмі згадуються більше ста рослин, з яких більше половини може рости в наших умовах на відкритому грунті, - розповідає В. Лущак, - тому ми плануємо в співпраці з ботанічними садами України та закордонними ботанічними садами зібрати колекцію рослин Святого Письма».

 

Директор Ботанічного саду ПНУ Тетяна Козак розповіла власне про стан та перспективи розвитку Ботанічного саду. Цікаво,що в Західній Україні університетський Сад чи не найбільший. За словами Т. Козак, Ботанічний сад Чернівецького університету має всього 3 гектари53 чоловіки персоналу), Львіський 16 гектарів (120 працівників), в той час Ботанічний Сад Прикарпатського Унівеситету має аж 127 гектарів і при цьому всього 28 працівників.

 

Володимир Лущак повідомив, що однією з цілей проекту є і розвиток волонтерства серед студентів та молоді, які будуть працювати над закладенням та розвитком Біблійного саду: «Діти, працюючи в Саду, будуть вчитися жити як в гармонії з природою, з зовнішнім світом, з іншими людьми, так і в гармонії з собою». Також В. Лущак повідомив, що Сад буде пристосований і для людей з особливими потребами, деякі тексти будуть зроблені шрифтом Брайля, а доріжки будуть пристосовані для пересування на інвалідних колясках.

 

Під час презентації виступили також завідувач кафедри релігієзнавства та теології Святослав Кияк та отець Борис Гобир. Отець Борис висловився в підтримку проекту: «Безперечно це потрібний проект. Головною метою людини в земному житті – є пізнати Бога, і завдяки цьому Спастися. Пасічнянська громада прийме участь в реалізації цього проекту. Ідея реалізації Біблійного Саду – це ідея реалізації Божого Царства на Землі».

 

На презентації проекту одразу ж знайшлися і партнери. Професор Івано-Франківського Медуніверситету В. Боцюрко повідомив, що він також займається створенням Біблійного саду в Маріямпільському Містечку Пречистої Діви Марії та висловив впевненість в майбутній співпраці з Біблійним Садом ПНУ.

 

Завідувач кафедри біології Василь Парпан висловив побажання, щоб і кафедра біології також прийняла участь в закладенні Біблійного Саду. Також В. Парпан відмітив: «В свій час «вирвати» 127 гектарів землі в безпосередній близькості від Івано-Франківська – це був справжній подвиг тих людей, які це зробили, але яких я називати сьогодні не буду…» А ми назвемо – це колишній ректор  ПНУ Віталій Кононенко та декан факультету В. Сельський. Але, очевидно, Василь Парпан вирішив, що називати прізвище колишнього ректора Віталія Кононенка в присутності «живого» діючого ректора Богдана Остафійчука є не зовсім «політкоректним»…

 

 

Під час презентації проекту Біблійного Саду

 

Ініціатор ідеї Біблійного Саду завідуючий кафедрою біохімії та біотехнологій

професор Володимир Лущак презентує проект

 

Отець Борис Гобир вітає прект та обіцяє підтримку мешканців иікрорайону Пасічна

 

В. Лущак та директор Ботанічного Саду ПНУ Тетяна Козак

 

Завідуючий кафедрою біології професор Василь Парпан

 

Між виступами під час презентації група бандуристів сім'ї професора ПНУ В. Вівчаренка

виконувала бібілійні та патріотичні пісні

 

 Один із Біблійних садів Шотландії

 

Довідка. 

Кафедра біохімії та біотехнології Прикарпатського Національного Університету ім. В. Стефаника створена на природничому факультеті (нині Інститут природничих наук) в жовтні 2002 року. У 2010 році вона трансформована. На сьогодні вона є однією з найперспективніших кафедр університету. На ній працюють 3 доктори наук і 7 кандидатів наук.

 

На даний час проводиться підготовка бакалаврів, спеціалістів і магістрів біохімії. Функціонує аспірантура з трьох спеціальностей: "біохімія", "біотехнологія" та "імунологія". За час існування кафедри захищені одна докторська та сім кандидатських дисертацій. 

 

Наукові роботи викладачів кафедри добре відомі у світі, оскільки в друці результатів наукових досліджень перевага віддається міжнародним виданням з високим науковим рейтингом.

 

Співробітники кафедри тісно співпрацюють з науковцями Канади, США, Великобританії, Фінляндії,  Швеції, Польщі, Німеччини та Бразилії.

 

На даний момент співробітники, аспіранти та студенти кафедри працюють у лабораторіях США, Канади, Фінляндії, Швеції, Швейцарії та Великобританії.

 

На кафедрі читали лекції два лауреати Нобелівської премії (Німеччина), академіки та професори з України (Києва, Львова), Польщі, США, Швеції, Угорщини, Чехії і Великобританії.

 

На кафедрі проводиться науковий семінар, у якому беруть участь викладачі і студенти. Доповіді робляться українською та англійською мовами. Взагалі оволодінню англійською мовою приділяється особлива увага, оскільки вона на даний час є основною мовою наукового спілкування.  Фахової англійської мови студентів навчають викладачі кафедри, які тривалий час працювали у закордонних лабораторіях.  

 

Фундаментальні наукові дослідження, які проводять ся на кафедрі полягають у вивченні впливу факторів зовнішнього середовища на організми бактерій, грибів, рослин і тварин. Особлива увага приділяється роботам з впливу іонів важких металів та пестицидів.  Блок біомедичних досліджень пов'язаний з вивченням на модельних організмах проблем старіння та ожиріння,  а також пристосування до стресу, пошукові речовин, які покращують стан здоров'я.  

 

Прикладні дослідження пов’язані з оптимізацією умов вирощування лікарських та їстівних грибів, отримання симбіотичних азотфіксуючих бактерій, отриманням продуцентів термостабільної та алкалостабільної амілази, вирощування безвірусної картоплі.

 

На даний момент реалізуються два білатеральні проекти між кафедрою біохімії та біотехнології ПНУ та: 

1. Інститутом морських та полярних досліджень імені Альфреда Вегенера.

2. Університетом м. Лунд (Швеція).

 

Кафедра біохімії проводить досліди з безвірусною картоплею, яка дає вдвічі вищі врожаї від звичайної

 

Дріжджі та гриби глива - також об'єкт достіджень біохіміків

 

Об'єкти досліджень кафедри біохімії

 

Колектив кафедри біохімії та біотехнологій

 

 

11


22.03.2011 2712 0
Коментарі (0)

17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

1315
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

962
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1223 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3636 5
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33836
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2793

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

328

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

716

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1646

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

1030
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

586
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

474
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

852
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12158
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1460
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1235
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

1322
14.01.2025

Івано-Франківський національний драмтеатр запрошує мешканців та гостей міста на чергову прем'єру 86 театрального сезону — хореографічну виставу "Біла тінь".  

504
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

209
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

286
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

331
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1223